Біометрія на службі безпеки

Біометрія на службі безпеки
При створенні технічних засобів для забезпечення безпеки важливо, щоб вони були сучасними. Біометрика сьогодні — одна з прогресивних областей і широко використовується при створенні систем безпеки. Встановлюючи біометричні системи захисту, слід знати деякі розрахунки і властиві їм характеристики.

Різні біометричні системи захисту можуть бути порівняні між собою за допомогою декількох характеристик, наведених нижче.

Біометрика (деякі розрахунки для систем безпеки)

Біометрика — це реєстрація індивідуальних параметрів людського організму. Зчитувати і оцифровувати ці параметри повинні спеціальні біометричні системи. У подібних системах існує таке поняття, як «помилка реєстрації». Біометрика під цим розуміє відсоток суб’єктів, на які мають можливості зареєструватися в системі. Якщо людина взагалі не може бути зареєстрований в системі або після реєстрації не може бути розпізнаний, такий випадок відносять до ймовірності помилки збору даних. Імовірність помилки реєстрації можна розрахувати для кожного суб’єкта окремо за такою формулою: де FTE (n) = кількість неуспішних спроб реєстрації / загальне число спроб реєстрації. Для отримання загального FTE все персональні показники усредняют:
Біометрика має ще одне поняття такого роду — «ймовірність помилкового недопуску» — для зареєстрованих в системі людей визначає відсоток випадків відмови в доступі. FRR теж може бути визначена для кожного окремо взятої людини. FRR залежить не тільки від користувача, але і може змінюватися з часом: зазвичай цей показник зменшується в міру того, як користувач навчається працювати з системою. Попередження повертається формула: де FRR (n) = кількість відмов у доступі / загальна кількість спроб.

Біометрика розраховує і «вірогідність помилкового допуску» — ймовірність допуску яка не зареєстрована в системі людини. Для отримання статистично надійного розрахунку цього показника має бути зроблено багато спроб проходу. Імовірність помилкового розпізнавання як людини може бути розрахована за наступною формулою: де FAR (n) = кількість успішних незалежних спроб розпізнатися як персона n / загальна кількість незалежних (тобто з різними людьми) спроб.

Біометричні системи доступу (оцінка)

Коли Ви вибираєте біометричні системи доступу, важливо враховувати ті показники, які були розглянуті нами вище (FAR, FRR, FTA), крім того, не можна забувати і про інші якості: біометричні системи доступу повинні бути зручні у використанні. Цей параметр включає в себе такі характеристики, як мінімальність часу спрацьовування, а значить, високу пропускну здатність. В ідеалі біометричні системи доступу повинні характеризуватися некооперативного — мінімальним набором дій, що здійснюються людиною для того, щоб бути ідентифікованим системою. Ще одна характеристика — низька ймовірність підробки системи, що перевершує ризик несанкціонованого проникнення на територію або об’єкт.

Всі біометричні системи захисту класифікуються на два види: статичні і дінаміческіе.Статіческіе біометрії — це зображення обличчя, відбиток пальця, малюнок райдужної оболонки ока та інше; динамічні — голос, підпис, хода. Оцінка поведінкових систем нижче, ніж у статичних, оскільки поведінкові ознаки можна імітувати. Біометричні системи захисту, в кращому випадку, повинні володіти всіма цими характеристиками відразу. Розглянемо найбільш прогресивні рішення, представлені на сучасному ринку систем безпеки. Найбільш перспективним рішенням визнано 3D-розпізнавання осіб. 3D забезпечує більшу розділяє здатність, що має на увазі більш низький показник FAR при незмінному показнику FRR. Біометричні системи захисту в 3D характеризуються більш високим рівнем стійкості до підробки.