Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки
У даній статті пропоную розглянути ті моделі великокаліберних гвинтівок, які виробляє Європа. Незважаючи на те, що різноманіттям європейські ВСГ похвалитися не можуть, опис всіх моделей вмістилося в одну статтю, кожна модель по-своєму унікальна і неповторна, має свої плюси і мінуси, а тому кожна великокаліберна снайперська гвинтівка в даній статті заслуговує на окрему увагу.

Довго думав, в якому порядку розташувати моделі, так що б їх послідовність була логічною і зрозумілою, і прийшов до висновку, що найкращим варіантом буде класифікація по країнах, які в свою чергу розташувалися за алфавітом, хоча дуже хотілося розташувати гвинтівки по точності, тобто по куту відхилення кулі від точки прицілювання, але так як в високоточну зброю цей параметр безпосередньо залежить від якості боєприпасу, то навіть у разі огляду по будь-якої окремої строне, що є виробником ВСГ така класифікація буде дуже умовною. Хочу звернути також увагу на те, що якщо в великокаліберних снайперських гвинтівках вироблених в США параметри практично ідентичні, то в європейських моделях зброярі більш широко дивляться на питання довжини стовбура, кроку нарізів і так далі, вміло комбіную ці параметри і не вганяючи в себе рамки яких би то ні було канонів. Не будемо відтягувати і познайомимося з тим що нам когут запропонувати зброярі країн Европи.Австрія
 
Великокаліберна снайперська гвинтівка Steyr HS .50

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Дана модель великокаліберної снайперської гвинтівки є родичкою Steyr AMR більш детально почитати про дану модель можна в статті «Великокаліберні снайперські гвинтівки», яка лягла в її основу. Незважаючи на те, що з технічної точки зору ВСГ Steyr AMR досконаліша і в основному завдяки опереної стрілі має більш високі показники по купчастості стрільби, вона не отримала широкого поширення, зате Steyr HS калібру .50, створений на її основі, прикував до себе увагу багатьох. Ідея створення такої зброї була породжена виходом і широким поширенням великокаліберної снайперської гвинтівки Барретт М99, а якщо точніше, то варіанти даної ВСГ під патрон калібру .416. Мабуть інженерам компанії Steyr даний калібр здався малим, тому ними був розроблений новий боєприпас калібру .460, куля якого була менше кулі п’ятдесятого калібру в діаметрі, зате велика по довжині і важча. Створено даний патрон на основі гільзи боєприпасу .50 BMG, яка вкорочена і переобжата під кулю меншого калібру.

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Даний патрон показував трохи менш точні результати по точності ніж патрон Барретта (а якщо точніше, то патрон Піта Форреса, який його і розробив) на відстанях до1000 метрів, проте результати стрільби на дистанціях від 1000 до2000 метровпревосходілі і боєприпас .50 BMG і барреттовскій патрон . Цікавим є те, що до сих пір невідомо кому першому в голову прийшла ідея зменшення калібру, проте за документами американці все ж виявляються попереду за часом, що природно спростовується австрійцями, але ми будемо дотримуватися офіційної версії. Таким чином, на основі нового боєприпасу почала створювати нову великокаліберна рушниця.

Врахувавши не зовсім вдалий минулий досвід створення ВСГ, коли вона не набула поширення тільки через те що використовувала не стандартний боєприпас, компанія Steyr не стала ризикувати і створила варіант великокаліберної гвинтівки під боєприпас 12,7х99, який хоч і не забезпечував таких показників як. 460, але став основним.Данная модель гвинтівки позбавлена будь-яких надмірностей з технічного боку, так вона являє собою однозарядну великокаліберну гвинтівку з поздовжньо-ковзаючим затвором, при повороті якого канал ствола закривається на 3 бойових упору.

На ствольної коробці зброї розташовується планка кріплення прицільних пристосувань типу MIL-STD-1913 відкриті прицільні пристосування на зброї відсутні. Імпульс віддачі гвинтівки гаситися масивним дульним гальмом і накладкою на прикладі, крім того, для зручності ведення вогню і стійкості зброї при стрільбі є регульовані по висоті сошки, які в похідному положенні складаються вперед, за бажанням замовника може бути встановлена третя сошка під пріклад.Вес даної великокаліберної гвинтівки дорівнює 12,4 кілограмам при довжині в1370 міліметрів, що здається досить великими значеннями навіть, незважаючи на довгий ствол оружія833 міліметра. Ефективність гвинтівки при використанні боєприпасів калібру .50 дорівнює всього півтора кілометра, однак не варто забувати, що зброя проектувалося під інший патрон, так для боєприпасів .460 ефективна дальність равняется2300 метрам, при цьому здається дивним, що довжина стволів і для одного і для іншого патрона одінакові.

Великокаліберна снайперська гвинтівка Arctic Warfare 50

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

У 1982 утором році компанія Accuracy International створила гвинтівку L96A1, яка в подальшому стала основою для цілої серії снайперської зброї, але на даний момент нас цікавить модель під патрон .50 BMG, створена в 1997 році. Відмінною особливістю даного зброї є його висока точність. Так для варіанту з довгим стволом звичайними кулеметними патронами кут відхилення становить всього 0,75 градуса, проте як заявляють виробники при використанні якісних боєприпасів, навіть з коротким стволом, досвідчений стрілок може домогтися кута відхилення всього 0,25 градуса. У такі заяви, звичайно, не дуже віриться, але те, що дана великокаліберна гвинтівка має дуже високою точністю неоспорімо. Живлення гвинтівки здійснюється від коробчатих магазинів ємкістю в 5 патронів, перезарядка зброї здійснюється вручну поздовжньо-ковзаючим затвором, замикаючому при повороті канал ствола.

За заявою виробника гвинтівка оснащена комплексом пристосувань полегшують віддачу, проте весь цей «комплекс» практично повністю ідентичний тим деталям, які має зброю цього класу. Так, ВСГ оснащена потужним дульним гальмом і пом’якшувальною потиличником на прикладі, крім цього є три сошки забезпечують стійке положення зброї при стрільбі. Єдине що може бути удостоєна більш пильної уваги це третя сошка, розташована під прикладом, вірніше не стільки сошка, скільки конструкція, що дозволяє налаштувати її висоту з точністю до мілліметра.Надо відзначити окремо, що, незважаючи на довжину ствола в636 міліметрів, гвинтівка має величезну масу в порівнянні з іншими ВСГ, так її вага дорівнює 15 кілограмам, з довгим стволом він достігает17 кілограм, можливо саме під цією вагою виробник і мав на увазі комплекс полегшує віддачу зброї, так як зрушити таку масу порохового заряду, а тим більше імпульсу кулі досить проблематично. Ефективна дальність гвинтівки досягає 1500-2000 метровв залежності від довжини ствола.

Великокаліберна снайперська гвинтівка AS50

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Все та ж компанія Accuracy International в 2005 році створила напівавтоматичну снайперську гвинтівку під патрон .50 BMG. Дана зброя спочатку планувалося як великокаліберна снайперська гвинтівка для армії США, тому всі вимоги, що пред’являються до зброї збройними силами Сполучених Штатів Америки, відразу ж були враховані проізводітелем.Данная гвинтівка використовує для своєї роботи енергію порохових газів, що відводяться з каналу ствола, сам газоотводний механізм розташовується над стволом зброї, який замикається перекосом затвора вниз.

Для того що б знизити віддачу ВСГ і зменшити вплив роботи автоматики на точність стрільби ствол AS50 рухливий і при пострілі рухається назад з упором в двокамерний гідравлічний демпфер. На ствольної коробці зброї встановлена планка типу Пикатинни, крім того для моделей проходять на даний момент «обкатку» в армії США передбачені відкриті прицільні пристосування, для того, що б зброя не стало марним в разі пошкодження знімного оптичного прицілу. З лівого боку гвинтівки розташований двопозиційний запобіжник, так само система запобігання виключає можливість розбирання зброї при включеному запобіжнику. Затвор гвинтівки може фіксуватися в крайньому задньому положенні, як після закінчення боєзапасу зброї, так і самим стрільцем.

Це дозволяє зменшити час перезарядки, а так само зробити частковий огляд зброї і його мастило без розбирання. Віддача зброї гаситься за рахунок використання дульного гальма, системи відкоту стовбура, а так само потиличника на прикладі. Для підвищення стійкості гвинтівки при стрільбі є три складні, регульовані по висоті сошки, третя сошка, розташована під прикладом використовується так само для утримання зброї при стрілянину другий рукой.Несмотря на короткий ствол в692 мілліметравес гвинтівки пристойний 14,1 кілограма без прицілу і боєприпасів, в основному це пояснюється гідравлічним компенсатором віддачі. Він же підвищує і точність зброї, так, не дивлячись на наявність автоматики в гвинтівці, ефективну стрілянину з неї можна вести на дистанціях до 2000 метров.
 
Великокаліберні снайперські гвинтівки Gepard М1, Gepard М1А1, Gepard М2, Gepard М2А1, Gepard М4SA1, Gepard M5, Gepard M6.

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Однією з великокаліберних снайперських гвинтівок серії Гепард зокрема Gepard V3 ми вже познайомилися в статті «Великокаліберні снайперські гвинтівки». Треба відзначити, що вся лінійка даних ВСГ цікава, починаючи від першої моделі 1980 року і закінчуючи останньою випущеної в 2000 році. Але почнемо по порядку. Gepard М1 являє собою великокаліберну снайперську гвинтівку під радянський патрон 12,7х108. Як не дивно але дана ВСГ дійсно цікава за своєю конструкцією, а зокрема цікавий механізм перезарядки зброї, Для того що б отримати стріляну гільзу після пострілу необхідно повернути пістолетну рукоятку зброї проти годинникової стрілки щодо осі стовбура, гільза випаде самостійно і на її місце закладається новий патрон.

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Після цього рукоять повертається у зворотний бік, відтягується назад і повертається в своє переднє положення, ці дії зводять курок зброї і замикають канал ствола, після чого можна зробити наступний постріл. Стандартними боєприпасами для даної гвинтівки є патрони з бронебійно-трассирующей кулею. Так як дана зброя позиціонувалася як «антиматеріальна» гвинтівка, то відповідно і всі дані по ній адаптовані під цілі, що представляють собою легкоброньованої транспорт, наприклад такий параметр як бронебійність вказується в тому, що куля здатна пробіть15 мілліметровгомогенной броні з расстоянія600 метрів. Ефективна дальність зброї так само обмежується цією дистанцією, проте при використанні якісних боєприпасів я підозрюю, що по живій силі противника може вестися вогонь на дистанції як мінімум до 1200-1300 метрів. Про це говорить і довжина ствола вінтовкі1100 міліметрів, при цьому сама гвинтівка має довжиною в1570 міліметровий вагою в19 кілограм. Модель М1А1 відрізняється тільки наявністю ручки для перенесення зброї, яка так само служить і кріпленням для оптичного прицілу і більш важким стволом і має вагу 22 кілограмма. У 1994 році на основі гвинтівки М1 з’являється самозарядна гвинтівка М2, в основу якої ліг принцип роботи автоматики від віддачі при короткому ході стовбура. Стовбур зброї подпружинен, рухається всередині циліндра, і відразу ж призводить автоматику в дію після пострілу, що природно негативно позначається на точності гвинтівки. Замикання каналу ствола здійснюється поворотом затвора.

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

При творі пострілу ствол і зчеплений з ним затвор починають рух назад, дійшовши до крайнього заднього положення, вони расцепляются і затвор стає на затримку, стовбур ж уже окремо починає свій рух, вперед приводячи в дію механізм вилучення гільзи, і дійшовши до крайнього переднього положення, знімає затримку затвора, який при русі вперед підхоплює новий патрон. При цьому потрібно враховувати, що рух затвора відбувається по спіральної спрямовуючої, що власне і веде до зменшення точності зброї, зате в значній мірі знижує віддачу. Магазин розташований з лівого боку зброї і прикриває собою пістолетну рукоятку, що робить практично неможливим ведення стрільби з лівої руки. Довжина стовбура у моделі М2 составляет1100 міліметровий по суті є стовбуром М1 або М1А1, при цьому за рахунок зміщення магазину до пістолетної рукоятці зменшилася загальна довжина гвинтівки, яка равняется1536 міліметрів. Ефективна дальність ведення вогню составляет1200 метрів, що цілком схоже на правду. Модель гвинтівки М2А1 відрізняється від М1 тільки більш коротким стволом в830 міліметровий відповідно загальною довжиною равной1266 міліметрів, ну і природно ефективною дальністю -1000 метрів. Харчування обох моделей проводитися від відокремлених коробчатих магазинів ємкістю 5 або 10 патронів. Вага М2 дорівнює 16 кілограмам, мес М2А1 равен15 кілограммов. Наступна модель М4SA1 особливо цікава, тому що починаючи з неї всі наступні могли вести вогонь як боєприпасами радянського зразка 12,7х108, так і патронами стандарту НАТО 12,7х99 або .50 BMG.

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Дана модель гвинтівки автоматична і її автоматика повністю ідентична М2 і М2А1, відповідно високої точності від неї годі й чекати і ефективна дальність вогню становить всего1000 метрів, чому так само сприяє короткий ствол зброї, проте короткий тільки в порівнянні з попередніми моделями, його довжина равна800 міліметрів , при цьому довжина самої гвинтівки скоротилася не на багато, так як магазин тепер вставляється попереду пістолетної рукоятки, і составляет1450 міліметрів. Вага зброї так само трохи менше довгоствольних моделей, але навіть поруч не стоїть з масою інших великокаліберних гвинтівок, і составляет17 кілограм. Харчування гвинтівки проводитися з окремих коробчатих магазинів ємністю в 5 патронів або з барабанних магазинів з ємністю в 10 патронов.Модель М5, так само як і її попередниця, може використовувати як радянські боєприпаси, так і патрони НАТО, при цьому в ній вже широко використовуються легкі сплави алюмінію і полімери, що позитивно позначається на вазі зброї, який становить 13 кілограм. Довжина стовбура гвинтівки равняется830 міліметрів, що разом з компонуванням буллпап забезпечує меншу довжину зброї — 1370 міліметрів. Незважаючи на те, що з технічної точки зору дана модель зробила крок далеко вперед, багато її елементи нагадують передували їй великокаліберні снайперські гвинтівки серії Gepard.

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Ефективна дальність даної моделі дорівнює 1500 метрам, хоча, як показує практика, при використанні якісних боєприпасів ефективна дальність зброї може бути збільшена аж до 1800 метрів, що вже робить її цілком конкурентної по даному параметру серед сучасних великокаліберних снайперських гвинтівок. М6 є останньою гвинтівкою даної серії і увібрала в себе все краще від попередніх їй моделей, при цьому запозичивши багато від інших сучасних гвинтівок. Так, наприклад, робота автоматики починається вже після того як куля покинула ствол, що позитивно позначається на точності стрільби збільшуючи її до рівня сучасних ВСГ — 2000 метрів. Боєприпаси до неї можуть бути як радянського зразка, так і патронами 12,7 НАТО. Крім того значно зменшений вага зброї до11 кілограмів, що цілком відповідає сучасному рівню маси великокаліберного снайперської зброї. Довжина стовбура в730 мілліметроввместе з компонуванням буллпап забезпечує відносно невелику довжину самого зброї — 1125 міліметрів. Не можна не відзначити також те, що кут відхилення кулі від точки прицілювання складає всього 0,5 градуса, правда залежить цей параметр не стільки від самої зброї, скільки від якості використовуваних патронов.Германія
 
Великокаліберна снайперська гвинтівка DSR 50

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Дана модель великокаліберної снайперської гвинтівки є точною копією DSR-1, адаптовану під патрон .50 BMG, проте її виділяють як окрему модель, так як вона не має можливості зміни ствола, як її родичка. Цікавих особливостей в даній гвинтівці дуже багато, наприклад те, що вона комплектується одразу двома магазинами і обидва вони закріплені на зброю, один робочий, ззаду пістолетної рукоятки, інший запасний розташований спереду, начебто як це має прискорити процес перезарядки зброї, але наскільки це так судити складно.

Сама гвинтівка перезаряджається вручну поздовжньо-ковзаючим затвором замикаючим канал ствола при повороті. Стовбур зброї консольно вивішений і має можливість зворотного ходу, що збільшує точність і в значній мірі знижує віддачу зброї. На стовбурі є доли, для полегшення гвинтівки і кращого охолодження стовбура. Так само викликає інтерес, що в комплекті зі зброєю є своєрідне доповнення до стовбура, цей пристрій служить одночасно і дульним гальмом і полум’ягасником, а так само в значній мірі знижує звук пострілу. Три сошки дозволяють зброї бути більш стійким при стрільбі, цікавим в цьому моменті є те, що передні сошки закріплені вгорі ствольної коробки. Довжина стовбура гвинтівки составляет800 міліметрів, при загальній дліне1350 міліметрів, при цьому вага зброї досить невеликий і становить 10 кілограмів. Так як дана модель ВСГ призначається в першу чергу для використання в межах міста органами правопорядку, то ефективна дальність в ній знижена до 1400 метров.Польша
 
Великокаліберна снайперська гвинтівка Tor / WKW Wilk

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Дана модель великокаліберної снайперської гвинтівки зобов’язана своїй появі того, що в 1999 році Польща вступила в НАТО, а відповідно з’явилася необхідність забезпечити армію зброєю відповідного стандарту. Дана гвинтівка вперше з’явилася в кінці 2000 року, проте до військових випробувань зброю було допущено тільки в 2002 році, після чого неодноразово піддавалося доопрацюванням, і тільки в 2005 стала на озброєння армії Польщі під ім’ям Tor. Щось екстраординарне в даній моделі знайти неможливо, так як по суті це класична гвинтівка з поздовжньо-ковзаючим затвором, замикаючим канал ствола при повороті, хіба що компонування буллпап виділяє її із загального числа, проте і це вже давно не є нововведенням, особливо в зброю, де є потреба у довгий стовбур, але при цьому компактні розміри самої зброї.

Мабуть, єдино відмінною рисою даної гвинтівки є планка кріплення оптичного прицілу, яка завищена над ствольною коробкою. Зброя має три сошки для більш стійкої стрільби, причому третя сошка виконана аналогічно англійської Arctic Warfare 50. По центру ваги великокаліберної снайперської гвинтівки встановлена рукоятка для її транспортіровкі. Довжина стовбура ВСГ рівна 880 міліметрів, при цьому загальна довжина становить 1350 міліметрів, що цілком середні показники, а от вага зброї досить большой16,1 кілограм, так що стріляти з рук з неї неможливо. Харчування проводитися з окремого коробчатого магазина ємністю в 7 патронів. Ефективна дальність равна2000 метрів. Треба відзначити що віддача у даній моделі дійсно менше ніж у аналогічних гвинтівок без можливості відкату ствола, однак досягається це не пристроєм приклада і не дульним гальмом, хоча він дійсно ефективний, а вагою зброї і сошками, що забезпечують підвищену стійкість при стрельбе.Франція
 
Великокаліберна снайперська гвинтівка PGM Ultima Ratio Hecate II

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Дана модель великокаліберної снайперської гвинтівки є однією з найбільших сімейства снайперської зброї Ultima Ratio. Відмінною особливістю всієї серії цієї зброї і конкретно даної гвинтівки є те, що всі моделі виконані за модульною системою та можуть бути з легкістю замінені. Тобто, маючи Hecate II, можна з легкістю адаптувати її під патрон, скажімо, калібру 7,62 або інший, змінити довжину ствола або в разі виходу з ладу спускового механізму в кілька рухів поміняти його від іншої гвинтівки цієї серії зброї. Дана гвинтівка перезаряджається вручну поздовжньо-ковзаючим затвором, який замикає канал ствола на три бойових упору. У зброї налаштовується буквально все — від довжини приклада і висоти сошок до зусилля натискання на спусковий гачок, при цьому будь-які додаткові інструменти для проведення цих маніпуляцій не потрібні. Харчування великокаліберної снайперської гвинтівки здійснюється від окремого коробчатого магазина ємністю в 7 патронів .50 BMG. Зброя не має оптичного прицілу в комплекті, однак найчастіше на нього встановлюють оптику SCROME LTE J10 F1 10x.

Стовбур важкий, підвішений консольно, має доли для полегшення і кращого охолодження і масивний однокамерний дуловий гальмо. Незважаючи на те, що в гвинтівці застосовуються легкі алюмінієві сплав вага зброї досить великий і дорівнює 13,8 кілограма, стовбур навпаки коротший, ніж у багатьох моделей, дліной700 міліметрів, що пояснює невисоку ефективну дальність зброї в1500 метрів. Загальна ж довжина великокаліберної снайперської гвинтівки Hecate II равна1380 міліметрів. Дана модель ВСГ стоїть на озброєнні армій Франції, Словенії, Швейцарії, Естонії та Індонезії як гвинтівка для боротьби зі снайперами противника і ураження живої сили противника захищеної важкими бронежилетами на далеких відстанях, а так само як зброю для дистанційного розмінування вибухових пристроїв і не розірвалися снарядов.

Великокаліберні снайперські гвинтівки Falcon OP 96 і Falcon OP 99.

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Дві великокаліберні снайперські гвинтівки є за своєю суттю ідентичними з тією лише різницею, що в моделі 96 використовується патрон калібру 12,7 радянського зразка, а в моделі 99 зразка НАТО, що природно накладає відбиток на їх фізичні параметри. Так ЗР 96 має довжину ствола927 міліметрів, в той час як ОР99 839 міліметрів, що веде до збільшення довжини зброї, а так само ваги, для ОР961380 мілліметрові12,7 кілограм, для ОР 991260 міліметровий 12,2 кілограма. Харчування обох великокаліберних снайперських гвинтівок здійснюється з невідокремленого магазину ємністю в 2 патрона, при цьому є можливість його блокування, що робить зброю однозарядним.

В основу даних ВСГ ліг поздовжньо-ковзний затвор замикає канал ствола при повороті на 2 упору. Для зниження віддачі зброї використовується потужний чотирикамерний дуловий гальмо, а так само амортизуючий потиличник на прикладі, крім того всередині приклада є жорстка пружина, яка стискається при пострілі, тим самим додатково пом’якшуючи віддачу. Крім планки кріплення для оптичних прицілів є відкриті прицільні пристосування на випадок виходу оптики з ладу. На ствол гвинтівки встановлюються регульовані по висоті сошки, при цьому їх кріплення може пересуватися по всій довжині стовбура, на цьому ж кріпленні встановлена ручка для перенесення зброї. Через те що стовбур з’єднаний з сошками точність стрільби страждає, однак з огляду на те що обидві моделі позиціонуються як зброю для боротьби з легкобронированной технікою це нікого не бентежить. Так на відстані 100 метровбронепробіваемость може достігать25 мілліметровгомогенной броні, ефективна дальність, заявлена виробником зброї равна1600 метрів, проте, на мій погляд, пара сотень метрів все-таки завищені в порівнянні з реальностью.Швейцарія
 
Великокаліберна снайперська гвинтівка AMSD OM 50 Nemesis

Європейські великокаліберні снайперські гвинтівки

Дана модель великокаліберної снайперської гвинтівки мною особливо виделяема через свою високої точності, надійності і гнучкості в застосуванні. Про надійність зброї можна окремо не говорити одне те, що проводитися вона в Швейцарії говорить багато про що, а ось про гнучкості її застосування пару слів сказати все ж варто. Справа в тому що ця гвинтівка поставляється відразу ж з набором стовбурів, які роблять можливим її застосування як для військових цілей, як високоточне крупнокалиберное зброю при встановленому довгому стовбурі, так і придатною для стрільби в межах міста, без страху що куля, що потрапила в зловмисника вразить ще кого-небудь, пройшовши навиліт і пролетівши ще кілька сот метрів. Розроблено дана модель гвинтівки двома колишніми військовими Джеймсом Оуеном і Крісом Мовігліатті. Існує три модифікації даної гвинтівки, проте замете що вони не усувають недоліки один одного, яких до речі у цієї зброї практично немає, а складають з себе окремий ряд великокаліберних високоточних снайперських гвинтівок. Так модифікація Мк.

I являє собою однозарядну гвинтівку з поздовжньо-ковзаючим затвором, замикаючим канал ствола при повороті. Мк. II вже має магазинне живлення, а Мк. III являє собою попередню модель, але вже з встановленими універсальними планками типу «Пикатинни», так як створювалася ця модифікація для армії. Кожна модель комплектується набором швидкоз’ємних стовбурів довжиною 15, 16, 18, 22, 28 і33 дюйма, для їх заміни не потрібно будь-якого додаткового інструменту, крім того, всі три гвинтівки виконані за модульною системою та окремі вузли однієї моделі можуть бути замінені аналогічними модулями інший , тому можна сказати, що це одна модель зброї. Як і належить, в снайперський зброю в гвинтівці регулюється абсолютно все і довжина приклада і висота щічки і сошки і зусилля при спуску, причому всі регулювання, так само як і заміна ствола не потребують будь-якого інструменту.

Довжина гвинтівки як і її вага залежить від того який ствол на ній встановлений і коливається в межах від 1029 до1530 міліметрів, вага може бути від 10 до13 кілограм. Відповідно прицільна дальність зброї так само залежить від довжини ствола і може бути від 800 до2200 метрів. Кут відхилення кулі від точки прицілювання при стрільбі становить 0,5 градуси цьому знайомство з крупнокаліберними снайперськими гвинтівками, виробленими європейськими зброярями можна закінчити. Як бачите, не дивлячись на те, що на всю Європу моделей великокаліберного високоточної зброї менше, ніж в США, але вони відрізняється різноманітністю і майже в кожній моделі, за рідкісним винятком, можна знайти щось особливе.