Що таке ДЦВ?

Що таке ДЦВ?
Анекдоти про Запорожець, який врізається в Мерседес, відійшли в розряд «бородатих», але реальна проблема не зникла. Щодня в нашій країні трапляються ДТП з сумами збитків, які не покриває навіть максимальна виплата по ОСЦПВ. Класична ситуація — коли постраждалою стороною є власник люксового транспортного засобу. В результаті винуватцю доводиться викладати значну суму компенсації зі своєї кишені. Але вихід є. Це страховий продукт, який носить назву ДЦВ — або добровільне страхування цивільної відповідальності.

ДЦВ — це вид страховки, що дозволяє власнику транспортного засобу значно збільшити ліміт відшкодування збитку в ситуаціях, коли він завдано третім особам (їм особисто і їхніх автомобілів) в результаті ДТП. Це доповнення до ОСЦПВ і ці два поліса варто купувати одночасно в одній страховій компанії. ДГО вступає в силу, коли ліміт відшкодування за обов’язковим полісом вичерпується. До речі, рекомендуємо прочитати цікаву статтю, яка називається «Страховка з добровільною цивільною відповідальністю: чому це потрібно?» вже зараз.

Проблема надто малого ліміту ОСЦПВ відома досить давно. Через знецінення національної валюти, що стався кілька років тому, гранична сума компенсації за автоцивілкою в 100 тисяч гривень далеко не завжди покриває збитки. Поліс добровільної автоцивілки в такій ситуації — єдиний оптимальний вихід. Мінімум затрат і максимум захисту від ризиків — те, що потрібно автовласникові.

Як «працює» поліс ДЦВ?

Автоцивілка та ДГО — комплексний захист винуватця дорожньо-транспортної пригоди у випадках, коли максимальної виплати по ОСЦПВ не вистачило для повного покриття збитків. Варто сказати, що такі ситуації зараз повсюдні. Ремонт авто і лікування коштують дуже дорого.

Приклад. Власник «Ланоса», не встигнувши «перевзути» автомобіль, втрачає управління на слизькій дорозі і вдаряє Mercedes-Benz S-класу. Пошкодження невеликі, але відновлення люксового автомобіля за оцінкою обійдеться в 145 тисяч гривень. Поліс ОСЦПВ покриє тільки 100 тисяч гривень. Решта суми — відповідальність постраждалої сторони. Навряд чи у скромного власника бюджетного авто у вільному обігу є 45 тисяч. Але якщо він попередньо оформив поліс ДЦВ на 100 тисяч гривень, решта суми покриється з цієї страховки. Результат — нуль витрат, повна компенсація збитку потерпілому, спокійний сон винуватця.

А тепер уявімо, що у винуватця ДТП немає ДЦВ. Що його чекає? «Розборки» з власником дорогого авто. Панічний пошук відсутньої суми. Можливо — продаж свого авто, щоб вирішити всі фінансові проблеми. На цьому тлі невеликі відрахування на поліс ДЦВ виглядають куди доречніше.

Добровільна автоцивілка і ціна

Скільки коштує оформити договір добровільної автоцивілки? Ціна поліса залежить від декількох факторів, включаючи:

— обрану страхову суму. Чим вона більше — тим дорожчий поліс;
— марку автомобіля, об’єм двигуна і інші ключові параметри;
— місце реєстрації авто;
— статус власника поліса (фізична особа, юридична особа, таксист та інші).

Кому ДЦВ рекомендоване обов’язково?

За статистикою, ДТП з великою шкодою найчастіше трапляються у великих містах. Основна категорія винуватців — люди з малим водійським стажем. Відсутність досвіду, складний трафік мегаполісів — цього достатньо, щоб спровокувати події і нанести серйозні пошкодження іншим учасникам руху. Крім малодосвідчених, в зоні ризику — власники габаритних автомобілів і далекобійники, а також в цілому всі водії, які проживають в містах з населенням понад 1 мільйон людей.