СКУД. Визначення. Розвиток. Попит.

СКУД. Визначення. Розвиток. Попит.
Сучасні системи контролю доступу, їх сутність

На сьогоднішній день все вже прекрасно знають, що системи контролю доступу призначені якраз для контролю і управління цим самим доступом, а технологій розпізнавання існує безліч.

Досить сказати, що найбільш поширені на сьогодні два типи систем — це доступ по ідентифікаторів (ключам) — ключ ТМ (touch memory), картка або брелок, аналог картки. Хоча є і в системах по картах деякі відмінності, пов’язані із застосуванням різних стандартів і протоколів, але зовні це той же контактний або безконтактний зчитувач і виконавчий пристрій — замок, турнікет або шлюз.

І другий найбільш поширений на сьогодні тип систем — це системи, що використовують біометричні дані особи — геометрію особи, відбиток пальця, сітківку ока, голосову ідентифікацію і.т.д. На сьогоднішній день найбільш вживаною системою є СКУД по відбитку пальців.

Для кого?

Системи контролю доступу застосовуються безпосередньо на підприємствах, де цей контроль доступу необхідний.
Правильно підібрана і встановлена СКУД допомагає вирішити ряд важливих завдань — таких як безпека співробітників і відвідувачів, захист матеріальних цінностей, раціональне управління персоналом, тому на сьогоднішній день багато керівників підприємств і державних установ визнали необхідність установки і експлуатації СКУД.

Спочатку застосування цих систем знайшли в банківській сфері, а вже потім ці системи набули поширення і в інших галузях. Сьогодні СКУД встановлюються як на об’єктах малого і середнього бізнесу (супермаркети, торговельні комплекси, готелі, приватний сектор), так і на об’єктах державного та загальногромадянського призначення (аеропорти, вокзали, прикордонні території).

Крім іншого, впровадження СКУД створює компанії додатковий технологічний і сучасний імідж.

Економія

Якщо спочатку СКУД призначалися для контролю доступу, то сучасні системи — це вже програмно апаратні комплекси, які несуть на борту не тільки функції свого основного призначення, але ще і елементи систем охорони, системи обліку робочого часу, системи пошуку потрібної людини на великому підприємстві. Звідси й економія — немає необхідності наймати штатного охоронця, інспектора відділу кадрів і.т.д. Інтеграція СКУД і 1С бухгалтерії дозволяє розрахувати заробітну плату співробітника виходячи з фактично відпрацьованого часу. У компаніях, де прораховують вартість всіх бізнес-процесів, керівництво переконується в тому факті, що користь від впровадження сучасних СКУД перекриває вартість впровадження.

Скільки коштує?

Дуже складно говорити про вартість установки, так як об’єкти завжди різні і методи монтажу відповідно теж. Це залежить від бюджету замовника і конкретного об’єкта.

На сьогоднішній день торговельні компанії і інсталятори пропонують безліч різних СКУД під будь-яке завдання і бюджет. Інша справа — консерватизм. Якщо для систем охоронно-пожежної сигналізації, систем відеоспостереження досить часто відбуваються будь-які технологічні прориви, то область СКУД ще більш консервативна, і один раз встановлена система може роками працювати і не вимагати заміни.
В даний час дуже активним попитом користуються СКУД для вокзалів, метро, аеропортів, об’єктів цивільного призначення і.т.д.
Ще один напрям, яке зараз стає актуальним — це застосування СКУД в навчальних закладах, де батьки, наприклад, можуть знати про те, коли їх дитина прийшла в школу і коли її покинув.

Конкуренція

Про конкуренції важко говорити, тому що, як правило, компанії, що пропонують дане устаткування, вже визначилися зі своїм прайс-листом і пропонують 2? 3 системи, які як раз і здатні в повній мірі задовольнити всі бажання замовника.