У Флориді індустрія приватної охорони розвивається стрімкими темпами

У Флориді індустрія приватної охорони розвивається стрімкими темпами
Понад 100 тисяч приватних охоронців патрулюють вулиці Флориди і охороняють офіси комерційних організацій — це більш ніж удвічі перевищує чисельність офіцерів поліції, які працюють в цьому штаті.

Приватна охоронна індустрія розвивається, збільшується кількість озброєних охоронців. У той же час фіксується все більше перестрілок і інших інцидентів із застосуванням зброї. Зараз у Штаті Сонячного Світла за офіційними даними налічується більше 27 тисяч охоронців, які мають право носити зброю, п’ять років тому їх було 21 000.

Щорічно відомство Флориди, що регулює роботу ПОП, проводить близько 5 тисяч розслідувань: відгукуються ліцензії, щонайменше, у 300 охоронців з таких причин, як невиправдана демонстрація і застосування зброї, як мінімум 3 тисячам громадян відмовляють у видачі ліцензії. В останні місяці щодо кількох охоронців в Орландо проводилися судові розгляди. Три людини отримали тюремні терміни за застосування зброї під час служби, один з них — за звинуваченням у вбивстві. Закон штату дозволяє використовувати зброю тільки лише потім, щоб захистити себе від інших.

Представників охоронної індустрії турбують такі випадки. Вони заявляють, що необгрунтована стрільба з службової зброї може призвести до краху бізнесу. «Постріл може коштувати мільйони доларів, — пояснює Карл Паулин, голова Асоціації охоронних компаній Флориди і засновник Crisis Intervention Services в Кліруотер. — Якщо куля ранить когось, компанія може припинити своє існування. Найголовніше — підготовка ». Щоб уникнути помилок співробітники Crisis Intervention Services повинні дотримуватися суворих правил, викладеним у 300-сторінковому посібнику. За словами директора ПОП, часто охоронці першими приходять на допомогу людям: «Зараз ми більше залучені в забезпечення громадської безпеки, тісно працюємо з населенням».

Обмін інформацією між правоохоронними агентствами з охоронними фірмами — рутинна практика в Центральній Флориді. Анджело Ньевес, прес-секретар офісу шерифа в окрузі Оріндж, вважає, що ПОП є важливою складовою системи громадської безпеки. За його відомостями, охоронці готелів та комерційних організацій регулярно надають інформацію про певні злочини та тенденціях.

За інформацією поліції Орландо, в минулому місяці у вестибюлі місцевої лікарні мав місце інцидент між охоронцем Омаром Гонсалесом і людиною з ножем, який залякував персонал. Гонсалес повідомив поліції і простежив за порушником спокою після того, як той вийшов на вулицю, — надалі його затримали. Але власники охоронних компаній говорять, що такі випадки в роботі трапляються рідко. «У мене був тільки один офіцер, якому довелося дістати зброю. Він це зробив, щоб зупинити напад на жінку. Це сталося сім чи вісім років тому», — пояснює Пол Салі, власник компанії Advanced Protective Services of DeBary, патрулювали перш один з районів на південному заході Орландо.

Охоронці в Орландо заробляють до 13 доларів за годину. Перш, ніж приступити до роботи, їм необхідно пройти 40-годинний курс тренувальних занять, щоб отримати ліцензію, і ще протягом 28 годин вчитися поводитися зі зброєю. Через кожні два роки охоронці проходять повторні перевірки. Зарплати звичайних сек’юріті істотно нижче зарплат поліцейських, які працюють охоронцями у вільний від служби час (згідно з офіційними відомостями поліції, це як мінімум 32 доларів на годину). Але для майбутніх поліцейських або помічників шерифа передбачені 770 годин підготовки.