Radar Security Group: секрет успіху охоронного бізнесу в Кенії

Radar Security Group: секрет успіху охоронного бізнесу в Кенії
Згідно з результатами дослідження, за підсумками 2012 року Radar Security Group піднялася на дев’ятий рядок у списку 100 кращих кенійських компаній середнього масштабу, але шлях до цієї мети, за словами засновника і гендиректора Radar Security Ендрю Соломона, виявився досить тернистим — адже в перші роки діяльність охоронного підприємства не приносила ніякого прибутку. «Це були найскладніші роки в моєму житті; я залишив свою роботу, маючи на меті втілити в дійсність велику ідею, але в підсумку отримав ляпас: у перші п’ять років усі мої починання не приносили бажаного результату. Я повертався додому без зарплати, поступово починаючи розчаровуватися в своїй затії », — говорив Соломон в інтерв’ю журналістам Capital FM Business.
Зараз річний оборот створеної в 1998 році компанії становить 600 мільйонів кенійських шилінгів (майже 5,5 мільйона євро), і в найближчі кілька років цей показник, згідно з прогнозами, може наблизитися до позначки в 1 мільярд (більше 9 мільйонів євро).

«У мене була добре оплачувана робота і, загалом і в цілому, я перебував у комфортних умовах, проте все це переважило моє прагнення організувати власний бізнес. Я вже не міг залишатися рядовим службовцем», — згадує власник компанії.

Друзі сайту: вас також може зацікавити охранное агентство Intel Monitoring, яке успішно і професійно виконує свої охоронні функції!

Глава ПОП каже, що ідея заснувати Radar прийшла йому в голову в той час, коли він обіймав посаду фінансового директора Ears Group Security (ця компанія зараз є частиною KK Group). Він зібрав 300 тисяч і заручився підтримкою одного з інвесторів. «Мій інвестор не надав мені грошей і розвиток проекту довелося призупинити. Потім я попросив його відмовитися від участі в подальших справах мого бізнесу, — говорить Соломон, яка радить підприємцям-вибирати надійних інвесторів. — Інвестори — це не тільки гроші, тому вибирайте людей, воістину зацікавлених в успіху підприємства, які вносять в бізнес-проект дещо ще, крім фінансової складової».

Через деякий час кенійський антрепренер запросив до складу ради директорів свою сестру і товариша, що інвестували в розвиток бізнесу невеликий капітал. «Я починав працювати з одним охоронцем і одним клієнтом, мені доводилося щодня займатися пошуком потенційних клієнтів і вербувати службовців, — за словами керуючого Radar, найбільші складнощі виникали коли клієнти відмовлялися платити за наданий їм сервіс. — Зараз банки можуть видати позику. Але в ті дні про який-небудь кредиті можна було тільки мріяти, часом мої охоронці три місяці не отримали належної їм платні, але тим не менше вони мені довіряли, і незабаром все налагодилося».

На думку Соломона, у підприємництві головне — вірний розрахунок і передбачення: «Мій початковий бізнес-план кардинальним чином відрізнялося від того, з чим належало зіткнутися, але я не міг зупинятися і продовжував рухатися далі».

На даний момент у Radar Security Group наявна п’ять представництв у таких кенійських містах, як Момбаса, Кисуму, Накуру, Найер і Меру. Але все-таки керівництво охоронного підприємства побоюється складнощів, супутніх великим корпораціям: «Чим більше масштаб компанії, тим більше виникає проблем; розширення фірми в сервісній індустрії пов’язане з безліччю ризиків».

До цих пір успіх Radar Security приносила практика безпосереднього контакту з клієнтами. «Моя мета полягала в тому, щоб клієнти завжди могли вийти зі мною на зв’язок. У мене немає секретаря, і мій телефон вивішений на нашому сайті. Клієнти можуть в будь-який час мені подзвонити», — пояснює керівник компанії. За словами Соломона, замовники більше довіряють приватним фірмам, коли з керівництвом можна зв’язатися без посередників.

ПОП Radar встановлює системи відеоспостереження, забезпечує безпеку громадських заходів, надає захист ВІП-персон. Тепер у компанії з’явилася і кінологічна служба. У майбутньому представники Radar планують створити підрозділ, який би надавав допомогу під час аварій та надзвичайних ситуацій: «Ми хочемо закупити машини швидкої допомоги, що використовується при пожежогасінні обладнання, і підготувати наших службовців для надання першої допомоги потерпілим».