28 03 2016

Домофон або система відеоспостереження?

Домофон або система відеоспостереження?
Домофон - включає в себе систему контролю доступу з можливостями проведення відеоспостереження. Про такі пристрої чули, напевно, всі. Однак, наскільки ефективним є використання відеодомофона і чи достатньо функцій відеодомофону для забезпечення поставлених охоронних завдань? Або ж, за певних умов, необхідно все-таки встановлювати повноцінну систему відеоспостереження? І якими мають бути умови для цих випадків? З усім цим постараємося розібратися в нашій статті адже багато споживачів задаються метою купити відеодомофон маючи туманне уявлення про те, які завдання вирішує домофон і його можливості.

Домофон, його призначення

Для багатьох, через регулярного використання, домофон з можливою системи безпеки перетворився в звичайні пристрої, що полегшують життя і роблять її зручніше і простіше. Проте, нагадаємо про головну функцію видеодомофонов - вони дозволяють уникнути прямого контакту з випадковими відвідувачами і несподіваними або небажаними гостями, тим самим, контролюючи доступ на певну територію. Що вже є елементом охорони, захисту і володіння ситуацією. Крім того, відеодомофони грають ще й чималу роль в підвищенні престижу і статусу. Адже перше, що побачить людина, прийшовши до вас в офіс або будинок - відеодомофон і це вже змусить сприймати вас, як людину піклуються про власну безпеку.

В умовах регулярно погіршується кримінальної обстановки в країні, в місті, районі, все більше число фізичних осіб стали цікавитися рішенням проблем власної безпеки. І для вирішення цих завдань відбувається все більше звернень саме до домофона, як одному з найбільш простих і доступних пристроїв, що дозволяють забезпечити безпеку житла, під'їзду, офісу або будинку. Встановити домофон бажають все більше людей.

Зростаючий попит на відеодомофони дозволив здійснити істотний технічний прогрес, розширивши функціональність цих пристроїв, і дав можливість говорити про можливість використання функцій відеодомофонів в якості обладнання для відеоспостереження. І це незважаючи на те, що до сих пір, домофони позиціонуються, як пристрої контролю доступу.

Функціональні можливості домофонних систем

Головним недоліком звичайних видеодомофонов є відсутність можливості контролю доступу до заданої території сторонньої людини без здійснення виклику, не дозволяючи, таким чином, вести постійне відеоспостереження. У більш складних і дорогих моделях видеодомофонов, розробниками передбачена можливість інсталяції додаткових камер відеоспостереження, які дозволяють розширити переглядається простір, включивши контроль над сходовим майданчиком, холом ліфта і т.д. Однак, проблема своєчасного оповіщення власника про появу сторонньої людини в заданій зоні без здійснення ним дзвінка все-одно не вирішується.

Варто сказати, що ще більш складні моделі відеодомофонів дозволяють не тільки контролювати доступ, але і проводити запис при появі руху на контрольованій камерою зоні або після натискання кнопки виклику. Такі відеодомофони обладнані зовнішніми блоками пам'яті. Варто сказати, що лише найбільш складні і просунуті блоки пам'яті дозволяють записувати фрагменти відео, тоді як більшість відеодомофонів, оснащених функцією запису - записує тільки у вигляді фотокадрів.

Вартість видеодомофонов і ціна складових домофонних систем

Треба сказати, що широкий модельний ряд видеодомофонов дозволяє вибирати не тільки по функціональності, але і за вартістю, підібравши найбільш оптимальне поєднання. Так, ціни на відеодомофони мають дуже широкий діапазон. У найпростіших моделях видеодомофонов, що користуються найбільшою популярністю у населення, монітори стоять в середньому від 70 $ до 160 $, а виклична панель - від 50 $ до 110 $. Моделі, що дозволяють виробляти установку додаткових зовнішніх камер спостереження, обійдуться покупцеві вже в 120 $ -170 $, при цьому, на придбання однієї камери піде ще від 60 $ до 100 $, а верхній же межа вельми умовний. Що стосується зовнішнього блоку пам'яті на відповідні домофони - його вартість коливається в межах від 130 $ до 220 $.

Окремою цінової групою є кольорові відеодомофони, для яких вартість монітора варіюється від 100 $ до 500 $, а ціна за панель виклику становить в середньому 120 $ -230 $.

Відеодомофон- раціональна система безпеки

Домофон або система відеоспостереження?
Для досягнення найбільш ефективного способу забезпечення охорони заданої території, перш за все, слід визначитися з конкретними цілями і поставленими перед обладнанням завданнями. У разі, якщо мова йде про необхідність обов'язкового запису в режимі відео на невеликій території (сходовий майданчик, хол ліфта і простір перед дверима) цілком достатньо може бути хорошого дорого відеодомофона з додатковими камерами і зовнішнім блоком пам'яті. Проте, використовуючи відеодомофон в таких цілях пам'ятайте, що ви зіткнетеся зі складним і важким пошуком по архіву вироблених записів. Застосування повноцінної системи відеоспостереження забезпечує більш зручну роботу з даними резервування завдяки використанню автономних відеореєстраторів та відеореєстраторів на базі ПК, які відображають тимчасову шкалу з повним списком записів.

Крім того, при необхідності здійснення віддаленого контролю і відеоспостереження за конкретною територією, автомобілем, працівниками і т.д. в разі відсутності власника на місці, однозначно слід використовувати систему відеоспостереження з можливістю створення безперервних відеозаписів, робота ж домофона для цього абсолютно незручна.

Тому, приймаючи рішення про обладнання заданої території повноцінної системою відеоспостереження, варто знати, що вартість нормального відеореєстратора обійдеться в середньому 230 $ - 350 $. Вартість же простий системи безпеки, розрахованої на повноцінне домашнє відеоспостереження, складе близько 4000 $ і більше.

Ще однією важливою перевагою видеодомофонов є можливість його використання, як в якості самостійного пристрою, так і пристрої, інтегрованого в будь-яку іншу охоронну систему контролю доступу.

Нагадаємо, що хоч би якою була система комплексного управління доступом, вона базується на процесі зчитування спеціальних кодів з ідентифікаторів для подальшого порівняння отриманих кодів з кодами, завантаженими в пам'ять даної системи, для визначення прав доступу на територію, що охороняється.

На завершення хочеться сказати, що для визначення всіх складових майбутньої системи контролю доступу необхідно виходити з чітких завдань і потреб кожного конкретного замовника. І головне, не намагайтеся заощадити на власну безпеку.

Пам'ятайте, що навіть малий збиток від проникнення на територію, що охороняється буде значно більше великих витрат по організації системи безпеки!
Интересные материалы читать все
Юридичні послуги мають широкий спектр послуг, і актуальні як для звичайних громадян, так і для підприємців...
Юридичні послуги: особливості
17 февраля 0 комментария
З послугами митного агентства безпосередньо пов'язаний митний склад, тому варто знати, на яких принципах він функціонує...
Митний склад: що це таке?
17 февраля 0 комментария
Повальная домофонизация с использованием видеодомофонов сподвигла производителей улучшать функционал устройств, да и потребитель..
15 февраля 0 комментария
Домен - більше, ніж просто адресу сайту. Це ідея бізнесу, унікальний знак і ідентифікатор компанії. Домен є потужним..
Як вибрати домен для сайту
10 февраля 0 комментария