Швейцарія заборонить приватним охоронним компаніям брати участь у військових конфліктах за кордоном

Швейцарія заборонить приватним охоронним компаніям брати участь у військових конфліктах за кордоном
Керівникам швейцарських приватних охоронних підприємств в майбутньому доведеться звітувати перед урядом про своєї закордонної діяльності. Закон, покликаний взяти на короткий поводок охоронні компанії, може стати прикладом, на який будуть орієнтуватися законодавці інших країн.
«Швейцарія вносить свій внесок, стаючи піонером цього напрямку», — заявила міністр юстиції Симонетта Соммаруга, представляючи на розгляд законопроект про «приватному охоронному сервісі за кордоном».

На думку Марко Сассоли, професора кафедри міжнародного публічного права Женевського університету, запропонований крок можна вважати гідним наслідування головним чином тому, що приватні військові та охоронні компанії «на сьогоднішній день є однією з головних проблем міжнародного права». За останні 20 років ці компанії часто задіялися при вирішенні різних кризових ситуацій і в зонах військових конфліктів, однак законодавчі норми, регулюючі діяльність ПОП, на відміну від охоронного бізнесу, розвивалися не настільки стрімко.

Новий закон забороняє охоронним фірмам, штаб-квартири яких базуються в Швейцарії, брати безпосередню участь у збройних конфліктах, якщо це спричинить порушення прав людини. Заборона поширюється на рекрутинг, підготовку, пряме або ж опосередковане надання персоналу.
Сассоли особливо відзначає, що запропонований законопроект зобов’яже приватні охоронні компанії вести свою міжнародну діяльність у відповідності з міжнародним кодексом поведінки. Сторони, що підписали цей кодекс, зобов’язуються дотримуватися права людини і міжнародне право.

Міжнародний кодекс поведінки — ідея, розроблена владою Швейцарії спільно з керівниками приватних охоронних агентств, — вже викликав несхвалення з боку Франції. Париж розглядає це як лазівку для великих охоронних компаній, що дозволяє їм керуватися власними нормами і стандартами, а також і «ухилятися від необхідності дотримання міжнародних конвенцій, які передбачають великі зобов’язання», — повідомляється у звіті Комітету оборони Національної асамблеї Франції.

Асоціація приватних охоронних компаній Швейцарії на даний момент не на всі 100% задоволена новим проектом, згідно словами Матіаса Флурі, що представляє юридичний відділ асоціації, яка зараз займається дослідженням цієї ідеї.

У своєму зверненні до швейцарського парламенту офіційні особи країни підкреслювали, що в глобальних масштабах охоронні та військові служби приватного сектора являють собою потенційну можливість для створення сотень тисяч робочих місць, а що вартість глобального ринку приватної охорони оцінюється в 100 мільярдів доларів. Міністерство закордонних справ Франції, у свою чергу, оцінює глобальний оборот ринку приватної охоронної індустрії в 400 мільярдів доларів, відзначаючи, що на поточний момент кількість персоналу військових і охоронних компаній по всьому світу складає близько мільйона людей.

До речі, у звіті за 2010 рік міністерство юстиції Швейцарії повідомляло, що приблизно 20 приватних охоронних компаній, штаб-квартири яких базуються в Швейцарії, брали участь або ж потенційно могли брати участь у військових конфліктах за рубежем.

Друзі сайту: на сторінці http://print-s.com.ua/pechat-plakatov.html ви можете отримати інформацію стосовно друку плакатів будь-яких розмірів, який ви можете замовити за доступними цінами!