Glock 17 — маркетинговий диявол світу пістолетів

Glock 17 - маркетинговий диявол світу пістолетів
Австрійська збройова фірма «Glock» була широко відома у вузьких колах до пори до часу. А саме, до того часу, поки не випустила пістолет Glock17. Його тут же охрестили німецьким порцеляновим пістолетом-невидимкою — «німецьким» тому що всі, хто розмовляє німецькою — німці, «порцеляновим» тому що відразу не розібралися з якого матеріалу його зробили, а «невидимка», тому що думали металодетектор його не бачить . На цьому міфи і закінчилися, далі тільки правда про пластмасовий пістолет, який порушує всі правила виробництва зброї.

Так пластмасовий чи? Ні, звичайно — хоча для обивателя що пластмаса, що пластик, що пластилін, практично одне і те ж. Але в компанії «Glock GmbH» розуміють, що це «дві великі різниці» і склали новий пластик, вірніше, використовували новітню технологію його виробництва — теніфер. Що це не знає ніхто, крім розробників з австрійської штаб-квартири — секрет зберігається під сімома замками. В результаті вийшло щось, що поступаються за міцністю тільки алмазу, фортецею 69 одиниць Роквелла (у технічного алмаза 71 одиниця). Оброблені таким покриттям металеві деталі не схильні до корозії, мають матову поверхню — це одне з найважливіших тактичних властивостей, так як вони не блікуют. Матовість додає пістолету якийсь зловісний вигляд і їм можна налякати, навіть не стріляючи.

Glock 17 - маркетинговий диявол світу пістолетів

Як би там не було, але Glock17 це перший пістолет, виготовлений із застосуванням високоміцного пластика, і поки залишається єдиним. З металу зроблений стовбур, верхній кожух і поворотна пружина. Так само є численні вставки для посилення пластика. Так що виходить, що металу в Glock17 більш ніж достатньо — 400 грам з 650 загальної ваги. Цей пістолет по праву вважається самим легким. Його конструкторам вдалося втілити в життя мрію армійців «зробити все простіше». Пістолет складається з 33 деталей і розбирається за лічені секунди.

З назвою заморочуватися не стали «Glock» на ім’я фірми-виробника, а цифра 17 — від кількості патронів в магазині. Ця модель пістолета була першою зброєю, випущеним на «Glock GmbH». До цього виготовлялися запчастини для ручних кулеметів, піхотні ножі та саперні лопатки, які поставлялися в австрійську армію.

Glock17 в 1980 році переміг в тендері і став гордо називатися армійським пістолетом. У конкурсі фірма «Glock GmbH» жваво обійшла таких монстрів як італійська «Beretta», швейцарська «Sig-Sauer», бельгійська «Fabrique Nationale» і німецька «Heckler & Koch». Тепер цю марку визнають більш ніж в 30 країнах — Glock17 на озброєнні в поліції і спецпідрозділах, в армії.

Подейкують, що Glock17 ні в вогні не горить, ні в воді не тоне і взагалі, володіє феноменальною живучістю. Бути цього не може, але все це недалеко від правди! Згадаймо про німецьку, чи то пак австрійську, педантичність і звичку все робити міцним і безвідмовним. Glock17 був схильний до неймовірним тестів на «виживання» в температурному режимі від -40 ° С до + 200 ° С.

Пістолет разом із зарядженим магазином заморозили в кубі з льоду на два місяці. Потім згадали про нього і вивели Glock17 з анабіозу. Після чого зробили 100 пострілів — в результаті 0 відмов.

Випробування брудом теж пройшло на «відмінно». Пістолет змащували, закривали і занурювали черзі в мокрий річковий пісок, глину і сухий пісок. Цю процедуру виконали 5 разів і почали стріляти — ті ж 100 тестових пострілів. В результаті з 500 пострілів жодної відмови.
Річковий мул — це бруд особливо шкідлива, а й з нею пістолет Glock17 впорався. Після того як з нього струсили бруд, зробили 100 пострілів. Результат той же — 0 відмов.

Після вищезгаданого випробування водою проводилося чисто з спортивного інтересу. Пістолет повантажили в воду на глибину 1 метр на 1 годину. Після вилучення його звідти, одразу ж почали стріляти. 100 пострілів — 0 відмов.

Стрілянина всуху виявилася теж можливою. Glock17 розібрали і очистили від мастила спеціальним складом. Після складання 100 разів вистрілили, і відмови не було жодного.

Тест на міцність проводився за допомогою важкої вантажівки. Він проїхав по зарядженого пістолета Glock17, покладеному на гравій, і для впевненості постояв на ньому одну годину. Після всіх маніпуляцій пістолет стріляв так само безвідмовно 100 раз.
Перевірку на можливий випадковий постріл при падінні зробили, скинувши пістолет з вертольота з висоти 50 метрів. Не було ні пострілу, ні розваленого на шматки пістолета.

Glock 17 - маркетинговий диявол світу пістолетів

Складно перевірити «живучість» Glock17 після 300 тисяч пострілів. Стандартний поліцейський пістолет за статистикою стріляє максимум 200 раз в рік, тому повного зносу довелося б чекати як мінімум 150 років. Цей тест був би не тільки «вічний», але і найдорожчий, якщо враховувати вартість патрона «Парабелум» 9х19 мм. Але, як стверджує всезнаюча Вікіпедія, такий дивак знайшовся.

Німцям це в голову не прийшло, через раціональності мислення, тому свою цікавість задовольнив американець. Цитую: «Теоретична зносостійкість Glock 17 становить 300-350 тисяч пострілів, однак рекорд по числу пострілів, зроблених з цього пістолета, належить американцеві Чаку Тейлору, який, вирішивши перевірити правдивість технічного опису, справив протягом 3 років близько 100 тисяч пострілів. При цьому пістолет зберіг купчастість бою і боєздатність. Єдиним слабким місцем виявилися магазини, які доводилося міняти кожні 5-10 тисяч пострілів. До цього жоден серійний пістолет не показував подібну бойову живучість ».

З пістолета Glock 17 за 3 години 47 хвилин було зроблено 10 140 пострілів. Для «чистоти» експерименту тестовий пістолет зібрали з частин 20 різних зразків.

Таким збоченим випробувань не піддавалося ні одна зброя — саме тому пістолет Glock17 занесений в Книгу рекордів Гіннеса, як самий боєздатний. Але на цьому дифірамби не закінчилися. Пістолет Glock17 відрізняється феноменальною точністю стрільби. Технічні характеристики просто не дозволяють погано стріляти — пластикова рама частково поглинає удар від потужного патрона, а досить довгий, низько посаджений ствол і зручна рукоятка підвищують точність при стрільбі. У деяких моделях є спеціальний дуловий компенсатор, який зводить нанівець «підкидання вгору» стовбура пістолета в момент вильоту кулі.

Відсутність зовнішнього запобіжника не їсти недолік пістолета Glock17, хоча і викликає сумніви в безпеці — підставою для цього служить статистика за кількістю прострелених ніг, у співробітників служб, які озброїлися цим пістолетом. Це може бути і чистим збігом — теоретично постріл можливий, якщо пістолет засовувати в кобуру не знімаючи пальця зі спускового гачка. Якщо не ігнорувати інструкції, то ноги будуть цілі, адже пістолет автоматично ставиться на запобіжник після кожного пострілу. З запобіжника він знімається після повного натискання на спусковий гачок.

Компанія «Glock GmbH» ні з ким не збирається ділитися своїми секретами. Всі деталі, з яких збираються їх пістолети в дочірніх підприємствах по всьому світу, виготовляються тільки на одній фабриці в Австрії. Промисловим шпигунам за 30 років так і не вдалося дізнатися тонкощі виробництва.
Поняття «зброю» і «мода» погано сумісні, але австрійці цей факт проігнорували і почали випуск різнокольорових стовбурів. Glock є в червоному, синьому і рожевому виконанні — це не впливає на бойові якості, а тільки надає «гламурність».

Залишилося випустити кобуру зі стразами і подарунок на день народження для коханої готовий.

Компанія «Smith & Wesson» в 1990 році запропонувала новий патрон «Smith & Wesson» калібру 40, який претендує на звання кращого по співвідношенню швидкості, ваги і контролю зброї при пострілі. Вже через кілька місяців на це відреагувала компанія «Glock GmbH» новим пістолетом під цей патрон. Австрійці побили всі рекорди, випустивши пістолети під всі види патронів. Конструкція Glock порушила всі стандарти і традиції, але її практичне застосування виправдовує цей крок.