Травматична зброя для жінки (Частина I — Вибір травматики)

Травматична зброя для жінки (Частина I - Вибір травматики)

Питання жіночої самооборони завжди залишається відкритим і дещо відрізняється від аналогічної теми для чоловічої частини населення. Причина цього криється навіть не в тому, що фізична сила, в більшості випадків, на стороні сильної статі, а в тому, що сучасна жінка дещо обмежена в діях. Яскравим прикладом цього може послужити взуття на високих підборах, навіть якщо жінка майстер спорту з бігу, вона напевно не зможе ні від кого втекти в такому взутті. З іншого ж боку жінка має і низку переваг, так як активної самооборони від неї очікують набагато менше, ніж від чоловіка. І в поняття «активна самооборона» вкладається сенс не тільки нігтів, встромлений в обличчя нападаючому, і удари маленької, але пристойної за вагою жіночої сумочки, а й використання найрізноманітніших засобів самооборони, які представлені зараз широким спектром.

Перше, що спадає на думку як засіб жіночої самооборони, це, звичайно ж, газовий балончик. Засіб, безумовно, гарний, проте вимагає ретельного вибору і не завжди може бути успішно застосована через неблагополучного збігу обставин. І ось приклад цьому. Нападаючий варто проти вітру, дистанція два метри, аерозольний балончик розпорошується і вітром хмара дратівної складу зносить на обороняється. Навіть якщо людина знає про те, що не можна розпорошувати аерозольний балончик проти вітру, у критичній ситуації він цього може і не згадати. Та й хто буде думати про вітер, якщо нападник озброєний, наприклад ножем? З струменевим балончиком так само буде не все гладко, так як потрібно буде примудритися потрапити струменем в обличчя нападнику, що не так просто як може здатися. Крім того, багато газові балончики мають затримку в кілька секунд до початку дії дратівної складу, що в сумі з тієї ж взуттям на високих підборах може закінчитися плачевно.

Наступним засобом самооборони, яке «рекомендують» для жінок є електрошокер. На даний момент існує безліч моделей, різних за своїми габаритами і ефективності застосування, є навіть «жіночі моделі», які легко поміщаються в кулаці і розміром не більше губної помади. Однак потрібно пам’ятати, що більшість цих малюків буде нездатна пробити товщу одягу нападника взимку, та й взагалі електрошокер в реальності застосовується в поєднанні з грубим загрозою фізичної розправи, а пара розрядів, замість паралізуючого ефекту, про який говорять виробники, можуть тільки розлютити нападника. Але є і плюси у цього засобу самооборони, наприклад, включеного електрошокера бояться тварини, але не все.

Травматична зброя для жінки (Частина I - Вибір травматики)

Такі засоби самооборони як ножі, всілякі гумові кийки та спортінвентар годі й розглядати, так як навіть добре фізично розвинені чоловіки не можуть їх повноцінно використовувати, і в більшості випадків ці кошти самооборони переходять в руки нападника, як трофей. Втім, витративши на відпрацювання основних прийомів звернення кілька років, можна домогтися цілком непоганих результатів, які назад ж не гарантують успішного результату при самообороні. Заняття єдиноборствами, найчастіше, так само не дають бажаного ефекту, особливо коли противників кілька, та й що б успішно застосовувати, отримані навички займатися треба регулярно і не пару-трійку тижнів, тоді може бути і стане каблук жіночої туфельки небезпечною зброєю.

Таким чином, можна зробити висновок, що загальноприйняті засоби самооборони для жінок володіють не найвищою ефективністю і це при тому, що більшість жінок не можуть застосувати грубу фізичну силу в тій же мірі, що і чоловік. Як це не дивно, але чомусь травматичну зброю, коли мова йде про самооборону жінки, завжди списують з рахунків, але ж травматика з однаковим успіхом може вражати ціль, перебуваючи як в руках чоловіка, так і в жіночій руці. Такий своєрідний стереотип, що жінка і травматичну зброю несумісні, склався завдяки тому, що травматика це, як не крути, вогнепальну зброю, а будь-яку вогнепальну зброю володіє віддачею при пострілі, що заподіює незручність стрілку і впливає на точність попадання в ціль. І все б це було правильно, якби мова йшла про таке пістолеті як Maadi-Griffin під патрон п’ятдесятого калібру, але ж в розпорядженні є тільки травматика, віддача, при стрільбі з якої, практично невідчутна навіть при використанні самих потужних на даний момент патронів. Маса і габарити окремих моделей травматичної зброї так само цілком прийнятна для жінок, як з точки зору того, що б жінці було зручно користуватися травматики, так і з точки зору її щоденного носіння. Таким чином, залишається тільки вибрати, найбільш підходящу під всі запити, модель і витратити час на освоєння премудростей використання зброї та догляду за ним, від чого і буде в основному залежати ефективність застосування.

Травматична зброя для жінки (Частина I - Вибір травматики)

Коли справа стосується вибору зброї самооборони, то перше, що потрібно враховувати, це, зрозуміло, його ефективність і довговічність. Якщо при виборі травматичного пістолета чи револьвера для чоловіка передбачається те, що ця зброя буде використовуватися і для розважальних цілей, то жіноча стать в своїй більшості не відчуває слабкості до такого роду розваг. Чого кривити душею, дитина живе в кожному з нас і незалежно від того 18 тобі років або 70 можливість постріляти по банках упущена не буде, жінка ж в першу чергу дивитиметься на зброю не як на предмет розваги, а як на предмет потенційної небезпеки, що в цілому і правильно.

Таким чином, вимоги по параметру довговічності до травматичної зброї для жінок знижується до рівня, що б вистачило навчитися користуватися і періодично підновляти отримані навички. Зрозуміло, що краще вибрати зброю довговічне, яким ще й онуки зможуть користуватися при необхідності, але, на жаль, прагнення виробників повністю виключити можливість стрільби з травматичної зброї повноцінними боєприпасами накладає свій відбиток на ресурс експлуатації, зводячи його до мінімуму. Таким чином, вибираючи по ресурсу експлуатації зброї, навіть орієнтуючись на мінімум, будуть обрані ті моделі, які вважаються самими «живучими», з сучасної травматики.

Другим питанням, яке виникає при виборі травматичної зброї, це зручність його носіння і доступність в критичній ситуації. Незважаючи на те, що на даний момент можна придбати спорядження саме для жінок, що враховує будову жіночого тіла, складно уявити собі, що хтось із жіночої статі буде носити кобуру, нехай навіть вона повністю буде прихована під одягом. З цього можна зробити простий висновок, зброя буде носитися або в кишені одягу, або ж в кишені сумочки. Якщо перший варіант найбільш прийнятний з двох, так як в такому випадку зброю буде легкодоступною, то ось другий гарантовано найпоширеніший.

Можна звичайно голосно кричати, що ні в якому разі не можна носити засіб самооборони, так що б його не можна було дістати менш ніж за секунду, а можна взяти до уваги цей факт і подумати, яким має бути зброя, що б воно без затримок могло бути вилучено з жіночої сумочки. Але не можна упускати того, що нехай травматичний револьвер або пістолет буде лежати в сумочці, але буде лежати в окремій кишені, в якому крім зброї не буде нічого іншого: ні ключів, ні серветок, ні косметики. Це необхідно навіть не тому, що в критичній ситуації зброю буде складно дістати, а просто в цілях безпеки оточуючих людей. Зрозуміло, що всі виробники травматичної зброї намагаються зробити свою продукцію максимально безпечною в зверненні, але перебуваючи упереміш з ключами, косметикою і ще купою речей, висока ймовірність, що за законом підлості зброю саме зніметься з запобіжника і вистрілить, і хоч це і травматика приємного від такій ситуації буде мало. Якщо враховувати всі вищесказане, то травматичну зброю для жінки має бути компактним, не мати будь-яких виступаючих деталей, за які може зачепитися тканину сумочки, а так само травматичну зброю не повинно володіти великою вагою, що б не обтяжувати при постійному носінні. Можливо, хтось заперечить останній критерій вибору, так як мала вага зброї веде до того, що віддача при стрільбі більш відчутна, але назад ж мова йде про травматичну зброю, віддачею якого можна знехтувати без докорів сумління, так як витримати її може будь-яка людина , навіть при використанні потужних патронів.

Травматична зброя для жінки (Частина I - Вибір травматики)

Третій і останній параметр, за яким потрібно вибирати травматичну зброю для жінки, це простота експлуатації і обслуговування. Може і можна знайти жінку, яка буде сидіти, і розбиратися в премудростях збирання та розбирання травматичного пістолета, але для більшості це буде зовсім не в задоволення. Так само напевно слабка стать не випробовуватиме радості від доведення своєї зброї, шліфуванню патронника пастою Гої, налагодження УСМ і так далі. Іншими словами, все повинно працювати «з коробки», пристрій і обслуговування повинно бути максимально просте і зрозуміле або не потребує розуміння. Зрозуміло, що зброї, повністю підходить під такі параметри, немає, хоча б тому, що тільки що куплений травматичний пістолет, буде відразу ж потребуватиме обслуговуванні по видалення лепьохіна мастила, виняток становлять хіба що моделі травматики харчується патронами з електрокапсюлем. Але якщо постаратися, то можна знайти хоча б ті пістолети і револьвери, які зроблені якісно, не вимагають для своєї нормальної роботи втручання з напилком і молотком, а так само прості в розбиранні без додаткового інструменту.

На даний момент існує понад 70 моделей травматичної зброї, як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва, одні з них уже давно не виробляються інші ж, через те що зібрані за кордоном, зараз заборонені до реалізації. Вибрати з цього, здавалося б, досить великого списку, навіть при обліку тих моделей травматичної зброї, які зняті з виробництва і реалізації складно, тим більше вибрати травматичну зброю для жінки. Тим не менше, кілька моделей заслуговують певної уваги з боку жіночої статі і, жертвуючи тим чи іншим критерієм вибору, можна набрати 7-10 моделей травматичної зброї, яке підійде для використання в жіночих руках, наприклад, 4 моделі травматики, описаних в наступних статтях про травматичну зброю для жінок.