Короткий екскурс по методам взломщиків

Короткий екскурс по методам взломщиків
Як допомогти зловмисникам проникнути в свій будинок, або «хто попереджений, той озброєний».

Легковажність провокує

«Ой, та кому треба нас грабувати? У нас і взяти-то нічого! »Той, хто так міркує, ризикує незабаром стати жертвою хакерів. Адже черговий злом відбувається майже кожні дві хвилини.

Зламують не тільки будинки багатіїв, а й квартири тих, хто швидше за відносить себе до середнього класу. Кримінальна статистика свідчить, що приблизно в третині всіх випадків після пограбування не вдається виявити ніяких слідів насильницького злому. Дуже часто господарі, йдучи, просто не закривають вікна чи двері балконів першого поверху, навіть якщо вдома ніхто не залишається.

У багатьох випадках потерпілі самі допомагають хакерам проникнути в будинок. Наприклад, вони залишають ключі від будинку під килимком або квітковим горщиком.

В окремих випадках господарі в буквальному сенсі самі вручають ключі грабіжникові, наприклад, даючи в газету оголошення про пошук помічника по догляду за домашніми тваринами і рослинами на час відпустки.

70 відсотків випадків злому відбувається спонтанно, оскільки «дуже вже добра нагода трапилася». Злочинця-любителя і випадкового злодія рідко можна розпізнати по будь-яким зовнішнім ознаками, навіть якщо більшу їх частину складають молоді люди і наркомани, «заробляють» собі на дурман. Вони ніколи не носять з собою впадають в очі знаряддя злому.

Дуже часто їм вистачає звичайних плоскогубців або викрутки, щоб відкрити двері, або ж склоріза, щоб прорізати отвір у віконному склі. Найкурйозніше знаряддя злому, яке можна вільно придбати в магазинах, хоча взагалі-то воно призначене для пожежних і рятувальників, — це схожий на штопор прилад, що продається під торговою маркою «Ціфікс». З його допомогою можна за лічені секунди зламати навіть виразний циліндричний замок. «Спонтанні» зломщики воліють виходити на справу в полуденний час, користуючись повсякденною суєтою, шумом і тією обставиною, що мешканці погано знають один одного. Їх цікавлять в першу чергу квартири у висотних будинках, проте вони не нехтують і погано захищеними від злому приватним житлом. Крадуть вони все, що тільки вдасться без праці забрати з собою. Вирішальне значення має для них не кількість вкраденого, а легкість злому.

Велика здобич для «професіоналів»

Взломщік- «професіонал» візьметься тільки за таку роботу, яка дійсно того варто. Перш ніж «вийти надягло», він, на відміну від випадкового зломщика, тверезо зіставити всі шанси на успіх і ризики, пов’язані з провалом. Плануючи злочин, він бере до уваги навіть суворість вироку, що загрожує йому в разі затримання. Злочинці-домушники наводять докладні довідки про всі звички мешканців, про наявні у них цінностях і про те, наскільки надійно ті зберігаються.

До улюбленим цілям «професіоналів» в першу чергу відносяться дачі і елітні котеджі. Заради особливо привабливих об’єктів «професіонал» не пошкодує ніяких зусиль, використовуючи будь-яку можливість.

Яку годину вибирають зломщики

Прекрасна пора року -Пора відпусток — є також головним сезоном зломів. У цей час злочинцям ніхто не завадить забратися в будинок і вдосталь поживитися хазяйським добром. Зломщики буквально носом чують, коли господарів довго не було вдома. Так, про це однозначно свідчать переповнені поштові ящики, тижнями не піднімалися жалюзі, незмінна кількість сміття в контейнері для сміття, а також автовідповідач, який повідомляє, що ви у відпустці.

Зломщики, які вирішили скористатися короткочасним відсутністю мешканців, працюють в страшному поспіху. Вони вибирають час між 11 і 14 годинами, коли господарі знаходяться на роботі або роблять покупки, а також вечірній або нічний час, коли нормальні люди відправляються в кіно, на концерт або просто міцно сплять.

Зломщики завжди йдуть найпростішим шляхом: в багатоквартирних і висотних вежах для проникнення в будинок вони вважають за краще користуватися вхідними дверима квартири. Вхідні двері — це, як правило, єдине місце, через яке можна проникнути в квартиру, що знаходиться на верхньому поверсі. Незважаючи на це, вона часто буває недостатньо добре ук-оеплена: досвідчений зломщик впорається з нею за кілька секунд. Щоб збагатитися, домушники йдуть на ризик.

В одно- або двоквартирні будинку зломщики проникають через підвальні приямки, вікна і чорний хід. Тому всі вікна і двері, що відкриваються зсередини і легкодоступні зовні, є уразливими для злодіїв і повинні бути захищені механічними засобами.

Наслідки зломів завжди бувають неприємними: розкрити вдається менше 20 відсотків усіх зломів; ще менше шансів на повернення викраденого. До того ж слід враховувати і вироблені хакерами руйнування. Збиток, заподіяний вандалізмом зломщиків, часто перевищує вартість викраденого майна. Не виявивши нічого цінного, зломщики зганяють свою злість на предметах обстановки.

Нарешті, страхова компанія зможе відшкодувати вам тільки матеріальний збиток. Для цього ви повинні будете довести, що даний випадок покривається вашої страховкою і що вами було вжито всіх необхідних заходів безпеки. А ось чого найбільше бояться зломщики: майже завжди їм доводиться зважати на можливість бути захопленими на місці злочину. Тому вони, як правило, змушені поспішати. Незвичайні звуки, наприклад деренчання віконного скла, викликають настороженість, тому зломщики завжди намагаються працювати безшумно.

Спіймані зломщики дали свої критерії оцінки:

• Будинок виробляє найбільш «відразливе» враження, якщо всю ділянку і потенційні місця проникнення добре проглядаються.

• Чітко видні зовні захисні засоби (додаткові замки, віконні решітки тощо) впливають на прийняття рішення.

• Більше половини опитаних відлякує наявність собаки.