Відеоспостереження — розвіюєм міфи

Відеоспостереження - розвіюєм міфи
IP відеоспостереження досить молодий вид відеоспостереження, який почав масово поширюватися з 2004 року. Таким чином, технологія ip, або мережевого, відеоспостереження використовується менше 10 років. За відносно невеликий проміжок часу ip відеоспостереження встигло отримати достатню поширення серед фахівців і користувачів і навіть встигло обрости міфами і легендами, які в більшості випадків не відповідають істині. Спробуємо розглянути найпоширеніші омани і розкрити фактичний стан справ, для отримання більш об’єктивного уявлення про ip відеоспостереженні.
Давайте почнемо з того, що ж собою представляє ip відеоспостереження.

З технічної точки зору IP відеоспостереження являє собою комплекс обладнання, який дозволяє здійснювати функції захоплення відеозображення, його передачі по TSP / IP протоколу, а також відображення і / або запису з можливістю архівації.
З користувальницької боку IP відеоспостереження теж є набором устаткування, яке вибудовується за принципом «plug and play» тобто включив і користуйся. Набір обладнання зазвичай складається з мережевої камери відеоспостереження, яка здійснює фіксацію зображення по встановленим параметрам, кабелю (в тому випадку якщо камера відеоспостереження не бездротова) по якому передається сигнал з USB роз’ємами по краях і приймача, параметри якого збігаються з вашими потребами (комп’ютера, відеосервера , відеореєстратора, домофона або просто монітора).

Найбільшим помилкою є думка про складність побудови ip відеоспостереження. Природно для монтажу камери відеоспостереження і кріплення проводу необхідні інструменти і навички їх використання, разом з цим особливих технологічних навичок не потрібно. Камера по кабелю підключається також як звичайний фотоапарат або флешка до комп’ютера.
Разом з камерою відеоспостереження зазвичай йде в комплекті програмне забезпечення, яке в більшості випадків українізоване і не викликає особливих труднощів у його використанні. Українізацію програмного забезпечення необхідно уточнювати при виборі камер відеоспостереження. Можлива також функція відеоспостереження через інтернет, про яку детальніше почитати можна за посиланням http://vgi-market.ru/news/2465/

Другим оманою варто поставити поширена думка про високу ціну ip відеоспостереження. Найпростішою ip камерою відеоспостереження є звичайна web камера, яка продається в будь-якому комп’ютерному магазині з ціною не більш 10 доларів. Природно, така камера відеоспостереження не вирішить багатьох поставлених завдань, проте вона цілком здатна здійснювати контроль над невеликими офісними кабінетами, чим і користуються багато керівників сучасних підприємств.
Загалом, тенденція ціноутворення на ip камери відеоспостереження практично наближається до вартості аналогових камер відеоспостереження і в даний час нерідко можна виявити ip камеру дешевше, ніж аналогову камеру відеоспостереження з подібними параметрами, але іншого менш іменитого бренду.

Третім помилкою є судження про кращих технічних характеристиках аналогових камер відеоспостереження в порівнянні з цифровими. Таке судження має під собою достовірну, але застарілу інформацію. Якщо провести аналогію розвитку відеотехніки, то можна простежити тренд на поліпшення параметрів камер цифрового відеоспостереження, наприклад, вбудованих в мобільні телефони. Ще кілька років тому камера в 0,3 мегапікселя вважалася верхом досконалості, а зараз можна вільно купити смартфон з 13 мегапіксельною камерою. Таким же чином відбувається еволюція камер охоронного відеоспостереження. Порівнюючи технічні характеристики камер відеоспостереження, не варто звертати увагу на експертні роздуми кількарічної давнини, а простіше поставити запитання або покласти 2 камери в «закладку» інтернет-магазину й порівняти їх характеристики.

Четвертим помилкою є думка про можливі витоки інформації в цифрових мережах відеоспостереження. Таке судження не позбавлене сенсу у разі наявності зовнішнього доступу до даних мережі відеоспостереження. Цифрові мережі відеоспостереження можна розділити на відкриті і закриті мережі. У закритих локальних мережах Ethernet, які не мають зовнішнього підключення, використання ip технології ніяк не може привести до витоку даних, за винятком їх фізичного копіювання. Така ж можливість (фізична копіювання на зовнішній накопичувач інформації), або правильніше буде сказати загроза, присутній і в аналогових мережах. Так що захист локальних мереж повинна вибудовуватися однаково, незалежно того аналогова вона або цифрова.
Відмінності полягають у додаткових можливостях мереж ip відеоспостереження. Кожна ip камера відеоспостереження має свій ip адресу, і має можливість передати сигнал по мережі Internet. Ця особливість, звичайно ж, має як безсумнівні переваги перед замкнутою системою CCTV, але наявність зовнішнього доступу (своєрідних воріт) дає передумови до можливих зломів. Необхідно відзначити, що ця проблема, як правило, виходить за рамки безпеки ip відеоспостереження і вирішується комплексно, спільно з організацією захисту всієї інформаційної системи організації.

Замість підсумку варто сказати про те, що ip відеоспостереження в даний час перестало бути дивовижним новим продуктом і впевнено встає на шлях масового поширення. Нам залишається тільки не боятися користуватися новими продуктами і отримувати від цього позитивний результат.