Бум охоронного бізнесу в США

Бум охоронного бізнесу в США
Терен Шилдс колись захищав свою країну. Тепер він охороняє склад, на якому зберігається кава. Його робоче місце розташоване у звивистої дороги у віддаленій місцевості Нью-Карролтон (штат Меріленд), поруч з магазином виробів з гуми та ремонтом взуття. Ще недалеко звідси знаходиться невеликий клаптик лісу і автобусна зупинка, на якій, судячи з усього, рідко можна бачити пасажирів.

«Можна і потрібно чекати несподіванок», — пояснює начальник Шилдс Едвін Рейес. «Так, я намагаюся помічати абсолютно все», — відповідає йому охоронець. Раптом задеренчав металевий паркан за їх спинами. Обидва синхронно повернули голови в напрямку, звідки пролунав шум. Хтось намагався пройти через ворота. Цим кимось виявився лисіючий робітник. Він хотів відчинити двері, але їх, мабуть, заклинило. Шилдс підбіг до невеликої станції біля парковки і натиснув на кнопку. Проблема вирішена…

Стурбованість Сполучених Штатів питанням безпеки і боротьбою з перестрілками в громадських місцях вилилася в справжній бум охоронців і приватних патрульних служб. В охоронній сфері працює більше 680 тисяч чоловік, згідно федеральної статистики зайнятості; з 2004 року цей показник збільшився на 20%. За цей період ринок праці в індустрії безпеки розвивався в чотири рази швидше, ніж в інших галузях.

За спостереженнями Мераша Нолла, професора Мічиганського університету кримінальної юстиції, перша хвиля цієї тенденції спостерігалася після терактів 11 вересня 2001 року. Тоді в приватному секторі почався повсюдний перегляд існуючих планів безпеки, на випадок повторних терактів. Вартість охоронного ринку зросла до $7 млрд.

Під час рецесії ця цифра дещо зменшилася, але знову стала зростати після серії перестрілок в громадських місцях. Ці трагічні інциденти не були пов’язані зі злочинною діяльністю вуличних банд або наркоугруповань. Таких злочинців ФБР виділяє в окрему категорію «активних стрільців». А про які саме трагічні події йде мова, жителі північноамериканського континенту розуміють відразу ж, чуючи такі топоніми, як Аврора, Ньютаун, вашингтонське адміралтейство.

Федеральне бюро нещодавно оприлюднило звіт про активних стрільців за 14-річний період. У перші сім років протягом року в середньому відбувалося 6,4 таких випадків, за останні семиріччя їх налічувалося вже 16,4. І, як наслідок, зараз у США на одного поліцейського доводиться три охоронці.

Такий стан речей призвів до того, що Терен Шилдс став співробітником Blueline Security Services, компанії, яку в 2008 році разом з колегами з поліцейського управління округу Прінс-Джордж заснував Шон Скарла. Співробітник поліції задався метою перетворити в капітал попит на безпеку, що спостерігався з боку жителів американської столиці. За шість років штат компанії збільшився з однієї людини до 280.

Зараз в кадровий відділ ПОП щотижня надходить близько сотні заявок від потенційних службовців. Велика кількість заявок дає можливість вибрати підходящих співробітників — практично всі сек’юріті Blueline володіють достатнім досвідом роботи, університетською освітою або досвідом військової служби.
Разом з тим, ця робота не завжди пов’язана з такою ж небезпекою, якій піддається, наприклад, лісоруб або рибалка. Сек’юріті можуть запобігти небезпечним для життя інших людей ситуації, але в основному їх служба — це сотні тисяч годин монотонної, одноманітної роботи. Така специфіка.

«Головне — завжди залишатися напоготові», — вважає Шилдс. Це правило 29-річний охоронець засвоїв за вісім років служби в рядах американської армії: він був снайпером в Афганістані, брав участь у тактичних місіях і охороняв комплекси з ядерною зброєю в США. «І при цьому зовсім не важливо, що ти сьогодні охороняєш — ядерні комплекси або склад з кавою», — упевнений сек’юріті.