30 04 2015

Технологія ідентифікації за рисами обличчя дозволить відмовитися від охоронців

Технологія ідентифікації за рисами обличчя дозволить відмовитися від охоронців
У технологічному світі відсилання до фільмів подібним «Особлива думка» здаються аж надто застарілими. Але в багатьох випадках саме вони дозволяють описати окремі різновиди нових технологій, які здебільшого сприймаються не інакше, як вигадка. Однак охоронна система компанії FST21 з її футуристичної технологією розпізнавання виглядає винятком.

Суть ідеї, що лежить в основі SafaRise - системи, яка встановлює особистість, - полягає в тому, щоб спростити до максимуму задачу по забезпеченню безпеки. Представники компанії розповідають про «світ без ключів, ключ-карт і паролів», де присутність співробітника охорони - це вже «минуле і думи». Але питання про те, чи здатні ці системи зробити такий світ можливим, залишається відкритим, і відповісти на нього можна буде лише через деякий час.
SafeRise поєднує в собі технологію біометричної ідентифікації і технологію розпізнавання за рисами обличчя - все це працює в режимі реального часу. Вона ідентифікує відповідного до дверей або кімнаті людини як довірена особа і надає можливість доступу, або ж як зломщика, якого далі не пропустить.
Для перевірки необхідна лише фотографія: програмне забезпечення здатне аналізувати унікальні особливості особи, наприклад, підрахувати кількість пікселів між очима. «Ми намагаємося копіювати модель, за якою функціонує наш мозок, - пояснює представник ізраїльської компанії Арі Меламед Йекель. - Ви дивитеся на людину, на його обличчя, а потім звертаєте увагу на рухи».

Програмне забезпечення поміщає жовтий квадрат на те, що визначається як обличчя людини. Якщо особа упізнано, квадрат стає зеленим, і людині надається можливість пройти далі. Якщо ні - квадрат червоніє, а двері залишаються замкненими. Система використовує і додаткові біометричні дані, такі як хода чи голос. У міру знайомства з людиною, вона починає функціонувати швидше. «Немає необхідності в тому, щоб зупинятися, уповільнювати руху, - говорить Йекель. - Ви можете вести себе як завжди».

Під час нещодавньої прес-конференції в Нью-Йорку фахівці з FST21 показали журналістам демонстраційну версію системи. «Знадобилося лише три секунди, щоб провести сканування. Я встав перед камерою і, приблизно, через дві секунди жовтий квадрат перетворився на зелений », - пише автор порталу Gizmodo, за словами якого, коли він робив кілька кроків убік, система все одно ідентифікувала його як« свого ».
Витоки SafeRise ведуть до ізраїльського оборонпрому. У військових розробках минулих років, нехай і в зародку, але вже присутня ця витончена технологія. Засновником FST21 був ні хто інший, як генерал-майор Аарон Зєев Фаркаш (Aharon Zeevi Farkash), в період 2002-2006 очолював Управління військової розвідки Ізраїлю. Фаркаш провів деякий час в Бізнес-школі Гарварду, але в 2006 році залишив роботу у вузі і незабаром зайнявся компанією FST21.

Поява SafeRise частково інспіровано одвічним викликом, що стоїть перед спецслужбами Ізраїлю - як убезпечити КПП на кордоні з Палестинською автономією. З роками заходи безпеки в Ізраїлі все більше посилювалися. Як наслідок, основна напруженість перемістилася у вузькі пляшкові горла пропускних пунктів, що з'єднують території двох держав. І будь поліцейський скаже, що натовп і безпека - речі взаємовиключні. «Будучи главою разведведомств, [Фаркаш] зауважив, що питання про безпеку починає цілком поглинати наше життя, - говорить Ері Йекель. - Звільнившись з армії, він намагався зробити свій внесок і підвищити рівень громадської безпеки, але, разом з тим, не вважав, що це має дуже вже змінити звичний уклад життя ». За словами Йекеля, FST21 може виконати це завдання, «не приносячи комфорт в жертву безпеки».

Співробітники FST21 кажуть, що головна інновація полягає в тому, щоб зробити роботу системи розпізнавання за рисами обличчя та інших систем біометричної ідентифікації більш гладкою. Робота таких систем, на їх думку, повинна нагадувати сцену з фільму «Особлива думка», де рекламні кіоски відразу ж дізнаються проходить повз персонажа, роль якого виконує Том Круз. Кінематографічні машини сканували сітківку ока, система ж компанії FST21 пізнає обличчя і тіло.

Людина, що зайшов у приміщення, де встановлена система FST21, може навіть не знати, що його обличчя сканується. Представники FST21 не поширюються про те, в яких конкретних місцях використовується ця технологія, проте відзначають, що комерційні компаній є їх головними клієнтами. В основному, це ізраїльські, французькі, американські та латиноамериканські бізнес-організації.
Интересные материалы читать все
Повальная домофонизация с использованием видеодомофонов сподвигла производителей улучшать функционал устройств, да и потребитель..
15 февраля 0 комментария
Домен - більше, ніж просто адресу сайту. Це ідея бізнесу, унікальний знак і ідентифікатор компанії. Домен є потужним..
Як вибрати домен для сайту
10 февраля 0 комментария
Кредит під заставу нерухомості стає все більш популярний сьогодні, в першу чергу через його доступності та меншою ставкою в..
Особливості кредиту під заставу нерухомості
10 февраля 0 комментария
Если вы думаете, что покупка кабеля iPhone не может сделать более удобной вашу жизнь, то ошибаетесь. Особенно, если речь идет о..
10 февраля 0 комментария