В Ізраїлі вводиться закон, що обмежує право на носіння зброї для охоронців

В Ізраїлі вводиться закон, що обмежує право на носіння зброї для охоронців
Чотири місяці тому міністр внутрішньої безпеки Ізраїлю Іцхак Ааронович виступив з пропозицією, щоб співробітники охорони, що працюють в країні, залишали свою зброю на роботі. Така ідея була обумовлена численними випадками, коли охоронці застосовували свою зброю щодо цивільних осіб зовні службовий час. Недавнє вбивство в офісному центрі адвоката і його дочки стало в цьому році вже п’ятим.

Нові правила набувають чинності 27 серпня — за кілька днів до початку занять у школах. І починаючи з цієї дати, охоронці шкільних та фінансових установ будуть зобов’язані залишати зброю в сейфах, розміщених в будівлях організацій, де вони працюють. Власники комерційних та інших фірм, що наймають охоронців, були проінструктовані про те, що після закінчення робочої зміни необхідно буде проводити збір зброї.

На поточний момент у розпорядженні охоронних компаній та інших організацій по всьому Ізраїлю числиться 130 тисяч одиниць зброї, близько 40 тисяч знаходяться в охоронців.

Однак заборона не поширюватиметься на охоронців, які проживають у так званих «конфліктних зонах» — ці люди зможуть як і раніше забирати зброю додому. Ще один виняток — охоронці, яких терміново можуть викликати на роботу.

Згідно з постановою, власникам кінотеатрів, готелів і великих фабрик доведеться перевіряти, що їх сек’юріті не виходять за територію зі зброєю в руках після роботи.

Також представники міністерства громадської безпеки стверджують, що працівники охоронної індустрії повинні будуть проходити строгі перевірки на благонадійність. На додаток до перерахованих обмеженням новий закон передбачає, що охоронцям, як і іншим особам, які мають ліцензіями на носіння зброї, необхідно буде встановлювати збройові сейфи і в своїх будинках.

Раніше шкільні та банківські адміністрації заперечували проти зберігання зброї на території установ, побоюючись можливих пограбувань. Директори шкіл говорили, що їм не подобається ідея наявності зброї в освітніх комплексах.

Крім іншого, влада Ізраїлю ускладнюють правила видачі збройових ліцензій, намагаючись скоротити кількість людей, що мають право володіти зброєю.