Індійських жінок захистить «Безстрашний»

Індійських жінок захистить «Безстрашний»
Абдул Хамід, генеральний менеджер індійської збройового заводу, захоплено відгукується про своє самому маленькому зброю. Особливо, відзначаючи корпус револьвера 32-го калібру, виготовлений з «спеціального титанового сплаву, і красиву дерев’яну рукоять». «Він досить зручний в обігу і здатний прицільно стріляти на відстань 15 метрів», — пояснює представник Indian Ordnance Factory.

І хоча немає жодних обмежень, що стосуються чоловічої статі, нову розробку індійського оборонпрому називають «першим зброєю для жінок». Для більшої привабливості воно навіть комплектується прикрашеної дорогоцінними каменями кобурою. На стовбурі цього револьвера — вагою не більше 500 грамів, щоб легко поміститися в дамську сумочку, — викарбувано напис «Nirbheek»: синонім слову Нірбая, що на хінді означає «безстрашний». Так працівники місцевої преси умовилися називати дівчину, яка загинула від рук банди насильників (за індійськими законами імена жертв таких злочинів не віддаються публічному розголосу).

«Зазвичай клієнтам пропонується придумати назви для нової продукції. Цього разу надійшло безліч пропозицій, і ми порахували Nirbheek найбільш підходящим. Думаємо, що жінки з цією зброєю будуть відчувати себе захищеними», — говорить Хамід.

Робота над легковажним зброєю для жінок почалася ще до трагічного інциденту, що трапився в індійській столиці. Тоді 23-річну студентку піддали жорстокому побиттю, після чого виштовхали з рухомого автобуса на одній з вулиць Делі. Подія спровокувало протестні виступи по всій країні, і проект з розробки жіночого револьвера отримав додатковий імпульс.

Збройна фабрика в Канпурі (штат Уттар Прадеш) почала прийом замовлень 5 січня, і, незважаючи на досить високу вартість — 122 360 рупій (1990 доларів) — керуючий компанії говорить про хорошому попиті — до справжнього моменту подано більше 80 формальних запитів, а 20 револьверів вже продані.

Випуск цієї зброї спровокував громадські дискусії з питання про те, чи здатна така ідея захистити жіноче населення Індії. Рам Крішна Чатурведі, шеф поліції міста Канпур, підтримує таку ініціативу. «Це безперечно хороша затія. Наявність ліцензії на зброю додає впевненості її власнику, також дана обставина змушує злочинців подумати двічі», — пояснює офіцер поліції.

Пратіба Гупта, студентка з Канпура, каже, що хоче придбати револьвер Nirbheek, незважаючи на те, що він стоїть «вже дуже дорого», а оформлення ліцензії пов’язане з різного роду складнощами.

Охочі купити зброю в Індії повинні бути старше 21 років. Також їм необхідно пояснити, навіщо знадобилася ліцензія та надати необхідні для цього підстави, наприклад, наявність загрози життю або ж інтерес до стрілецької спорту. Представники поліції та податкової інспекції проводять ретельні перевірки на благонадійність. Від людей, які подають заяви, потрібно пройти медичний огляд і довести, що вони вміють поводитися зі зброєю. При наявності кримінального минулого, заявка буде відхилена. Цивільним особам дозволяється володіти тільки короткоствольною зброєю, але не автоматичним. Житель Індії може придбати до трьох одиниць зброї. Крім іншого, через кожні три роки потрібно оновлювати ліцензію.

Але всі ці складнощі не лякають студентку з Канпура, стурбовану питанням про особисту безпеку: «Якщо стоїть переді мною людина буде знати, що я озброєна, він не відразу вирішиться на мене напасти. Револьвер стане моєю підтримкою і другом».

Уряд Індії прийняв ряд заходів, спрямованих на боротьбу з насильниками: на вулицях міст збільшилася присутність поліцейських, в деяких населених пунктах працюють телефони «гарячої лінії». Однак висловлюється думка, що жінки не довіряють корумпованою і малоефективною поліції. Багато хто з них записуються на курси самооборони і запасаються перцевими балончиками. Згідно з деякими джерелами, після трагедії, що сталася в Делі, значно зросла кількість індійських жінок, що намагаються отримати ліцензії на зброю.

Шокуючі історії про становище жіночої частини населення Індії регулярно потрапляють в заголовки новин. Можна згадати недавній напад на туристку з Данії, або випадок, що стався в Калькутті, коли була згвалтована і потім живцем спалена 16-річна дівчина. За даними індійського бюро кримінальної статистики, в країні кожні 22 хвилини відбувається одне зґвалтування.

За інформацією GunPolicy.org, міжнародної організації щодо запобігання вогнепальних поранень, в Індії налічується 40 мільйонів одиниць зброї, що перебувають у приватній власності. У списку країн з найбільш збройним населенням Індія посідає друге місце після США, але лише 6,3 мільйона стовбурів або 15% від загального обсягу зброї було придбано легально. Немає точних даних щодо того, скільки одиниць зброї знаходиться в руках жінок.