Нічого зайвого: як вибрати шкільну форму, яку дитина точно носитиме

Літні канікули — чудова можливість без поспіху підібрати речі для нового навчального року. Розповідаємо, як вибрати зручну та довговічну шкільну форму, зібрати капсульний гардероб на будь-який бюджет та на які новинки звернути увагу.

На що звертати увагу

Підбір шкільної форми — особливо важливе завдання, адже дитина проводитиме в ній по 5–6 годин на день: сидітиме за партою, бігатиме на перервах і братиме участь у лінійках та концертах. Так що форма для школы повинна бути зручною, довговічною, а також універсальною та відображаючою індивідуальність.

Збираючи гардероб, звертайте увагу на матеріали, з яких пошито одяг. Тканина повинна хоча б наполовину складатися з натуральної сировини — бавовни, льону або віскози для теплої пори року, а для зими підійдуть вироби з додаванням вовни або кашеміру. Але не слід уникати синтетичних волокон. Високий відсоток синтетики справді не дає шкірі дихати, у такому одязі дитина швидко спітніє, а на шкірі може з’явитися подразнення. У той же час невеликий вміст синтетики в якісній, приємній на дотик речі дозволить виробу довше зберегти форму. Крім того, такий одяг менше меніться і простіше відмивається від плям.

Справді, шкільну форму доведеться часто прати, гладити та відпарювати. Про це варто пам’ятати, купуючи одяг із безліччю складних елементів. А від речей, які потрібно чистити тільки в хімчистці, варто відмовитися взагалі — залишки речовин, що чистять, можуть викликати роздратування або алергію. Щоб скоротити час та витрати на догляд за одягом, оберіть не дві сорочки, а три — від більш демократичних брендів.

Чим краще речі сидітимуть на фігурі дитини і підходитимуть за розміром, тим довше прослужать і тим приємніше їх носитиме. Наприклад, якщо штани виявляться занадто довгими, на них утворюватимуться складки, у місці яких тканина протреться швидше. Тому перевіряйте довжину рукавів та штанів, посадку піджаків та жакетів – важливо, щоб у них було комфортно рухати руками. І не перестарайтеся, вибираючи речі на виріст, особливо взуття. Купуйте їх максимум на розмір більше і звертайте увагу на моделі з регульованими бретельками і поясом, лаштунками або подолом, що підвертається.

Як скласти капсульний шкільний гардероб

Найпрактичніший варіант для шопінгу — розглядати шкільну форму як капсульний гардероб з невеликою кількістю речей, які поєднуються один з одним, підходять для всіх сезонів та активностей дитини. Підбираючи колір, зважте на запити школи — зазвичай там віддають перевагу темно-синьому, коричневому, бордовому або зеленому, які можна доповнити нейтральними пастельними відтінками. Носити речі яскравих кольорів, як правило, не дозволяють, та й поєднувати їх один з одним набагато складніше. Також зазвичай позначають довжину спідниці, максимальну припустиму висоту підбора, що теж варто взяти до уваги.