24 02 2016

Довічні охоронці - самураї. Міфи і реальність

Довічні охоронці - самураї. Міфи і реальність
Приблизно з 50 - рр. XX століття починається другий, після епохи Мейдзі, відкриття Японії. Це "друга хвиля" моди на все японське збіглася з американською окупацією Країни Вранішнього Сонця після Другої світової війни. Саме в цей час з'являється безліч дослідників історії Японії, таких як С. Тернбулл, Д. Судзукі і ін .; стали зніматися фільми про бойові мистецтва і самураїв.

Однак хто ж такі самураї, насправді? У масовій свідомості "самурай" досі асоціюється з образом якогось злого японського мужика з мечем, який кричить на своїх ворогів і кидається їх шматувати на шматки. Насправді ж саме слово "самурай" - походить від японського "сабурай" - що означає служити. Виходить, що самураї - це слуги. Вони служили своєму дайме (сеньйору) не тому що він їм платить, а тому що їх сім'ю і сім'ю дайме пов'язували родинні, традиційні та етичні зв'язку. Причому останні мали набагато більше значення, ніж спорідненість.

Самурайські сім'ї - це воєнізовані сім'ї, в яких дітей змалку готували до самурайської службі. Особливе місце в цій підготовці займало фізичне і моральне виховання. Фізичне виховання мало на увазі, що молода людина повинна досконало оволодіти холодною зброєю, і найголовніше - мечами: катаної (довгий меч) і вакидзаси (короткий меч). Моральне виховання мало на увазі, що молодий самурай повинен засвоїти основні цінності самурайського стану: борг перед паном, борг перед своєю сім'єю, культ смерті, культ честі та ін.

На завершення навчання, молодий самурай повинен був пройти суворе випробування в знак того, що він готовий до служіння. Як правило таке випробування полягало у відвідуванні якого-небудь табуированного місця, наприклад кладовища, і проведення часу там протягом тижня. Потрібно сказати, що кладовища в середньовічній Японії представляли собою страшне видовище: голови засуджених злочинців були нанизані на жердині. Загалом, провівши тиждень в такому місці, молодий буси доводив, що він готовий.

Самурай життям відповідав перед своїм паном за виконання будь-якого наказу або завдання. У разі непокори, його все одно вбивали, а ганьба лягав на всю його родину до n-коліна. Самураї змивали свою ганьбу виключно кров'ю, для цього їм дозволялося зробити ритуал сеппуку - самогубства (харакірі - більш варварське назва). Розпорюючи собі живіт, де, за повір'ям, перебувала душа японця, самурай оголював свої справжні наміри, що було доказом його невинності. В суворе середньовіччя кинджали (танто), якими здійснювали сеппуку, робили сключітельно з бамбука. Біль від такого ритуалу була невимовної. Лише в більш пізній час танто для сеппуку стали робити зі сталі, а позаду засудженого стояв кайсяку - самурай, покликаний відрубати нещасному голову, щоб дуже вже не мучився.

Природно, що самураї довічно служили своєму господареві, а якщо він помирав, то його найбільш вірні слуги повинні були зробити цуйфуку - самогубство слідом за паном. Інакше вони ставали ронінами - ницими самураями без господаря, а отже і без честі.

Таким чином служіння пану було тісно пов'язане з культом смерті. Можна звичайно спростувати все вищесказане тим, що такий образ самурая був створений творами японських воїнів в період Едо - мирний період в історії Японії, і що нічого це не відповідає реальності. Однак реальність така, що самураї і в мирну епоху Едо здійснювали такі вчинки, які як раз наочно свідчили про реальність самурайського кодексу бусідо. Так наприклад, відома історія про 47 ронинах.

Наводжу свідчення очевидця, який наочно все описує: "Вночі чотирнадцятого дня місяця дванадцятого - а якщо бути більш точним, перед світанком п'ятнадцятого дня - п'ятнадцятого року Генроку (1702), сорок сім самураїв увірвалися в будинок Кіра Кодзуке-носуге Есінака в Едо і вбили господаря і багатьох його слуг. Про свій вчинок вони негайно повідомили владі, представивши список учасників нападу і пояснивши причину: вони вбили Кіра, щоб помститися за свого пана Асано Такумінокамі Наганорі ".

Пан Асано Наганорі напав раніше на Кіра, який був знавцем ритуалів, а також хабарником і здирником. Однак Асано засудили до смерті, а Кіра похвалили. У загальному, виникла така ось неоднозначна ситуація. 47 ронінів пана Наганорі в день їх арешту вчинили масове цуйфуку, що було закономірно після акту помсти. Ось такі були самурайські звичаї в Японії навіть в мирний період!

Таким чином, самураї, це вічну слуги, які служили на основі прихильності до сім'ї свого господаря, вони мали свої вельми суворі традиції, яких дотримувалися .... або вмирали.
Интересные материалы читать все
Повальная домофонизация с использованием видеодомофонов сподвигла производителей улучшать функционал устройств, да и потребитель..
15 февраля 0 комментария
Домен - більше, ніж просто адресу сайту. Це ідея бізнесу, унікальний знак і ідентифікатор компанії. Домен є потужним..
Як вибрати домен для сайту
10 февраля 0 комментария
Кредит під заставу нерухомості стає все більш популярний сьогодні, в першу чергу через його доступності та меншою ставкою в..
Особливості кредиту під заставу нерухомості
10 февраля 0 комментария
Если вы думаете, что покупка кабеля iPhone не может сделать более удобной вашу жизнь, то ошибаетесь. Особенно, если речь идет о..
10 февраля 0 комментария