Експерт з питань безпеки продемонстрував, наскільки користувачі Wi-Fi уразливі перед хакерами

Експерт з питань безпеки продемонстрував, наскільки користувачі Wi-Fi уразливі перед хакерами
Джеймс Лейн, співробітник Sophos — британської компанії, що займається дослідженнями проблем безпеки, на початку травня на велосипеді з вбудованим комп’ютером відправився в поїздку по Лас-Вегасу. Лайн називає свій транспортний засіб «Звіром»; в Лас-Вегас він привіз його потім, щоб перевірити, наскільки вразливі тутешні точки доступу Wi-Fi та його користувачі перед підступами шахраїв.

До тонкому титановому корпусу велосипеда прикріплені три бездротових сканера, миникомпьютер (розміром трохи більше колоди карт), GPS-пристрій і батарея, щоб постачити електроніку харчуванням. За допомогою цього нехитрого пристосування Лайн зміг визначити рівень безпеки бездротового з’єднання, виявити фейковие точки доступу, дізнатися, що шукають люди в мережі — і все це за час однієї поїздки. Експерт з кібербезпеки компанії Sophos подорожує містами на своєму «Звірі», шукаючи небезпечні інтернет-мережі. Він називає свій проект «ворбайкінгом» (за аналогією з Wardriving — та ж ідея, але на автомобілі), а велосипед — колісницею. Свою кампанію він розпочав у Лондоні, продовжив у Сан-Франсиско, Барселоні і тепер в Лас-Вегасі.

Друзі сайту: вас можуть зацікавити новостройки подмосковья, які ви можете придбати за доступними цінами!

Мета цього дослідження — перевірити, наскільки люди захищають свої бездротові мережі, яка інформація, що зберігається на мобільних пристроях перехожих, доступна стороннім, і проаналізувати активність користувачів в мережі.

Експерт з питань безпеки продемонстрував, наскільки користувачі Wi-Fi уразливі перед хакерами

Проїхавши близько 25 миль, Лайн виявив більше 56 тисяч точок доступу. Він, зазначає, що власники мереж зробили крок у правильному напрямку, оновивши WEP (алгоритм забезпечення безпеки Wi-Fi), який був легкою здобиччю для хакерів. Але також він виявив, що майже половина користувачів, що підключаються до інтернету за допомогою відкритих точок доступу, робить це, не використовуючи засобів шифрування. А без цього навіть самий недосвідчений користувач може дістатися до банківського рахунку користувача, дізнатися іншу конфіденційну інформацію або ж встановити віруси. Експерт каже, що це все одно, як якби власник банківського рахунку повідомив відвідувачам якого-небудь бару номер рахунку і пароль до нього, а потім би з подивом виявив, що його гроші викрадені.

У Лас-Вегасі Лайн створив три безкоштовні точки доступу Wi-Fi. І близько 4 тисяч чоловік до них підключилися, ігноруючи умови використання, які передбачають, що користувач дає свою згоду на те, щоб сайти, які він відвідує, відстежувалися. За допомогою такого експерименту Лайн хотів показати, наскільки легко хакери можуть отримати доступ до комп’ютерів або смартфонів, направити користувачів на фальшивий сайт і, таким чином, вивідати необхідну інформацію.

Як і під час попередніх проектів, результати дослідження в Лас-Вегасі свідчать про те, що люди не використовують належних запобіжних заходів, підключаючись до Wi-Fi-мереж. «У світі, де практично все — від комп’ютерів до холодильників — пов’язане з глобальною павутиною, ніколи раніше люди не були настільки уразливі перед кібератаками, — до такого висновку прийшов співробітник Sophos. — Такі технології, як Wi-Fi, отримують все більше поширення в повсякденному житті, ми ж, у свою чергу, надає кіберзлочинцям все більше можливостей».

Експерт з питань безпеки продемонстрував, наскільки користувачі Wi-Fi уразливі перед хакерами

Щоб уникнути зломів, він рекомендує використовувати засоби шифрування для віртуальних приватних мереж, що захищають комп’ютери при підключенні до будь Wi-Fi-мереж. Wi-Fi-роутери можуть бути захищені і засобами шифрування для WPA2.

Разом з тим, Лайн стверджує, що поширення небезпечних бездротових мереж є глобальною проблемою. Він каже, що має намір передати звіт про своє дослідження в ООН і звернутися до представників організації з проханням переглянути існуючі стандарти кібербезпеки.
Але поки ситуація не зміниться Лайн планує продовжити велосипедні прогулянки по світовим містах у пошуках загроз безпеці.