Найнебезпечніша зброя в історії кінематографа

Найнебезпечніша зброя в історії кінематографа
Ці рентгенографічні знімки демонструють детальну будову самих канонічних видів зброї, оспіваних світовою кіноіндустрією, таких як Walther PPK Джеймса Бонда або M16, якою був озброєний герой Аль Пачіно у фільмі Брайана Де Пальма «Обличчя зі шрамом».

Роботи 51-річного британського художника Ніка Візі являють собою спробу «дегламурізаціі» збройової техніки і пониження її статусу до наукових експонатів. Візі використовував розроблену ним технологію рентгенографічною фотографії, щоб зобразити широке розмаїття продукції світової збройової індустрії — від крихітного Derringer, пострілом з якого був убитий Авраам Лінкольн, до M60 Джона Рембо (фільм «Перша кров»).

Зверніть увагу, що якісні турникеты ви можете придбати на сайті sa.kharkov.ua вже зараз.

«Що може стати каталізатором проблем, якщо людина, що знаходиться в тому ніжному віці, коли свідомість найбільш відкрито для зовнішніх впливів, потрапляє в погану компанію? — Таким питанням задається художник. — Результат бійок, в яких беруть участь молоді люди, часом буває позитивним, однак наявність зброї може спричинити серйозні наслідки. І ось ми намагаємося показати, що зброя — це просто машини для вбивства».

Самим знаменитим на цих знімках, є, мабуть, джеймсбондівського Walther PPK, що з’являється з перших кадрів фільмів про легендарного агента 007, коли він повертається, цілиться і стріляє. Цей же пістолет Карл Вальтер подарував Гітлеру в знак подяки за можливість озброєння німецької армії, з якого рейхсканцлер Німеччини згодом і застрелився, сидячи у своєму фюрербункере.

В експозиції Візі присутній і інше сінематіческое зброя: Magnum 45 — їм був озброєний Клінт Іствуд, який виконував роль Брудного Гарі, рушниця Термінатора Spas 12 і згадана вже гвинтівка M16, якою розмахував Аль Пачіно у фільмі «Обличчя зі шрамом», вимовляючи свою знамениту репліку: «Привітайся з моїм маленьким другом!».

За словами Візі, всі одиниці зброї, які він зобразив за допомогою знімків рентгенографії, є більш-менш точними репродукціями тих зразків, які використовуються на знімальних майданчиках. Однак художник також каже, що, можливо, деякі екземпляри були упущені з уваги, оскільки актори працюють з величезним безліччю продукції зброярів, і встежити за всіма деталями просто неможливо.

«Під час зйомок використовується неодружене зброю, і після натискання на спусковий гачок слід спалах світла, зі стовбура вилітає хмара диму, чується звук пострілу», — пояснює Візі.

«За допомогою цифрових технологій ми реанімували цю зброю, щоб воно нічим не відрізнялося від бойового. Кінематографісти кілька модифікують дуло, ми ж повернули поршень і помістили в магазин бойові патрони».

На питання про те, яку зброю йому подобається більше, сам Візі відповідає, що штурмові гвинтівки «виглядають дуже естетично, але в той же час і лякаюче, якщо задуматися про те, що з їх допомогою можна зробити».

Син близького друга Візі в підлітковому віці загинув у перестрілці. Художник же сподівається, що його роботи будуть служити для тінейджеров якимсь попередженням про те, що зброї краще уникати. «Ми намагаємося представити їх у вигляді якихось наукових примірників, — додає Візі. Сподіваюся, що люди, що тримають в руках зброю, будуть менше ототожнювати себе з Джоном Рембо або персонажем Call of Duty. Замість цього будуть замислюватися про наслідки і розуміти, що якщо натиснути на курок — з стовбура полетять кулі».