16 04 2015

G4S тестує першого робота-охоронця

G4S тестує першого робота-охоронця
Вперше автономна роботизована система з'явилася в офісі для виконання цієї роботи. Боб - досить витончена машина; команда його творців розробила програмне забезпечення, що дозволяє обробляти всю потрібну інформацію і переміщатися в просторі. Робот виконує певні завдання, збирає відомості про навколишній світ, приміром, про те, куди йдуть люди, звідки з'являються об'єкти та інше.

Цей робот є частиною проекту STRANDS (вартістю 12,2 мільйона доларів), що передбачає навчання роботів розумним і незалежних дій в умовах реального світу.

«G4S взяла участь у пілотному проекті STRANDS, проведеному Університетом Бірмінгема. Представники компанії спробували скорегувати вектор академічних досліджень згідно майбутнім потребам охоронної індустрії. G4S бере участь у різних програмах в галузі охорони, спрямованих на суміщення роботи людини і технологій. В даному випадку ми хотіли, щоб робот-охоронець майбутнього міг виконувати деякі корисні завдання», - пояснює Девід Елла, представник технологічного відділу G4S.

Зовні він більше схожий на робота з «Загублених в космосі», ніж на вселяють жах дроїд з «Термінатора», але, як би там не було, це, мабуть, майбутнє боротьби зі злочинністю.

Боб - перший роботизований охоронець на британських островах і останній з новобранців G4S - буде стежити за безпекою в офісі компанії в Глостерширі.
Якщо цей апарат зауважує, що що-небудь знаходиться не на своєму місці, він зберігає інформацію на жорсткому диску і швидко оповіщає про подію людей. Автономний андроїд здатний навіть розмовляти з колегами - попросити про допомогу, коли де-небудь зустрінуть або опиниться в безвихідному становищі, може підключитися до зарядного пристрою, коли закінчиться заряд батареї.

«Мета проекту STRANDS не перебуває в тому, щоб замінити людину, робот покликаний стати підтримкою охоронним командам - таким собі додатковим патрульним ресурсом. Наші офіцери охорони виконують всілякі завдання, від багатьох потрібне швидке прийняття рішень і реакція на стрімко розвиваються події, - говорить прес-секретар G4S Стюарт Енджел. - Боб - лише допоміжний засіб і може здійснювати перевірочні пересування вдень, в нічний час, але, на відміну від охоронця, здатний помічати навіть незначну активність і найменші зміни».

Робот Боб добре знайомий з плануванням офісу в компанії в Глостерширі. Він пересувається з кімнати в кімнату, скануючи і запам'ятовуючи що відбувається в 3D-форматі. Використовуючи камери і сканери, робот становить карти навколишньої території, визначає місце розташування столів і стільців, так само і зауважує руху людей і вивчає інші зміни навколишнього середовища.

Виявивши якісь зміни в порівнянні зі своїм останнім візитом, він аналізує дану обставину і відправляє інформацію охоронцеві з крові і плоті.
Творці роботизованого механізму сподіваються, що в рамках проекту Боб навчиться взаємодіяти з іншими людьми і машинами. Доктор Нік Хоз зі Школи інформатики Бірмінгемського Університету каже, що сьогоднішня роботехника не дуже-то вміло звертається зі своїми руками, погано маніпулює предметами, однак Боб досить непогано пересувається і спостерігає за об'єктами, тому він підходить для роботи в якості нічного або ж денного сторожа, оскільки здатний вести спостереження за подіями поблизу нього.

Вивченням робота-охоронця займається Школа інформатики Бірмінгемського університету. В рамках цього ж дослідження інше роботехнічних пристрій, що одержав ім'я Вернер, зараз тестується у віденському будинку престарілих (Haus der Barmherzigkeit). Вернер може виконувати ті ж обов'язки охоронця, що і Боб, але, до всього іншого, ще і здатний грати з людьми в прості ігри.

«Ми хотіли розробити робота зі штучним інтелектом, якого можна було б використовувати в реальному світі, наприклад, на робочому місці. Хочемо добитися того, щоб Боб міг функціонувати без сторонньої підтримки протягом, як мінімум, 15 днів - виконувати роботу, необхідну для сфери безпеки: перевіряти, чи вільний доступ до пожежного виходу або ж наявність паперу на столах», - пояснює доктор Хоз.
Интересные материалы читать все
Юридичні послуги мають широкий спектр послуг, і актуальні як для звичайних громадян, так і для підприємців...
Юридичні послуги: особливості
17 февраля 0 комментария
З послугами митного агентства безпосередньо пов'язаний митний склад, тому варто знати, на яких принципах він функціонує...
Митний склад: що це таке?
17 февраля 0 комментария
Повальная домофонизация с использованием видеодомофонов сподвигла производителей улучшать функционал устройств, да и потребитель..
15 февраля 0 комментария
Домен - більше, ніж просто адресу сайту. Це ідея бізнесу, унікальний знак і ідентифікатор компанії. Домен є потужним..
Як вибрати домен для сайту
10 февраля 0 комментария