Американці японського походження в історії ЦРУ

Американці японського походження в історії ЦРУ
Місяць «Спадщини азіатсько-тихоокеанського регіону в Америці» став відповідною подією для того, щоб відзначити заслуги американців японського походження, які служили за часів Другої світової війни у Відділі спеціальних служб (OSS), перейменованому надалі в ЦРУ.

Початок

Вихідців з Японії зараховували до лав американської армії часів Другої світової війни навіть незважаючи на те, що після імперіалістичного нападу Японії на Перл-Харбор уряд США поміщало сім’ї багатьох солдатів у спеціально створені табори для інтернованих. Наприкінці 1943 року представник Відділу спеціальних служб відвідав на базі Кемп-Шелбі в штаті Міссісіпі чотиреста сорок другому піхотний підрозділ американської армії, куди входили уродженці Японських островів. Людина з OSS, звернувшись до волонтерів, запитав, хто з них вміє читати і писати по-японськи, і хотів би взятися за виконання надзвичайно небезпечної операції. На це прохання відгукнулися понад 100 чоловік, проте лише 14 з них пройшли відбір. Всі вони були так звані нісеі, що народилися в США діти японських іммігрантів.

Друзі сайту: вас може зацікавити страхование автомобиля, якщо ви зацікавлені у виплаті компенсацій у разі потрапляння в ДТП.

Волонтери пройшли важку підготовку до операцій, які повинні були розгорнуться на передовій лінії фронту. Більшість з цих 14 вивчали японську мову і острівну географію, їх навчали навичкам виживання, рукопашного бою, основам вибухотехніки і радіоелектроніки. Волонтери були зараховані в сто перший і двісті другий відділення OSS для здійснення спеціальних місій в Китаї, Бірмі та Індії. Після висадки на території ворога ці розвідники мали допитувати полонених, перекладати документи, посилати радіоповідомлення, та виконувати інші секретні завдання. У листопаді 1944-го вони покинули межі Сполучених Штатів.

Висадка

Військове керівництво США вирішило не використовувати початковий план відправки шпигунів до Японії, де, як вважалося, ці поліглоти піддалися б великій небезпеці. П’ять з них: Чіокі Ікеда, Такао Танабе, Сусуму Казахайя, Джордж Кобаяші і Тад Нагакі були відправлені в Китай. Дік Бетсуі і Уілберт Кишинів — в Індію, Кельвін Тотторі, Том Баба, Фуміо Кідо, Соїчі Караші, Ральф Емпуку, Юнічи Буто і Дік Хамада — до Бірми. Вважається, що перед відправкою Хамада сказав, що відчув велике полегшення, дізнавшись, що їх не скинуть відразу ж на території Японії. «Приземлившись в Бірмі, я відчув … І дуже навіть може бути, що ми всі разом колективно відчули, що так ми зможемо надати американцям набагато більшу допомогу, борючись з ворогом».
У Бірмі сто перший підрозділ діяло з тилу японських військ разом з народністю качин. У цьому полягав певний ризик для американо-японських солдатів. «Перебуваючи в джунглях в безпосередній близькості від противника, особисто я дуже побоювався людей, яких не знав. Разом з моїми співвітчизниками американцями мені було значно комфортніше … Я боявся, що ці солдати, з якими я раніше не був знайомий, можуть мене застрелити »- розповідав Хамада.

Насеі були попереджені про те, що в тому випадку, якщо вони потраплять у полон, японці буде поводитися з ними як з в’язнями війни, дуже жорстоко. «Мене проінструктували зберегти одну кулю для себе на випадок, якщо мене схоплять … Після всього цього пекла тортур мене б, швидше за все, не залишили в живих». Хамада також говорив про те, що бірманцям пропонувалося винагороду в розмірі 20 000 доларів за упіймання одного американця японського походження в Бірмі.

Секретні операції

Місії, які були доручені сто перший і 102-му підрозділу американської армії, виявилися надзвичайно успішними. У Бірмі американські розвідники рятували катапультувалися пілотів, нападали на селища, утримувані японцями, відрізали шляхи постачання продовольства і зброї, а також збирали важливі разведсведеній. У 1945-му Насаї рятували військовополонених у Китаї, Маньчжурії та Кореї.

У той час, коли війна підходила до кінця, з одним із учасників розвідпідрозділи Ральфом Емпуку стався епізод, який характеризує складності, з якими довелося зіткнутися багатьом американцям японського походження. Беручи участь в операції армії США в тихоокеанському регіоні він випадково зіткнувся зі своїм рідним братом. Емпуку спостерігав за церемонією, що ознаменувала поразку японських сил в Гонконзі. Брат розвідника Емпуку був перекладачем для представників Японії під час церемонії. Емпуку не вдалося побачити свого родича, але про цей випадок він дізнався наступного дня від перекладача, переклади для британської сторони. Троє інших братів Емпуку билися на стороні японської армії і стали згодом військовополоненими.

Багато розвідники OSS японського походження були відзначені нагородами за свою виняткову роль. Їх досягнення стали частиною японського спадщини в історії розвідслужб Сполучених Штатів.