Пультова охорона. Суть і її мета.

 

Пультова охорона. Суть і її мета.

Пультова охорона — це комплекс усіх послуг, що відносяться до охорони об’єктів, а саме установка спеціальної охоронної апаратури та її підключення до центрального пульту моніторингу.

Основне завдання пультової охорони — забезпечення захисту об’єкту від незаконного проникнення, а також, від нападу сторонніх осіб, аварій технічного плану (витік води або газу), пожеж і т.п.
Зв’язок між обладнанням, що знаходяться на об’єкті і центральним пунктом моніторингу, здійснюється за допомогою Інтернету, телефонної лінії або ж каналами стільникового зв’язку.
Існує два види обладнання пультової охорони — провідне й бездротове. Перший випадок передбачає наявність кабелів, завдання яких з’єднати контрольну панель моніторингу та датчики. Здійснення зв’язку при бездротовому обладнанні відбувається за допомогою радіоканалу, що дозволяє не використовувати ні дроти, ні кабелі.

Зняти систему з охорони або ж активувати її, можна за допомогою спеціального брелка (шляхом введення необхідного цифрового коду) або використовувати кнопкову панель (клавіатуру) охоронної сигналізації. Крім того, існує можливість запрограмувати так званий «код примусу». З його допомогою користувач може деактивувати систему охорони, але при цьому оповістити моніторинговий центр про такі свої примусові дії.
Охоронна система складається не тільки з датчиків, до її складу входять і кнопки, які використовуються при екстреному виклику служб реагування.
Коли виникає тривожна ситуація, то сигнал про це передається від охоронної системи на об’єкті до центрального пункту моніторингу, а вже з центрального пункту в належні служби реагування.

Залежно від пакета послуг, який вибирає користувач, на об’єкт відразу ж виїжджає спеціальна група реагування, але, також, можливий і інший варіант — інформація про вторгнення надходить на конкретні номери, які вказує користувач. Додатково до всього, в обов’язки оператора, який знаходиться на центральному пункті, може входити підключення систем автоматичного управління на об’єкті, що охороняється (блокування подачі газу або води, активування системи захисту від проникнення, системи пожежогасіння та інше).
У перелік служб реагування можуть входити: міліція, працівники пожежної охорони, приватної фірми, позавідомча охорона.

Існує певний комплекс функцій, за допомогою яких здійснюється забезпечення надійності охоронної сигналізації:

— Інформація з охоронюваного об’єкта на центральний пульт передається відразу по декількох каналах, це забезпечить дублювання, а відповідно і значно підвищить шанс швидкого реагування;
— Система самостійно проводить діагностику та у разі виявлення порушень, передає дані на центральний пункт;
— У разі тимчасової відсутності енергопостачання, найважливіші пультові компоненти можуть працювати автономно, використовуючи резервне електропостачання та інші альтернативні джерела енергії;
— У компонентів, які входять до пультової охорони є спеціальні датчики, які дають можливість розрізнити людське і тваринне пересування;
— Така система дає можливість охороняти навіть периметр ділянки;
— Систематичний технічний сервіс буде тільки позитивно впливати на працездатність всієї системи, таким чином, забезпечуючи гідний рівень безпеки.