16 10 2019

Що таке ДЦВ?

Що таке ДЦВ?
Анекдоти про Запорожець, який врізається в Мерседес, відійшли в розряд «бородатих», але реальна проблема не зникла. Щодня в нашій країні трапляються ДТП з сумами збитків, які не покриває навіть максимальна виплата по ОСЦПВ. Класична ситуація - коли постраждалою стороною є власник люксового транспортного засобу. В результаті винуватцю доводиться викладати значну суму компенсації зі своєї кишені. Але вихід є. Це страховий продукт, який носить назву ДЦВ - або добровільне страхування цивільної відповідальності.

ДЦВ - це вид страховки, що дозволяє власнику транспортного засобу значно збільшити ліміт відшкодування збитку в ситуаціях, коли він завдано третім особам (їм особисто і їхніх автомобілів) в результаті ДТП. Це доповнення до ОСЦПВ і ці два поліса варто купувати одночасно в одній страховій компанії. ДГО вступає в силу, коли ліміт відшкодування за обов'язковим полісом вичерпується. До речі, рекомендуємо прочитати цікаву статтю, яка називається "Страховка з добровільною цивільною відповідальністю: чому це потрібно?" вже зараз.

Проблема надто малого ліміту ОСЦПВ відома досить давно. Через знецінення національної валюти, що стався кілька років тому, гранична сума компенсації за автоцивілкою в 100 тисяч гривень далеко не завжди покриває збитки. Поліс добровільної автоцивілки в такій ситуації - єдиний оптимальний вихід. Мінімум затрат і максимум захисту від ризиків - те, що потрібно автовласникові.

Як «працює» поліс ДЦВ?

Автоцивілка та ДГО - комплексний захист винуватця дорожньо-транспортної пригоди у випадках, коли максимальної виплати по ОСЦПВ не вистачило для повного покриття збитків. Варто сказати, що такі ситуації зараз повсюдні. Ремонт авто і лікування коштують дуже дорого.

Приклад. Власник «Ланоса», не встигнувши «перевзути» автомобіль, втрачає управління на слизькій дорозі і вдаряє Mercedes-Benz S-класу. Пошкодження невеликі, але відновлення люксового автомобіля за оцінкою обійдеться в 145 тисяч гривень. Поліс ОСЦПВ покриє тільки 100 тисяч гривень. Решта суми - відповідальність постраждалої сторони. Навряд чи у скромного власника бюджетного авто у вільному обігу є 45 тисяч. Але якщо він попередньо оформив поліс ДЦВ на 100 тисяч гривень, решта суми покриється з цієї страховки. Результат - нуль витрат, повна компенсація збитку потерпілому, спокійний сон винуватця.

А тепер уявімо, що у винуватця ДТП немає ДЦВ. Що його чекає? «Розборки» з власником дорогого авто. Панічний пошук відсутньої суми. Можливо - продаж свого авто, щоб вирішити всі фінансові проблеми. На цьому тлі невеликі відрахування на поліс ДЦВ виглядають куди доречніше.

Добровільна автоцивілка і ціна


Скільки коштує оформити договір добровільної автоцивілки? Ціна поліса залежить від декількох факторів, включаючи:

- обрану страхову суму. Чим вона більше - тим дорожчий поліс;
- марку автомобіля, об'єм двигуна і інші ключові параметри;
- місце реєстрації авто;
- статус власника поліса (фізична особа, юридична особа, таксист та інші).

Кому ДЦВ рекомендоване обов'язково?

За статистикою, ДТП з великою шкодою найчастіше трапляються у великих містах. Основна категорія винуватців - люди з малим водійським стажем. Відсутність досвіду, складний трафік мегаполісів - цього достатньо, щоб спровокувати події і нанести серйозні пошкодження іншим учасникам руху. Крім малодосвідчених, в зоні ризику - власники габаритних автомобілів і далекобійники, а також в цілому всі водії, які проживають в містах з населенням понад 1 мільйон людей.
Интересные материалы читать все
З обміном валюти ми стикаємося, коли плануємо подорож за кордон, коли збираємося сформувати надійну фінансову подушку безпеки або..
Як правильно вибрати пункт обміну валют?
12 ноября 0 комментария
Більшість домашніх умільців, не кажучи вже про досвідчених майстрів, давно зрозуміли, що від правильно обраного і якісного набору..
Інтернет-магазин інструментів: вибираємо якісні інструменти з вигодою
11 ноября 0 комментария
Жилая недвижимость, предприятия, места постоянного хранения транспортных средств – это объекты, которые вызывают огромный интерес..
07 ноября 0 комментария
Обмін валюти - це операція, яка повинна бути продумана і спланована. Варто вибрати обмінний пункт, в якому спред валюти низький,..
Як вибрати хороший обмінний пункт валют?
07 ноября 0 комментария