Нове покоління охоронців в Китаї вибирає вищу освіту

Нове покоління охоронців в Китаї вибирає вищу освіту
У Китаї вони присутні повсюдно, одягнені в різноманітну уніформу, стоять біля дверей житлових будинків, комерційних установ, шкіл і фабрик. Але професія охоронця знаходиться на нижніх щаблях суспільної драбини Піднебесної. І навіть з урахуванням ризику, на який ідуть співробітники охорони, забезпечуючи безпеку жителів країни, перехожі на вулицях чи помічають цих низькооплачуваних суб’єктів, виконують не престижну роботу. У великих містах охоронцями часто працюють вихідці з провінційних населених пунктів.

Принаймні, таким чином ситуація йшла в недалекому минулому. Зараз же нове покоління охоронців в Китаї намагається зробити собі ім’я, працюючи в університетських установах і демонструючи громадськості свої амбіції.

Друзі сайту: вас можуть зацікавити тарифы рко у різних відділеннях банку УралТрансБанк!

Минулого місяця імена п’яти університетських охоронців потрапили в заголовки новин. Ці люди використовували свою роботу як трамплін у «світле майбутнє» — вони були прийняті в число студентів кращих китайських університетів.

За даними інформагентства Yanzhao Metropolis News, за останні 20 років понад 500 охоронцям Пекінського університету (PKU) вдалося стати студентами різних коледжів і університетів.

Один з найвідоміших охоронців в Китаї Чжан Г’юкьян, зараз є заступником голови служби безпеки PKU, отримав три дипломи за час своєї професійної діяльності, включаючи диплом юриста престижного Університету Цінхуа. Чжан Джанчен — перший охоронець Пекінського університету, який отримав диплом бакалавра. Надалі він зайняв посаду заступника директора середньої школи і почесного лектора Коледжу Чанчжи в провінції Шаньсі.

«Диплом про вищу освіту може стати однією зі складових майбутніх успіхів, — пояснює Чжан Г’юкьян в інтерв’ю Global Times. — Однак робота охоронцем в університеті не є гарантією отримання місця на університетській лаві ». На думку Чжана, ключ успіху для амбітних охоронців — ефективний тайм-менеджмент: «Робота є пріоритетом, навчання — на другому плані; зануритися в книги — єдине, що може зробити охоронець у вільний час».

Численні історії про охоронців, яким вдалося піднятися кар’єрними сходами завдяки освіті, надихають молодих службовців, які намагаються наслідувати приклад. Чи Джінгсу, 23-річна уродженка села, розташованого неподалік від округу Таншань, поступила на посаду охоронця в Університеті Комунікацій (CUC) після того, як не змогла продовжити освіту в цьому навчальному році. «Не хотілося забувати про свою мрію — дипломі, тому я вирішила попрацювати і за цей час добре підготуватися до іспиту», — пояснила виданню Джінгсу.

Робота в CUC дозволяє їй заробляти 2000 юанів (326 доларів) щомісяця, також у неї є кімната в гуртожитку та можливість безкоштовно відвідувати їдальню на території кампуса. Лі каже, що їй подобається поєднувати шестигодинний робочий день з навчанням. Єдине, що їй здається зайвим — ранкові пробіжки разом з трьома іншими охоронцями, які також стали сек’юріті в надії отримати вищу освіту.

Сьогоднішні охоронці, які намагаються підвищити свій освітній рівень, беруть участь у проекті Adult Enrollment Examination, що має певні відмінності від національної системи екзаменування. Рівень знань випускників з сертифікатами про участь у курсі індивідуального навчання дещо поступається звичайним випускникам університетів, зазначає Бі Зайос, співробітник державного сайту youth.cn, присвяченого питанням освіти молоді. Але, тим не менш, за словами оглядача, диплом — це «шанс для охоронців почати нове життя, незважаючи на те, що розвиток їхньої кар’єри протікало не настільки гладко, як, наприклад, у випускників вузів з кращим освітнім бекграундом і мали велику підтримку з боку родичів».

Так чи інакше, в останні кілька років у Китаї устоявся певний тренд: університети і коледжі надають освіту охоронцям. «Тим самим вони сприяють створенню рівних умов для людей, у яких недостатньо коштів для того, щоб продовжити освіту», — вважає Ху Зінтан, професор економіки в Інституті технологій (Пхеньян).