18 03 2015

Причини виникнення пожеж

Причини виникнення пожеж
Натурфілософи античних часів, які намагалися пояснити навколишній світ, незмінно включали вогонь в короткий перелік елементів, або, по-іншому - стихій, з яких складається Всесвіт. Поряд з водою, землею і повітрям. А стихія на те й стихія, щоб, залежно від обставин, або спостерігати, або, якщо виходить з-під контролю, руйнувати. І вогонь тут - не виняток.

Палаючи на Сонці, всередині планети, в реакторах, котелень, грілках газових плит, двигунах внутрішнього згоряння, лампах освітлення, вогонь приносить не стільки користь, скільки живить саме життя, не дає йому ні на мить згаснути. В той же час, відбившись, що називається, від рук, вогонь перетворюється в чи не найпотужнішого руйнівника, встояти перед яким не може ніщо, крім, ясна річ, людини, озброєної іншими стихіями - водою, землею, піском, а головне - сучасним розумінням того, що таке неконтрольований вогонь, звідки він береться і що потрібно зробити, щоб його перемогти.

Отже, неконтрольований вогонь, що наносить матеріальний збиток, а також шкоду здоров'ю та життю людей, інтересам суспільства і держави - це пожежа, а фактори пожежі вельми небезпечні.

А які ж бувають причини виникнення пожеж? Перерахуємо їх:

  • Необережне поводження з вогнем - причина виникнення пожеж
  • Недотримання правил пожежної безпеки як причина виникнення пожеж
  • Самозаймання в якості причини виникнення пожеж
  • Природні явища як причини виникнення пожеж
  • Інші причини виникнення пожеж

Щоб не не допустити причини пожежі пройдіть навчання пожежного мінімуму або зробіть установку пожежної сигналізації, замовте http://sbpm.ru/services/pozharotushenie/.

Необережне поводження з вогнем - причина виникнення пожеж

Найчастішою причиною виникнення пожежі в усі часи людської історії було і є необережне поводження з вогнем. Тут і непогашене після пікніка в лісі багаття, через яке іноді вигорають не тільки сотні і тисячі гектарів лісів, а й цілі населені пункти. Тут і кинута мимо попільнички недопалена сигарета, внаслідок чого пожежа охоплює будинки, квартири, знищуючи і майно, і людей, яким це майно належало. Іноді необережне поводження з вогнем призводить до катастроф національного масштабу, як, наприклад, пам'ятна подія в одному з нічних клубів, коли забава з феєрверками на честь клубного ювілею привела до миттєвого займання стелі та стін клубу, виділенню у великих кількості отруйних речовин і, як наслідок , до смерті більш ніж 150 чоловік.

Недотримання правил пожежної безпеки як причина виникнення пожеж

Зрозуміло, недотримання правил експлуатації електричного, виробничого обладнання (перелік зведень правил пожежної безпеки) в епоху технічного прогресу теж нерідко стає причиною виникнення пожеж. Чи не вимкнені праски, паяльники, обігрівальні прилади, просто неякісна електропроводка, як і газо-електрозварювальні роботи поблизу легкозаймистих матеріалів - все це не призводить до добра і не сприяє поліпшенню позитивної статистики.
Наприклад, був випадок, який стався в 2011 році. Біля одного з будинків міста під час спеціальних робіт з демонтажу рекламних конструкцій рятувальниками було відмічено, що світловий короб іскрить. Світловий короб являє собою вивіску з внутрішньою підсвіткою, по-іншому ці конструкції називають лайтбоксами (від англійського light-box). В даному випадку причиною іскор виявилася повністю зотліла проводка, сталося коротке замикання. Необхідно перевіряти справність проводки не тільки всередині будівлі, а й біля входу в неї, наприклад в старих світлових коробах, а краще вчасно провести заміну застарілого світлового короба, довіривши цю справу професіоналам.

Самозаймання в якості причини виникнення пожеж

А ще пожежа викликається самозайманням різного роду нових і старих матеріалів і речовин. Самий банальний приклад - це самозаймання промасленого ганчір'я під впливом сонячних променів, від тепловиділення опалювальної батареї або при контакті з марганцівкою. Можуть самозапалитись деревна тирса, стружки, стикаючись з кислотами. Такі речовини, як карбід кальцію, калій, натрій, негашене вапно мають особливістю під впливом вологи розігріватися до високих температур і вибухати. Буває, що одного разу вселився в купи вугілля або торфу вогонь, може через місяці спалахнути і розгорітися у величезних масштабах. З нічого, здавалося б, спалахує в рулонах рубероїд, папір, целофан і целулоїд, матеріали, що містять нітроцелюлозну основу. Більшість горючих речовин самозаймається при температурах, що не перевищують 140 градусів Цельсія.

Природні явища як причини виникнення пожеж

До причин, що викликають пожежі, відносять так само і давні, як світ, природні явища, як грозові розряди. Вмить спалахують ліси, купи сіна, соломи, дров, і т.п. Пожеж, які трапляються від «грому з блискавкою», могло бути в багато разів більше, якби не Бенджамін Франклін, той, зі стодоларової банкноти - саме він, один із засновників США першим у світі встановив громовідвід і обґрунтував необхідність його повсюдного застосування в цілях захисту від пожеж, що відбуваються «згори».

Інші причини виникнення пожеж

І, звичайно ж, навмисні підпали - теж далеко не екзотична причина виникнення пожеж. Заради чого? А щоб зігрітися, просто на вогонь помилуватися, щоб сусідові, начальнику насолити! Та хіба мало яка ще дурість в голову спаде палія? Наприклад, багатьом пам'ятні кілька місяців, які тримали в напрузі весь автомобільний Харків, коли щоночі група безумців спалювала дотла в різних районах столиці. Є, втім, й інша крайність, коли палієм рухає холодний розрахунок - отримати страховку за «випадково» згорілу будівлю, приміщення, рухоме майно.

Який з усього викладеного випливає висновок? Та просто потрібно не розслаблятися. Власне життя і все, що з ним пов'язано, варта того, щоб завжди бути напоготові. А так само можливо звести до мінімуму ризик виникнення пожежі, або вчасно виявити його.
Интересные материалы читать все
Вважається, що всі професійні системи відеоспостереження вартують досить великих грошей. Це дійсно так. Але повірте, що воно..
Комплект вуличного бездротового відеоспостереження
21 сентября 0 комментария
Різна відеоапаратура може бути доступна не тільки героям фільмів, але і цілком звичайним людям. Якщо ви хочете завжди бути в..
Комплект зовнішнього відеоспостереження
21 сентября 0 комментария
Забезпечити безпеку своєї квартири від непрошених гостей досить просто і легко в наш час. Це дозволяють зробити комплекти..
Комплекти відеоспостереження для квартири
21 сентября 0 комментария
Щоб бути впевненим у якісному контролі над своїм будинком або квартирою, а також будь-якими об'єктами, важливо не тільки..
Програми відеоспостереження ip
21 сентября 0 комментария