Приватні охоронні компанії перетворюються в окремі підрозділи армії США?

Приватні охоронні компанії перетворюються в окремі підрозділи армії США?
Через вісім днів після введення військ до Іраку, 19 березня 2003 року, Пол Вулфовіц, головний прихильник військової інтервенції, який займав на той час посаду заступника міністра оборони США, заявив комітетові при Конгресі наступне: «Ми маємо справу з країною, здатною фінансувати своє відновлення, і у відносно короткий час ». По закінченні ж десятиліття стало очевидно, що нічого не могло бути далі від істини.

Сполученим Штатам довелося нести на собі основний тягар військових і відновлювальних витрат: приватна охорона, логістика та будівельні роботи в цілому обійшлися в 138 мільярдів доларів. Дослідження Financial Times проливає світло на масштаби прибутку, отриманого американськими компаніями та компаніями з інших країн від іракського конфлікту. Десять основних підрядників заробили в цілому як мінімум 72000000000.

США задіяли в Іраку більше приватних охоронних компаній, ніж чим в будь-який інший війні, і на певному етапі найманців в цій близькосхідній країні було навіть більше, ніж армійського персоналу. Але навіть по завершенні воєнних дій, приватні охоронні підприємства залишаються в зоні тліючих конфліктів. Зараз в Іраку перебуває 5500 охоронців.

Численні інциденти, що мали місце як в Іраку, так і в Афганістані, пов’язані саме з практикою залучення в військові кампанії охоронних організацій. У звіті комісії, що досліджувала питання про надання оборонних контрактів, зазначалося, що в 2011 році були недоцільно витрачені або ж втрачені внаслідок шахрайства +60000000000, що відповідає 12 мільйонам доларів на день.

Приватні охоронці стали учасниками самих жахливих інцидентів, що сталися під час війни в Іраку — від убивств охоронцями Blackwater 17 іракців на багдадській площі до скандалу з в’язницею Абу-Грейб.

І хоча епоха легких грошей для цих компаній завершилася, все-таки це не означає, що закінчилися і часи розквіту охоронного бізнесу. У 2011 році аналітики Держдепартаменту США підрахували, що протягом наступних п’яти років їм доведеться заплатити 3000000000 доларів своїм охоронним підрядникам тільки лише за забезпечення безпеки великого дипломатичного комплексу в Багдаді. Тим часом, приватні військові компанії отримують нові контракти в міру того, як нафтовидобувні підприємства розширюють свій вплив, особливо в таких регіонах, як Басра на півдні Іраку.
«Не схоже на те, що приватні охоронні компанії вирішили закрити свою« лавку »і повернутися додому, — зазначає Стефані Сенок з Центру стратегічних і міжнародних досліджень. — Все ще витрачається багато коштів, які, як очікується, в підсумку повинні принести нафтові дивіденди ».