Власники індійських ПОП: Клієнтам потрібні сторожа, а не охоронці

Власники індійських ПОП: Клієнтам потрібні сторожа, а не охоронці
Співробітникам індійських ПОП часто за невелику плату доводиться охороняти значні площі, нерідко вони змушені працювати понаднормово і виконувати, крім своїх професійних обов’язків, ще й інші функцій. Наприклад, записувати номери в’їжджають на територію, що охороняється автомобілів.

Представники більшості охоронних агентств Індії кажуть, що до них пред’являється досить багато вимог як з боку влади, так і профспілкових організацій, що стосуються зарплати, підготовки та реєстрації охоронців і агентств, в яких вони працюють. Однак, за словами керівників охоронних фірм, гроші, які громадськість готова платити, є чинником, що визначає, в кінцевому підсумку, якість охоронного сервісу.

Садір Далві (Sudhir Dalvi), власник компанії Mastercare Manpower Solutions and Facilities, що базується в місті Пуна, підкреслює, що послуги підготовлених охоронців повинні належним чином винагороджуватися. «Представники громадськості консультуються з нами, коли намагаються вирішити питання про те, яка кількість охоронного персоналу їм буде потрібно, — говорить Далві. — Вони часто посилаються на нестачу коштів і часом просять скоротити персонал наполовину, або ж збільшити кількість робочих годин для кожного охоронця, що позначається на якості сервісу».

Домовласники не підходять до питання про безпеку з усією серйозністю, додає власник згаданого ПОП: «Багато звертаються до нас за« сторожами », які б відкривали і закривали ворота, управляли системами водопостачання і були готові виконати іншу рутинну роботу, таку як, наприклад, покупка продуктів. Ми ж навчаємо охоронців того, як слід перевіряти відвідувачів і робити відповідні записи, також намагаємося враховувати специфічні вимоги з боку домовласників. Але багато охоронці є вихідцями з малозабезпечених сімей та схильні до впливу добре одягнених громадян на дорогих машинах».

Власники деяких ПОП, називаючи охоронця «безправним овочем», висловлюються в тому дусі, що персонал охоронних агентств не встановлює розмір оплати праці. Це призвело до того, що сек’юріті дорогих готелів і технопарків заробляють в межах 14-15 тисяч рупій (220 — 240 доларів) на місяць, тоді як офіцери охорони житлових комплексів отримують половину зазначеної суми. «Діяльність багатьох охоронних агентств навряд чи піддається якому-небудь визначенням. Тому уряду слід встановити чіткі стандарти щодо мінімальної заробітної плати охоронців і їх обов’язкової підготовки. Це стане першим кроком на шляху до того, що охоронців перестануть використовувати як сторожів і домогосподарок», — вважає Санджей Чендекар (Sanjay Chandekar) з Starline Enterprises.