Великокаліберні снайперські гвинтівки Китаю, Канади, ПАР

Великокаліберні снайперські гвинтівки Китаю, Канади, ПАР
У попередніх статтях про великокаліберних снайперських гвинтівках ми познайомилися з ВСГ виробленими в США, ВСГ Європи і з високоточною зброєю калібру понад 12,7 міліметрів, в цій статті пропоную розглянути ті моделі гвинтівок, які не ввійшли в жодну з попередніх статей. Так нерозглянутими залишилися великокаліберні гвинтівки, вироблені в Канаді, Китаї та Південно-Африканській Республіці. Треба сказати, що, незважаючи на те, що розглядаються вони останніми, вони представляють не менший інтерес, ніж ту зброю, яка була описано в попередніх статтях, особливо цікаві гвинтівки, вироблені в Китаї, власне як і вся зброя, яке виготовляють в Піднебесній. Більш докладно про зброю Китаю можна почитати в статтях «Китайські підробки і зброя Китаю», які представлені трьома частинами охоплюють періоди з 1949 по 1980 рік, 1981-1995 і 1995-2010 рік. Не менш цікаві й великокаліберні снайперські гвинтівки ПАР, знамениті тим, що можуть працювати в діапазоні температур, які для інших ВСГ є позамежними. Але про все по порядку, а першою з останніх розглянутих нами великокаліберних снайперських гвинтівок буде канадка.

Канада
Снайперська гвинтівка PGW Timberwolf C14 MRSWS

Великокаліберні снайперські гвинтівки Китаю, Канади, ПАР

Модель даної снайперської гвинтівки дуже легко відрізнити від багатьох інших тільки по її зовнішності, так варто звернути увагу на те що її стовбур має не поздовжні доли, службовці для кращого охолодження і зменшення ваги зброї, а закручені в спіраль. Це дозволило усунути перегрів стовбура, не вдаючись до металургійних вишукувань, і зробити наголос саме на його довговічність, ну і само собою відкинуло кілька сотень грам від ваги зброї, що хоч і дрібниця, але, як то кажуть, приємно. Проводиться дана снайперська гвинтівка компанією Prairie Gun Works і позиціонується як гвинтівка для спортивної стрільби, полювання і як бойова зброя. Калібр даної моделі гвинтівки, який є для неї стандартним .338, що не дотягує до того що б назвати її великокаліберної, проте є модифікація С14 розрахована під патрони .408 Cheytac, вона то нас і цікавить.

Цікавим фактом є те, що дана гвинтівка не брала участі в будь-яких конкурсах або виставках, а вперше про неї дізналися в 2005 році, коли вона стала на озброєння армії Канади, в цьому ж році вона з’явилася в продажу як мисливська зброя. Якщо говорити про те наскільки дана гвинтівка доречна в армії, то в першу чергу потрібно враховувати що зброя в своєму роді є проміжною ланкою між гвинтівками калібру 7,62 і високоточним великокаліберним зброєю, тобто Timberwolf C14 перевершує за всіма параметрами поширені снайперські гвинтівки в нижчих армійських ланках, але в той же час не сильно відрізняється за вагою і габаритами. Модель снайперської гвинтівки Timberwolf C14 розрахована під калібр .408 може успішно справлятися з більшістю завдань, які зазвичай ставлять перед гвинтівками калібру .50, наприклад завдання з дистанційного розмінування снарядів або вибухових пристроїв, або ж завдання по боротьбі зі снайперами противника, а от поразка легкобронированной техніки з даної гвинтівки стоїть під питанням, так як пулі може банально не вистачити для цього енергії.

Являє собою дана модель класичну гвинтівку з поздовжньо-ковзаючим затвором, замикаючим стовбур при повороті на три бойових упору. Стовбур гвинтівки встановлений консольно і, як я говорив вище, заслуговує усіляких похвал. Так само є незнімний дуловий гальмо, який назвати ефективним, на жаль, не можна, так як він гасить приблизно 15-17% віддачі при пострілі, проте цьому є цілком логічне виправдання, завдяки такому дульного гальма стала можлива установка приладу безшумної стрільби прямо поверх компенсатора. Треба відзначити, що «глушник» працює не тільки за рахунок розподілу порохових газів в своїх камерах, а й за рахунок зміни частоти звуку при виході їх з глушника в атмосферу, так частота звуку вихлопу порохових газів знижується і стає менш помітна для людського вуха, але так як патрони, які використовуються в снайперської гвинтівки Timberwolf C14 не є дозвуковими, то інженери не ставили перед собою завдання повністю погасити звук пострілу, тому він просто знижений. Так само є можливість поверх незнімного дульного компенсатора встановити більш масивний, однак і тоді великий ефективності від зниження віддачі не буде, і максимум чого можна домогтися, це зниження на 25 відсотків, втім, ці цифри заявлені виробником, а так як ми знаємо, що дуже часто вони можуть відрізнятися від реальних, то вірити на слово не будемо.

Гвинтівка має складаються незнімні сошки, укріплені на ствольній коробці, їх конструкція досить оригінальна і спрямована на те, щоб в складеному положенні вони були якомога більш компактними. На мій погляд, з цим питанням Prairie Gun Works перемудрили, так як за компактність сошок довелося поплатитися вагою зброї, так як вся конструкція упорів виготовлена зі сталі. Цікавим виглядає затвор зброї, так на ньому нанесені по спіралі напрямні, які повинні, на думку конструкторів, полегшити перебіг затвора при перезарядці, як показала п’ятирічна практика, ці напрямні при частій експлуатації гвинтівки зношуються, що є причиною заклинювання затвора. Вірніше зношуються не власними напрямні, адже затвор сталевий і не відчуваючи значного навантаження вони просто не можуть зноситися, а зношуються провідні виступи всередині ствольної коробки, які просто стираються, так як виконані з алюмінію, тому з 2010 року дана гвинтівка проводиться без цього доповнення. Ствольна коробка виконана з алюмінієвих сплавів, що істотно полегшує вагу зброї (можливий варіант зі ствольною коробкою з нержавіючої сталі, але виготовляється такі гвинтівки тільки за спеціальним замовленням), зверху встановлюється планка типу «Пикатинни», проте вона виконана зі сталі, що істотно продовжує термін її служби.

Крім цього для мисливських варіантів гвинтівки передбачені відкриті прицільні пристосування, від яких чомусь відмовилася армія, мабуть не враховуючи можливості виходу з ладу оптичного прицілу, що робить гвинтівку повністю марною навіть на дистанції в 100 метрів. Приклади цивільного і військового варіанту снайперської гвинтівки Timberwolf C14 відрізняються. Так в гвинтівці, призначеної для цивільного ринку, встановлений самий звичайний нерегульований приклад з незнімним гумовим потиличником для компенсації віддачі виготовлений з вуглепластика. У військовому ж варіанті гвинтівки приклад має регульовану по висоті щічку, а так само може регулюватися по довжині, але регулювання досить незручна, як як полягає в підкладання або навпаки в добуванні гумових прокладок під «калошу», що не тільки не дозволяє точно відрегулювати довжину приклада , але і позначається на незручність експлуатації самого зброї, особливо коли необхідно максимально збільшити довжину приклада. На жаль, дана модель снайперської гвинтівки під патрон .408 Cheytac в армії не прижилася, зате Timberwolf C14 під даний боєприпас високо оцінили мисливці як всередині країни, так і за кордоном, в армії ж Канади перевагу віддали боєприпасу .338 Lapua Magnum.

Харчується зброю від окремого п’ятизарядного магазину і забезпечує ефективну дальність вогню до 1500 метрів обома варіантами патронів. Вага неспорядженого гвинтівки дорівнює 7 кілограмам 100 грамам, при довжиною 1200 міліметрів. При транспортуванні гвинтівка не розбирається, а переноситься в жорсткому кейсі або як військовий варіант в заплічному м’якому футлярі, який, при правильному укладанні зброї, захищає оптичний приціл від механічних пошкоджень, а саму гвинтівку від вологи і бруду.

Китай
Великокаліберна снайперська гвинтівка AMR-2

Великокаліберні снайперські гвинтівки Китаю, Канади, ПАР

Дана модель гвинтівки розроблялася протягом 10 років і ці 10 років зброярі компанії China Soulth Industries Group витратили не даремно, так як результат їх роботи перевершив багато європейських моделей. Одне те, що її практично відразу прийняли на озброєння в той час як в розпорядженні Народної Визвольної Армії Китаю вже було кілька моделей великокаліберних гвинтівок, в тому числі і західних, говорить багато про що. Дуже часто дану модель порівнюють з гвинтівками Barrett, а іноді навіть можна прочитати, що це мало не повна копія М82А3, відрізняється тільки складним в бік прикладом, пропоную більш детально розібрати це питання.

Перше що кидається в очі це дуловий компенсатор віддачі в формі наконечника стріли, та саме такої форми дульні компенсатори встановлені на снайперських гвинтівках Barrett і навіть є свого роду візитною карткою цієї зброї. Тепер більш уважно подивимося на китайську великокаліберну снайперську гвинтівку і звернемо увагу на те, що отвори в дульном компенсаторі зовсім не такі які можна зустріти на гвинтівках Барретта. Та й взагалі, по совісті якщо говорити, то звинувачувати виробника в тому, що на тій чи іншій гвинтівці використовується дуловий компенсатор аналогічний встановленому на іншій зброї якось дивно, адже ніхто не буде пред’являти права на спусковий гачок у формі півмісяця, так і тут , ну що поробиш якщо форма наконечника стріли для дульного гальма найбільш підходяща. Далі за планом йде ствольна коробка.

Яка так само як і в багатьох великокаліберних гвинтівках виготовлена з штампованого заліза і розділяється на дві половини — верхню і нижню, так що тут можна привести як мінімум 10-15 моделей (в тому числі і гвинтівки Барретта), схожі за цією ознакою, але повернемося до моделі М82А3 і відразу ж впадає в око те, що відсутні отвори для кращого охолодження стовбура. Але це не недоробка китайських конструкторів, а вимушена плата за те, що всередині ствольної коробки розміщений гідравлічний демпфер, який треба за щось фіксувати і бажано що б це щось не було ослаблено отворами. До речі, у Барретта такої системи немає. Відмінним є також і те, що весь ударно-спусковий механізм зброї повністю відділяється від стовбурної коробки і до цього блоку кріпитися складаний убік приклад. В результаті звірення двох гвинтівок легко можна зробити висновок, що обидві моделі безумовно мають схожі зовні елементи, але назвати одну копією іншого тільки через таку схожості, як мінімум нерозумно.

Сама по собі великокаліберна снайперська гвинтівка AMR-2 являє гвинтівку з поздовжньо-ковзаючим затвором, замикаючим канал ствола при повороті на два бойові упори. Блок ударно-спускового механізму відділяється як було написано вище і виготовлений з полімерів, що знижує вагу зброї не на шкоду надійності, крім того сам корпус модуля УСМ і кріпиться до нього приклад в повному обсязі пластикові, а мають армуючий каркас. Сошки гвинтівки регулюються по висоті і кріпляться до верхньої частини ствольної коробки, що підвищує стійкість зброї при стрільбі, крім того під прикладом є третя сошка, яка так де регулюється.

Приклад, незважаючи на те, що він відкидається в бік може регулюватися по довжині, правда точної настройки не вийде так як регулювання полягає в перестановці шпильки в уже висвердлені отвори, але в принципі цього цілком достатньо. Крім цього регулюється по висоті «щічка», що особливо актуально, так як гвинтівка не має штатного оптичного прицілу, а в залежності від моделі оптики потрібно різна висота. Оптичні приціли, прилади нічного бачення встановлюються на планку типу «Пикатинни», але в даному випадку китайські інженери серйозно промахнулися виготовивши планку зі сплаву алюмінію причому досить м’якого, це природно знизило вагу гвинтівки на пару десятків грам, але ось надійної фіксації прицілу, хоча б на 10 пострілів не добитися, ну і само собою знос планки швидший, все-таки який би сплав алюмінію не був, а сталь вона міцніше.

Тим не менш, це не зробило цю модель зброї гірше інших, а якщо брати окремо армію Китаю, то дана гвинтівка особливо високо цінується стрілками, так як при такому незначному мінусі як невдала планка кріплення, вона має масу плюсів і головний з них це складаний приклад , що дозволяє полегшити транспортування зброї.

Гвинтівка має довжину 1420 міліметрів в бойовому положенні і 1230 в складеному, при цьому транспортування її може здійснюватися і в розібраному вигляді, так як вона легко розділяється на дві частини. Вага зброї для великокаліберної снайперської гвинтівки зовсім не великий і дорівнює 9,8 кілограма, харчування виробляється від відокремлених однорядних металевих коробчатих магазинів ємкістю 5 патронів.

Великокаліберна снайперська гвинтівка М99

Великокаліберні снайперські гвинтівки Китаю, Канади, ПАР

Дана великокаліберна снайперська гвинтівка існує в двох варіантах під патрон НАТО 12,7х99 і радянський патрон 12,7х108 мм, але, як не дивно, різні набої не робить різними параметри обох гвинтівок, тому їх можна вважати однією і тією ж моделлю великокаліберної снайперської гвинтівки, так як навіть їх вага однаковий. М99 напівавтоматична гвинтівка, яка може похвалитися тим що має мінімальну віддачу серед зброї калібру 12,7 міліметра. Досягається це завдяки тому, що в гвинтівці використовується гідравлічна система компенсації віддачі при рухомому стовбурі, а так же ствол має масивний дуловий гальмо-компенсатор і гумову потиличник на прикладі, остання в Народній Визвольної Армії Китаю популярністю не користується. Справа в тому, що виконана вона з дуже м’якої гуми, в якій, до того ж, є отвори таким чином виходить що при пострілі гвинтівка зміщується з лінії прицілювання, що зводить нанівець роботу гідравлічного демпфера.

Цей пристрій компенсації віддачі заслуговує на окрему увагу. Робота автоматики великокаліберної снайперської гвинтівки М99 побудована на основі відводу порохових газів з каналу ствола, причому трубка відведення з’єднана з поршнем демпфера, що дозволило знизити вагу зброї. Але це далеко не найцікавіше в даній гвинтівці. Робота автоматики зброї починається трохи раніше, ніж стовбур починає свій рух назад після пострілу, при цьому імпульс створений рухаються спрямований вперед, тобто спрямований у протилежний бік віддачі гвинтівки, таким чином віддача гаситься не тільки потиличником, дульним гальмом і демпфером, але і самої автоматикою гвинтівки, що природно плачевно позначається на точності зброї, так і внутрішнє напруження деталей гвинтівки при впливі протилежно спрямованих сил не додають їм більшого терміну служби.

Зате сукупність всього цього дозволяє стрілку практично не відчувати віддачі від досить потужного зброї. Зброярі Китаю назвали, що сильна віддача гірше, ніж низька точність гвинтівки, з чим природно не згодні стрілки, які працюють з даною гвинтівкою, тому в армії дана зброя часто допрацьовується, наскільки це взагалі можливо. Найбільш простий і поширеною доопрацюванням є заміна гумового потиличника на дерев’яний, так само заповнюють отвори в гумовому потиличнику епоксидною смолою, втім і перша і друга модернізація більш точної гвинтівку не роблять, швидше додають зручності в експлуатації. На жаль, тільки потиличник можна будь-яким чином підлаштувати під себе і зробити нормальним, інші ж мінуси зброї не переборні, хоча є ще варіант з фіксацією стовбура, але це, по-перше, в значній мірі знижує термін служби зброї, по-друге, автоматика гвинтівки перестає працювати, хоча в деяких ситуаціях це може бути і плюсом, в будь-якому випадку, думається мені, що за таку переробку по голівці не погладять і морозиво не дадуть.

Сама гвинтівка не може похвалитися застосуванням пластмас або легких сплавів в своїй конструкції і практично повністю зроблена зі сталі, проте вага зброї в рамках розумного і сама гвинтівка може з легкістю переноситься однією людиною. Єдиним недоліком в цьому плані можна вважати хіба що довжину зброї, так як вона становить півтора метра, що не зовсім зручно ні при транспортуванні ні при самій стрільбі. Гвинтівка має три сошки, регульовані по висоті, а так само рукоять для її перенесення, правда її розташування не можна назвати вдалим, так як вона розташована знизу зброї, іншими словами переносити гвинтівку доведеться догори ногами, а це загрожує тим що оптика встановлена на ній може за що-небудь зачепитися і якщо це її не зашкодить, то те, що нова пристрілка буде необхідна гарантовано.

Штатного оптичного прицілу у зброї немає, зате є планка типу «Пикатинни», але виконана вона зі сплаву алюмінію, мабуть для зменшення ваги зброї, в загальному термін служби у планки невеликий, аж до того що в комплекті з гвинтівкою йде ще цілих дві запасних планки кріплення. Взагалі незрозумілий вибір матеріалу для даної деталі гвинтівки, так як економія ваги максимум буде в 10-15 грам, планка дуже коротка. Якщо говорити про плюси гвинтівки, то не можна промовчати про її використанні при стрільбі з лівого плеча, завдяки дуже великій довжині зброї, вікно викиду гільзи розташоване на достатньому видаленні від особи стрілка лівші. Загалом, дана модель вийшла не зовсім вдала, але вона цілком придатна для ураження живої сили противника і легкобронированной техніки на відстані до 1200 і 500 метрів відповідно. Вага зброї як я говорив вище невеликий, незважаючи на те що використовується тільки сталь і дорівнює 12,5 кілограма. Харчування гвинтівки проводиться з відокремлених коробчатих магазинів ємкістю в 5 патронів.

Магазини даної моделі великокаліберної снайперської гвинтівки так само незвичайні, а якщо бути більш точним, то незвично їх кріплення. Так неможливо закріпити порожній магазин до гвинтівки, а після того як останній патрон буде використаний, магазин випадає сам. Наскільки це зручно судити складно, з одного боку це суттєво економить час перезарядки зброї, з іншого ж в бойовій обстановці магазини просто напросто будуть губитися, а дана гвинтівка все-таки не автомат Калашникова, запасні магазини буде знайти досить складно.

Великокаліберна снайперська гвинтівка М99В

Великокаліберні снайперські гвинтівки Китаю, Канади, ПАР

Цю модель гвинтівки можна повноправно вважати наступницею М99, за своєю суттю це і є модернізована М99, ну а наскільки модернізація пройшла вдало зараз розберемося. Перше що кидається в очі це компоновка зброї буллпап, про що говорить велика буква «У» в її назві. Друге, це … відсутність магазину. Але насправді це не так, магазин є і прекрасно помітний, просто він трохи незвичайний для даного виду зброї. Якщо придивитися то чітко видно барабан магазину, який розрахований всього на 5 патронів, від цього має малі габарити, що і вводить в оману. Далі за списком старий знайомий — потиличник на прикладі, але тепер він модернізований, тепер він намертво приклеєний якимось диво клеєм, так що його не можна замінити не пошкодивши, тому що б усунути його зайву м’якість залишається тільки заповнити його отвори хоча б тієї ж епоксидної смолою.

Не забули також конструктори усунути такий мінус як рукоятка для перенесення зброї розташована знизу, тепер її немає взагалі, в загальному впритул підійшли до вирішення даного питання. Гвинтівка побудована як і її попередниця на автоматиці працює за рахунок відводу порохових газів з каналу ствола. Так само в плюс конструкторам то що вони не відмовилися від такого рішення як поєднання поршня гідравлічного демпфера з трубкою відведення порохових газів, що як і в попередній моделі дозволило знизити вагу зброї.

Не забули знизити вагу і за рахунок планки кріплення для оптичного прицілу, вона все так само алюмінієва з невеликим терміном служби і розташовується тепер збоку, тому стандартні оптичні приціли тепер без перехідника не закріпилася, перехідника для кріплення оптики до речі в комплекті немає, зате з’явився десятикратний оптичний приціл, з кріпленням під яке в принципі можна ставити будь-яку іншу модель оптики при певному рівні фантазії і наявності вільного часу, останнього часто може не вистачати якщо оптичне прицільне пристосування потребує заміни в середині бою. Повертаючись до магазину зброї не можна залишити поза увагою тему його кріплення, так магазин тепер не вивалюється після пострілу останнім патроном, знайшовся більш витончений спосіб його швидкої заміни.

Так для того що б зняти магазин не потрібно натискати на якісь кнопки фіксаторів і так далі досить просто натиснути на сам магазин зліва, і він сам вистрибне з гвинтівки, новий же магазин просто замикається на місце старого. Начебто все в такому варіанті заміни ідеально, якби не занадто легке натиснення, яке необхідно для вилучення. Так магазин може «втекти» не тільки при перенесенні зброї з однієї позиції на іншу, нагадаю, що рукоятки для цього немає, але і просто під час стрілянини. Так як нова модель гвинтівки створювалася буквально за місяць, тобто деякі і більш серйозні недоліки з якими міряти вже просто неможливо, так найголовнішим з них є перекіс патрона при перезарядці, справа в тому, що в разі такої неприємності доведеться розбирати гвинтівку, ну а то що це час і навіть просто при тренувальної стрільби зайві нерви зрозуміло кожному.

Як і попередня модель великокаліберна снайперська гвинтівка може бути під патрони 12,7 радянського зразка і .50 зразка НАТО, крім цього є так само модель М06 яка відрізняється тільки довжиною ствола, тому виносити її окремо не будемо. Вага гвинтівки становить 12 кілограм для моделі М99В і 12,5 для моделі М06, в такому ж відповідно довжина зброї дорівнює 1250 міліметрів і 1360 міліметрів. Прицільна дальність не відрізняється від М99 і дорівнює для М99В 1200 метрів при стрільбі по живій силі противника і 500 метрів при стрільбі по легкобронированной техніці. Для гвинтівки з більш довгим стволом М06 ефективна дальність для стрільби по живій силі противника дорівнює 1500 метрів, для легкобронированной техніки все ті ж 500 метрів, правда це відстань обумовлено не гвинтівкою, а боєприпасом. Таким чином, можна сказати, що модель М99В, як і М06 НЕ модифікації М99, а все та ж гвинтівка в інший компонуванні.

Великокаліберна снайперська гвинтівка JS05

Великокаліберні снайперські гвинтівки Китаю, Канади, ПАР

На відміну від двох попередніх моделей гвинтівок дана ВСГ може по праву вважатися найкращою серед зброї виробленого в Китаї. Великокаліберна снайперська гвинтівка JS05 побудована на основі поздовжньо-ковзного затвора замикає канал ствола на два бойові упори. Для компенсації віддачі при пострілі є потужний дуловий гальмо-компенсатор, а так само передбачений відкат стовбура за участю гідравлічного демпфера, який розташований під стовбуром. При цьому є можливість заблокувати стовбур, що в значній мірі підвищує точність зброї, але в той же час підвищує віддачу, для цього в комплекті зі зброєю є гумові що амортизують «калоші», що одягаються на приклад гвинтівки. Гвинтівка має складаються сошки, регульовані по висоті, в передній частині ствольної коробки, а так само третю сошку під прикладом, яка так само складається.

Цікавим є те, що на великокаліберної снайперської гвинтівки JS05 є дві планки кріплення типу «Пикатинни», зроблено це для наступного, в одному варіанті на них може розміщуватися оптичний приціл і ручка для перенесення зброї, в іншому можуть бути встановлені відкриття прицільні пристосування, які хоч і зовсім незручні, але все ж краще ніж нічого. Харчується гвинтівка з відокремлених однорядних коробчатих магазинів ємкістю в 3 патрони 12,7х108, який приєднується з правого боку зброї, що не зовсім зручно, так як магазин знаходиться в безпосередній близькості від особи стрілка. Вага зброї становить 12,5 кілограма при довжині 1392 міліметра. Значним плюсом даної гвинтівки є те, що у виробництві вона набагато простіше і дешевше багатьох інших, при цьому зберігається висока точність зброї, так ефективна дальність великокаліберної снайперської гвинтівки дорівнює 1700 метрів. Саме дешевизна і високі параметри даної зброї є незаперечною перевагою даної великокаліберної снайперської гвинтівки, що підтверджується тим фактом, що ця перша модель ВСГ створена китайськими зброярями до сих пір не була замінена на іншу і стоїть на озброєнні спеціальних військ Народної Визвольної Армії Китаю з 2005 року.

Південно-Африканська Республіка

Великокаліберна снайперська гвинтівка Truvelo .50 BMG

Великокаліберні снайперські гвинтівки Китаю, Канади, ПАР

Дана модель великокаліберної снайперської гвинтівки була розроблена в 90-х роках минулого століття південноафриканської збройової компанією Truvelo. Призначено дана зброя суто для армії і не поширена серед цивільного населення навіть в США. Тим не менше, певний попит на неї все ж є, незважаючи на малу популярність. Так близько 500 одиниць даної моделі великокаліберної снайперської гвинтівки закупила армія Австралія, армія США так само не залишилася осторонь і придбала близько 1000 гвинтівок, закупівлі країн Європи швидше мали ознайомчий характер і не перевищували 30 одиниць. Треба відзначити, що незважаючи на мале поширення, дана зброя має відмінні параметри, так на відстані 1500 метрів з даної гвинтівки стрілок може гарантовано вразити ціль 10 сантиметрів в діаметрі, що природно ще залежить від боєприпасу і від стрільця.

Однак гвинтівка досить дорога і не може скласти повноцінну конкуренцію більш поширеним і дешевим моделям, параметри яких лише трохи нижче. Виконана дана модель в класичному компонуванні, ложа зроблена одним бруском зі сплаву алюмінію, що знижує вагу зброї, а ось стовбур гвинтівки навпаки дуже важкий, проте, баланс у зброї хороший, хоч він і не потрібно, так як стрільба передбачена тільки з сошок . Сошки розташовані в передній частині ствольної коробки і регулюються по висоті, є так само складається, але не регульована третя сошка під прикладом. Сам приклад регулюється по своїй довжині, а так само має регульовану по висоті щічку.

Для компенсації віддачі на стволі зброї встановлений масивний дуловий гальмо, який за словами виробника гасить більше 40 відсотків віддачі, що природно не може бути правдою. Окремий інтерес викликає затвор зброї, так на ньому є доли, які не є напрямними, як наприклад, в канадській гвинтівці, а служать тільки для однієї мети — очищення від бруду. Харчується гвинтівка від окремого магазину на 5 патронів, але також може бути з легкістю перероблена в однозарядну гвинтівку, що так само плюс. Вага зброї, незважаючи на те, що ствольна коробка повністю алюмінієва дорівнює 16 кілограмам, довжина ж складає 1510 міліметрів.

Великокаліберна снайперська гвинтівка Truvelo SR

Великокаліберні снайперські гвинтівки Китаю, Канади, ПАР

На відміну від своєї попередниці дана модель гвинтівки більш знаменита і в першу чергу тим, що за кілька секунд монстр калібром в 20 міліметрів може перетворитися в гвинтівку під патрон НАТО 7,62. На даний момент випускається п’ять варіантів даної моделі великокаліберної снайперської гвинтівки, під калібр 20 міліметрів, 14,5, 12,7 НАТО, 7,62 НАТО, .338. Описувати параметри зброї безглуздо, адже все залежить від того який боєприпас буде використовуватися, а ось що представляє з себе зброю в загальних рисах розповісти можна. Гвинтівка побудована за класичною схемою має ручну перезарядку поздовжньо-ковзаючим затвором, замикаючим канал ствола на 3 бойових упору.

Попереду ствольної коробки є складаються і регульовані по висоті сошки, так само під прикладом є третя сошка. Сам приклад регулюється по лине і має так само регульовану щічку, і потиличник виконаний з твердої гуми для компенсації енергії віддачі при пострілі. Так само як і в попередній моделі виробник говорить про сорока відсотках компенсації енергії віддачі за рахунок дульного гальма, але як і в минулий раз цього особисто я не вірю. Свого оптичного прицілу гвинтівка не має, але може бути доповнена практично будь-який оптикою, так як в комплекті з нею є набір перехідників.