Десять причин купити мережеву камеру замість аналогової

Десять причин купити мережеву камеру замість аналогової
Стаття про переваги IP-відеоспостереження, над аналоговими системами.

Переваги мережевих відеокамер

Перша повноцінна мережева відеокамера була створена в 1996 році компанією Axis Communications. Деякий час їх перші моделі не могли перевершити професійні екземпляри аналогових камер. Це стало причиною того, що розглянути переваги мережевих відеокамер вдалося не відразу. Такі пристрої спочатку взагалі не розглядали як камери, а скоріше як пристрої, за допомогою яких організовувався Інтернет-з’єднання і оцифровка зображень. Але вже через незначний проміжок часу аналогові камери поступилися по функціональності і параметрам мережевим, і почали активно ними витіснятися з систем відеоспостереження.
 
Десять аргументів на користь мережевих відеокамер

Розглядаючи це питання, слід враховувати не тільки порівняльний аналіз з точки зору користувача. Повну картину переваг можна побачити в тому випадку, якщо підключити опис технічних характеристик, показати роботу систем в комплексній взаємодії, розкрити тему про можливість модифікуватися, підлаштовуватися і взаємно доповнюватися. Але мета даної статті полягає в тому, щоб розглянути функціональні відмінності між мережевими і аналоговими відеокамерами, про які продавці останніх воліють мовчати.
 
1. З чергуванням покінчено. Це означає, що чергування ліній, яке відбувається при аналоговому видеосигнале, в мережевих відеокамерах забирається за допомогою технології послідовної розгортки. Вона здатна фіксувати швидкого руху об’єктів чітко, без розмитості.
 
2. Харчування по кабелю Ethernet. На аналогову камеру подача харчування завжди була проблематичною. Стандарт Power over Ethernet (PoE) для них не передбачено. Тому енергія на аналогові відеокамери подається через комутатор, що підтримує функцію PoE або проміжний підсилювач з таким же кабелем п’ятої категорії. Через нього одночасно проходить і інформація. Для цифрових камер харчування надходить безпосередньо.
 
3. Дозвіл в мегапикселях. Роздільна здатність аналогових відеокамер досягає 0,4 мегапікселя. Дана величина не влаштовує сучасних користувачів через те, що в їх розпорядженні широкоформатні монітори і цифрові телекамери. Покрити великі області відеотехніки може зображення, отримане мережевий камерою. Це дозволить без зусиль розгледіти обличчя і дрібні предмети. Крім цього, розширена роздільна здатність дає можливість здійснювати цифровий поворот, нахил або масштабування.
 
4. Інтелектуальні функції. Реагування на рухи або обробка тривожного сигналу вважаються вже звичайними розпізнавальними функціями для мережевих камер. Але це вже не повний перелік. Пристрій сам здатне приймати рішення про те, коли сигнал може представляти інтерес для оператора. Також камера може самостійно визначати частоту зміни кадрів і дозвіл. Іншим головною відмінністю мережевих камер є те, що вони оснащені інтелектуальними алгоритмами, такі як ідентифікація осіб, номерних знаків, підрахунок кількості людей і т.д. Слід зазначити, що інтелектуальні функції реалізовуються не на рівні відеореєстратора або централізованої системи, а на рівні відеокамери. Це дає можливість розвантажити обчислювальні центри і сприяти аналізу інформації від більшої кількості джерел в режимі реального часу.
 
5. Інтегровані функції PTZ. Для аналогових відеокамер така функція можлива, але тільки за умови підключення до спеціального кабелю для управління поворотними діями. У мережевих камерах необхідності в цьому немає. Команди надходять по тому ж каналу, по якому передається відеосигнал.
 
6. Вбудована підтримка аудіо. В системі, що створюється на основі аналогового відеоспостереження, передачу звуку можна порівняти з розкішшю, яку можна дозволити лише після задіяння окремого кабелю, проведеного до цифрового реєстратору. У мережевої камері така проблема вирішується на місці, і звук йде синхронізовано та зображенням. Більш того, аудіозв’язок може бути двобічної і забезпечувати переговорний процес.
 
7. Безпека доступу. Аналогова відеокамера з’єднується з центром управління за допомогою коаксіального кабелю, при якому неможлива шифровка сигналу або його аутентифікація. Це може привести не тільки до несанкціонованого включення в мережу, але і заміні відеоінформації. У мережевої відеокамері сигнал перед відправкою шифрується, що робить будь-яку спробу втручання в систему марною. Більш того, в потік відеоданих можуть бути додані спеціальні «водяні знаки», якими можна позначити додаткові дані — час, місце, користувачів, тривожні сигнали, щоб їх засвідчити.
 
Тепловізійні IP камери відеоспостереження допоможуть забезпечити безпеку периметра або збереження ТМЦ на великих складських площадях8. Системи відеоспостереження, організовані на базі IP-технологій, не мають залежності від відстані, і не залежать від обмежень аналогової кабельної або бездротового зв’язку. Крім низьких витрат, яке забезпечується мережевим з’єднанням, їх користувачі отримують необмежену кількість відеопотоків, які можна транслювати по всьому світу, задіявши необмежені можливості за допомогою широкого ряду допоміжних пристроїв.
 
9. Реальна оцифровка. Аналоговий сигнал на шляху до моменту його записи цифровим відеореєстратором тричі перетворюється з аналогового в цифровий і назад. В результаті, це значно позначається на якості зображення. У мережевої відеокамері оцифровка здійснюється відразу і один раз. Це означає, що користувач отримує первинну інформацію.
 
10. Простота і економність в експлуатації. Даний пункт випливає з усіх перерахованих вище переваг. Незважаючи на те, що мережева відеокамера, на даний момент, за вартістю стоїть на порядок вище, ніж аналогова, всі переваги, які у неї є, дають сумарно більший економічний ефект. Починаючи з витрат на установку, користувач вже на цьому етапі може отримати відчутну вигоду. Іншим пунктом в збереженні коштів є те, що обслуговування і програмне забезпечення мережевих відеокамер, включаючи інфраструктуру, також дешевше.
 
Перехід від аналогових відеокамер до мережевих з кожним днем набирає все більших і більших темпів. Це свідчить про те, що переваги IT-технологій стають ще більш очевидними навіть для звичайних, пересічних користувачів.