Автомобільна сигналізація, протиугонні засоби. Забезпечення безпеки автомобіля

Автомобільна сигналізація, протиугонні засоби. Забезпечення безпеки автомобіля
Кожен власник автомобіля хоча б один раз, але замислювався про можливість викрадення його власності і про способи її захисту. З першого погляду, здається, все гранично ясно — сигналізації цілком достатньо. Проте, це далеко не так. Варіантів нанесення шкоди авто існує чимало: від банального хуліганства або дрібної крадіжки до ретельно спланованого і чітко виконаного плану по викраденню.

У кожному конкретному випадку цілі у правопорушників різні, а значить, заходи щодо їх запобігання також і рівні безпеки автомобіля повинні бути максимально повними, що дозволяють перекрити зловмисникам якомога більше варіантів здійснення своїх намірів. З цього боку стандартна автомобільна сигналізація вже не виглядає панацеєю. Для того, щоб найбільш ефективно підібрати засоби захисту, необхідно раціонально і об’єктивно оцінити інтерес, який може представляти автомобіль, розташування його постійної і тимчасової парковок, час, за який ви зможете відреагувати і вжити заходів з протидії крадіям або викрадачам, а також найпоширеніші мети і способи здійснення задуманого правопорушення.

Одним з найбільш скоєних варіантів є банальна крадіжка майна, залишеного в машині. Особи, що промишляють подібними набігами, як правило, представники найбільш бідних і неблагополучних верств населення, часто проживають в іншому місті, або, як мінімум, в районі. Час, що витрачається на таку крадіжку, не перевищує 20-30 секунд, а іноді навіть 15 (!). Діють злочинці по-різному: від злому до грубого розбивання скла. При цьому в полі інтересу потрапляє вміст бардачка, забуті речі і магнітола.

При цьому, вартість вкраденого, найчастіше, значно нижче вартості нового скла і послуг з його встановлення. Протистояти подібного роду злочинів досить просто — достатньо не залишати цінні речі в машині, навіть тоді, коли залишаєте салон на п’ять хвилин. Багатьох початківців дрібних хуліганів прекрасно відлякає, наприклад, миготіння лампочки, що сигналізує про наявність сигналізації. Такий варіант найбільш зручний для власників старих автомобілів, які не становлять інтересу для будь-якої іншої крадіжки, крім дрібної. Врятувати своє майно також можна, посиливши скла ударо захисною плівкою (380 мікрон), оберігає скло від розбиття навіть цеглою або бейсбольною битою. На виробника плівки, при цьому, економити не потрібно — Китай і Тайвань можуть не допомогти!

Наступними правопорушеннями є крадіжки безпосередньо автомобілів. При цьому моделі авто, що потрапляють в поле інтересу викрадача, час і методи здійснення свого плану будуть залежати від професіоналізму викрадача. А значить і вибір системи захисту, а також протидії з вашого боку, будуть також залежати від моделі та ступеня ризику.

Найбільш низькосортними викрадачами вибираються прості, часто застарілі автомобілі, що не мають сигналізації, викрадають з метою покататися і підняти адреналін. Угон відбувається шляхом розбивання скла або ж злому замка і замикання проводу «безпосередньо». У цьому випадку, як правило, авто знаходиться досить швидко, ось тільки його стан часто залишає бажати кращого. Як спосіб захисту авто від таких грабіжників використовується сигналізація, пов’язана з блокуванням на запуск двигуна. Крім того, можливе використання іммобілайзера.

Увага викрадачів середнього рівня майстерності залучають недорогі, але досить нові автомобілі. Для них наявність сигналізації вже не є проблемою, і змусити змінити свої наміри щодо вашого авто, на жаль, не може. Як правило, такі машини власники обладнають малобюджетной сигналізацією, без зворотного зв’язку. У цьому випадку, за допомогою спецприладу (код-граббер) викрадач зчитує і записує сигнал, що надходить з пульта власника, і використовує його по закінченню деякого безпечного часу, сигналізація при цьому спокійно «мовчить».

Замість код-граббер іноді використовується сканер, перебирающий код шляхом перебору варіантів, і навіть електрошокер, за допомогою якого просто випалюється електроніка сигналізації. Якщо на вашу думку існує ризик потрапляння вашого авто в поле зору таким викрадачам, не пошкодуйте часу і зайвих коштів для пошуку і встановлення сигналізації зі зворотним зв’язком і додатковим функціоналом. Така сигналізація реагує на будь-яка зміна стану автомобіля від відкриття до запуску двигуна, і передає інформацію про це на пульт власнику.

Автомобілі середнього та високого класу стають цікавими для фахівців куди більш високого рівня. Машини такого класу викрадаються навіть при наявності сигналізації зі зворотним зв’язком завдяки використанню більш «розумного» код-граббер, що дозволяє прораховувати зміни в динамічно змінюється коді і навіть заглушити надходження сигналу на пульт власника. Нарівні з високотехнічними засобами використовуються і методи т.з. прямого впливу на авто. У цих випадках, як правило, пробивається акумулятор, відсутність якого призводить до знеструмлення сигналізації.

Якщо на авто паралельно сигналізації встановлена автономна система безпеки, яка не залежить від харчування, вона виводиться з ладу дуже швидко шляхом фізичного руйнування. Заблоковані системи запалювання обходяться шляхом прокладки нових схем. Причому, це тільки з першого погляду здається, що здійснення всіх цих дій займає багато часу. Насправді ж, фахівці такого рівня можуть здійснити викрадення за кілька хвилин. Як показує практика, найкращим захистом для таких випадків є грамотна, якісна інсталяція системи сигналізації, досконалості нештатного іммобілайзера, а також кількості механічних блокувань. А, згідно зі статистикою, час, який готові витратити викрадачі на виконання свого плану, не перевищує 10-15 хвилин. Тому, якщо ваша система захисту зможе вистояти протягом цього часу — грабіжники залишать її у спокої.

Іншим способом викрадення авто є його акуратна тиха навантаження на т.зв. евакуатор з подальшим транспортуванням до пункту тимчасового перебування, в якому відбувається швидке перефарбування та переїзд в більш далеке місце для стоянки. Як захист від подібного роду крадіжок застосовується сигналізація, розширена можливостями GPS-виявлення, що дозволяє визначити місце знаходження автомобіля «по гарячих слідах» з точністю до кількох метрів.

Проте, не можна не сказати, що все ж на будь-який захист є свої професіонали. Такі професіонали вважаються VIP викрадачами, здатними викрасти будь-яке авто. Діють вони групами, з чітко закріпленими обов’язками і прекрасно відточеними діями. Незаконні заволодіння автотранспортом, що здійснюються ними, відомі як «замовлення».

Для більшості ж автовласників перешкодити зловмисникам і уберегти автомобіль від викрадення цілком реально, тим більше маючи уявлення про способи і методи, якими користуються викрадачі. Пам’ятайте, що безпека вашого автомобіля залежать виключно від вашої обережності, вміння правильно оцінити ступінь ризику і вжити відповідних заходів щодо захисту вашої власності.