Домофон або система відеоспостереження?

Домофон або система відеоспостереження?
Домофон — включає в себе систему контролю доступу з можливостями проведення відеоспостереження. Про такі пристрої чули, напевно, всі. Однак, наскільки ефективним є використання відеодомофона і чи достатньо функцій відеодомофону для забезпечення поставлених охоронних завдань? Або ж, за певних умов, необхідно все-таки встановлювати повноцінну систему відеоспостереження? І якими мають бути умови для цих випадків? З усім цим постараємося розібратися в нашій статті адже багато споживачів задаються метою купити відеодомофон маючи туманне уявлення про те, які завдання вирішує домофон і його можливості.

Домофон, його призначення

Для багатьох, через регулярного використання, домофон з можливою системи безпеки перетворився в звичайні пристрої, що полегшують життя і роблять її зручніше і простіше. Проте, нагадаємо про головну функцію видеодомофонов — вони дозволяють уникнути прямого контакту з випадковими відвідувачами і несподіваними або небажаними гостями, тим самим, контролюючи доступ на певну територію. Що вже є елементом охорони, захисту і володіння ситуацією. Крім того, відеодомофони грають ще й чималу роль в підвищенні престижу і статусу. Адже перше, що побачить людина, прийшовши до вас в офіс або будинок — відеодомофон і це вже змусить сприймати вас, як людину піклуються про власну безпеку.

В умовах регулярно погіршується кримінальної обстановки в країні, в місті, районі, все більше число фізичних осіб стали цікавитися рішенням проблем власної безпеки. І для вирішення цих завдань відбувається все більше звернень саме до домофона, як одному з найбільш простих і доступних пристроїв, що дозволяють забезпечити безпеку житла, під’їзду, офісу або будинку. Встановити домофон бажають все більше людей.

Зростаючий попит на відеодомофони дозволив здійснити істотний технічний прогрес, розширивши функціональність цих пристроїв, і дав можливість говорити про можливість використання функцій відеодомофонів в якості обладнання для відеоспостереження. І це незважаючи на те, що до сих пір, домофони позиціонуються, як пристрої контролю доступу.

Функціональні можливості домофонних систем

Головним недоліком звичайних видеодомофонов є відсутність можливості контролю доступу до заданої території сторонньої людини без здійснення виклику, не дозволяючи, таким чином, вести постійне відеоспостереження. У більш складних і дорогих моделях видеодомофонов, розробниками передбачена можливість інсталяції додаткових камер відеоспостереження, які дозволяють розширити переглядається простір, включивши контроль над сходовим майданчиком, холом ліфта і т.д. Однак, проблема своєчасного оповіщення власника про появу сторонньої людини в заданій зоні без здійснення ним дзвінка все-одно не вирішується.

Варто сказати, що ще більш складні моделі відеодомофонів дозволяють не тільки контролювати доступ, але і проводити запис при появі руху на контрольованій камерою зоні або після натискання кнопки виклику. Такі відеодомофони обладнані зовнішніми блоками пам’яті. Варто сказати, що лише найбільш складні і просунуті блоки пам’яті дозволяють записувати фрагменти відео, тоді як більшість відеодомофонів, оснащених функцією запису — записує тільки у вигляді фотокадрів.

Вартість видеодомофонов і ціна складових домофонних систем

Треба сказати, що широкий модельний ряд видеодомофонов дозволяє вибирати не тільки по функціональності, але і за вартістю, підібравши найбільш оптимальне поєднання. Так, ціни на відеодомофони мають дуже широкий діапазон. У найпростіших моделях видеодомофонов, що користуються найбільшою популярністю у населення, монітори стоять в середньому від 70 $ до 160 $, а виклична панель — від 50 $ до 110 $. Моделі, що дозволяють виробляти установку додаткових зовнішніх камер спостереження, обійдуться покупцеві вже в 120 $ -170 $, при цьому, на придбання однієї камери піде ще від 60 $ до 100 $, а верхній же межа вельми умовний. Що стосується зовнішнього блоку пам’яті на відповідні домофони — його вартість коливається в межах від 130 $ до 220 $.

Окремою цінової групою є кольорові відеодомофони, для яких вартість монітора варіюється від 100 $ до 500 $, а ціна за панель виклику становить в середньому 120 $ -230 $.

Відеодомофон- раціональна система безпеки

Домофон або система відеоспостереження?

Для досягнення найбільш ефективного способу забезпечення охорони заданої території, перш за все, слід визначитися з конкретними цілями і поставленими перед обладнанням завданнями. У разі, якщо мова йде про необхідність обов’язкового запису в режимі відео на невеликій території (сходовий майданчик, хол ліфта і простір перед дверима) цілком достатньо може бути хорошого дорого відеодомофона з додатковими камерами і зовнішнім блоком пам’яті. Проте, використовуючи відеодомофон в таких цілях пам’ятайте, що ви зіткнетеся зі складним і важким пошуком по архіву вироблених записів. Застосування повноцінної системи відеоспостереження забезпечує більш зручну роботу з даними резервування завдяки використанню автономних відеореєстраторів та відеореєстраторів на базі ПК, які відображають тимчасову шкалу з повним списком записів.

Крім того, при необхідності здійснення віддаленого контролю і відеоспостереження за конкретною територією, автомобілем, працівниками і т.д. в разі відсутності власника на місці, однозначно слід використовувати систему відеоспостереження з можливістю створення безперервних відеозаписів, робота ж домофона для цього абсолютно незручна.

Тому, приймаючи рішення про обладнання заданої території повноцінної системою відеоспостереження, варто знати, що вартість нормального відеореєстратора обійдеться в середньому 230 $ — 350 $. Вартість же простий системи безпеки, розрахованої на повноцінне домашнє відеоспостереження, складе близько 4000 $ і більше.

Ще однією важливою перевагою видеодомофонов є можливість його використання, як в якості самостійного пристрою, так і пристрої, інтегрованого в будь-яку іншу охоронну систему контролю доступу.

Нагадаємо, що хоч би якою була система комплексного управління доступом, вона базується на процесі зчитування спеціальних кодів з ідентифікаторів для подальшого порівняння отриманих кодів з кодами, завантаженими в пам’ять даної системи, для визначення прав доступу на територію, що охороняється.

На завершення хочеться сказати, що для визначення всіх складових майбутньої системи контролю доступу необхідно виходити з чітких завдань і потреб кожного конкретного замовника. І головне, не намагайтеся заощадити на власну безпеку.

Пам’ятайте, що навіть малий збиток від проникнення на територію, що охороняється буде значно більше великих витрат по організації системи безпеки!