Відеодомофон- виробництво, продаж і установка даного виду системи безпеки. Сфери застосування

Відеодомофон- виробництво, продаж і установка даного виду системи безпеки. Сфери застосування
Відеодомофон — це один з найпростіших і, одночасно, ефективних елементів систем відеоспостереження з переговорним пристроєм, який може реально забезпечити безпеку, контроль і моніторинг, ставши захистом від несанкціонованого проникнення в вашу приватну власність.

Основними постачальниками домофонів є південнокорейські фірми «Kocom» і «Commax». Обладнання, що поставляється ними обладнання користується широким попитом у більшості споживачів, завдяки прекрасному співвідношенню ціни і якості. Головною різницею серед обладнання цих фірм є наявність любо відсутність певних функціональних можливостей, а також зовнішнє виконання. Крім цих фірм існують також відеодомофони фірми «Aiphone» виробництва Японії, що відрізняються відеодомофонвисокой надійністю, якістю і додатковими функціональними можливостями, однак, і досить високою вартістю. Так, наприклад, при бажанні встановити домофон, система, побудована на базі обладнання «Aiphone», за умови однакового функціоналу, обійдеться приблизно в 2-2.5 рази дорожче, ніж система на базі корейських аналогів. Варто сказати, що для такої продукції знаходяться свої споживачі, але їх кількість невелика.

У фірмових блоків відеодомофонів, що виконують переговорно-викличні функції, зовнішній вигляд, як правило, більш привабливим, а нахил відеокамери допускає регулювання. Проте, сучасна вітчизняна реалія така, що найбільш широке застосування отримало саме вітчизняне обладнання в т.зв. антивандальному виконанні. Більшість же панелей виклику обладнані ІК підсвічуванням з дальністю дії до півметра. У разі виникнення сумнівів у необхідності використання додаткових пристроїв в майбутньому (наприклад, додаткові відеокамери), зупиніть свій вибір на основному моніторі, що дозволяє проводити підключення пристроїв в будь-який час. Так, віддавши на 5-7 доларів більше, ви залишаєте собі можливість досить просто збільшити (наростити) вашу систему в разі потреби.

Деякі фахівці застерігають від інсталяції двопровідних видеодомофонов, аргументуючи це більш складним обслуговуванням і більш трудомістким і дорогим ремонтом. При цьому, їх використання допустимо і виправдано лише тоді, коли немає можливості прокласти додаткові дроти і / або вже використовуються двох провідна лінія.

У зв’язку з тим, що якість кольорових РК-моніторів не було передає бажаної картинки, до сих пір найбільш широко використовуються добре зарекомендували себе чорно-білі монітори для домофонів (чутливість у чорно-білих камер значно вище кольорових). До того ж вартість однаковою по функціональності кольоровий системи вище, побудованої на чорно-білому обладнанні, в 2-3 рази. Якщо ви не впевнені у виборі монітора, будь-яких додаткових коштів або в просто страждаєте сумнівами найкращим способом буде доручення установки відеодомофона спеціалізованої організації — інсталятору, фахівці якої без праці допоможуть вам з вибором комплектації майбутньої системи.

Встановити домофон в квартиру

Оптимальним варіантом для установки відеодомофона для міської квартири є установка на сходовому майданчику з наявністю додаткової металевих дверей, що дозволяє розташувати головний викликається блок за цією додатковою дверима. Сама ж двері обладнується магнітним замком або спеціальної керованої засувкою. У разі використання магнітного замка оптимальною буде установка автомотіческі доводчика дверей. Крім того, може бути встановлена міні відеокамера або додатковий викличний блок. Як показує практика, установка подібної системи «під ключ» обходиться в 500-600 доларів. Відмінним економним варіантом може бути встановлення єдиного малоабонентскіе викличного блоку, що дозволяє виділити незалежної кнопки для виклику окремої квартири. У таких системах застосовуються стандартні монітори індивідуального відеодомофона, дозволяючи, тим самим, використовувати обладнання, яке вже було встановлено, що неможливо в багатоабонентських системах під’їзної типу. Установка такої системи «під ключ» для чотирьох квартир складає 900-1000 доларів, що для однієї квартири в 2-2.5 дешевше стандартного одноквартирного варіанту. Менша вартість пояснюється тим, що викличний блок, замок, а також додаткова відеокамера є загальними для всіх квартир. Проте, як у випадку з одноквартирних, так і при багатоквартирному варіанті, для зменшення вартості можна відмовитися встановлювати додаткову камеру і / або електрозамок з автодоводчиком. Однак, виключення цих елементів з системи роблять з домофона, як елемента безпеки з рядом корисних функцій, саму звичайну іграшку.

Домофон для заміського будинку

За великим рахунком, відеодомофони система для приватного заміського будинку ідентична системі, призначеної для одноквартирного використання. Проте, для реального забезпечення відеодомофоном, покладених на нього функцій з безпеки, необхідне виконання паралельно ще деяких умов, як правило, не пов’язаних безпосередньо з відеодомофоном, наприклад, установка решіток і ролетів, які, при необхідності, забезпечать господареві додатковий час для обмірковування заходів захисту і проведення дій по їх реалізації.

Як результат, така система буде складатися з головного викличного пристрою, який встановлений біля вхідних дверей ділянки, оснащеної замком, керованим дистанційно. Однак, варто розуміти, що з причини відсутності реального огорожі, установка такого механічного замка буде забезпечувати лише комфорт для господаря, позбавляючи його від необхідності виходити з дому для відкривання дверей на вулиці.

Не рідко можна зустріти думки, що вказують на нестабільну роботу в вуличних умовах панелей виклику домофонів. Варто сказати, що всі вони дуже не логічні і безпідставні, все одно, що відмовлятися від автомобіля через необхідність її технічного обслуговування. З огляду на статистику і думки фахівців компаній-інсталяторів видеодомофонов, стабільність і надійність роботи відеодомофона з дистанційно керованим замком у вуличних умовах, майже на 80% залежить безпосередньо від рівня професійної установки, і тільки на 20% — від планового і своєчасного обслуговування. У будь-якому випадку, є ремонт домофонів, а так же гарантійний ремонт відеодомофонів, в разі, якщо пристрій виходить з ладу в гарантійний період. Тому відремонтувати домофон не проблема.

Вулична стандартна система, до складу якої входить викличної блок, додаткова відеокамера, а також електромагнітний або електромеханічний замок обійдеться власнику приблизно в 800-1000 доларів. Можливий розкид в підсумковій вартості, пов’язаний, головним чином, зі способом прокладки і довгою кабельних з’єднувальних ліній, а також віддаленістю об’єкту.

Нестандартні варіанти установки домофонів. Додаткові можливості

Для звичайної міської квартири або середнього заміського будиночка вимог розширень, як правило, не існує. Зовсім інакше йдуть справи з величезним ділянкою, з розташованими на ньому будівлями або квартирою в кілька рівнів. Такі випадки змушують встановлювати відразу кілька додаткових моніторів, що дозволяють, з різних місць ділянки або квартири, управляти замком і викличних пристроєм. У разі двох вхідних дверей може знадобитися установка двухвходових моніторів, за вибором користувача, що забезпечують управління, відповідно, двома замками.

Уже встановлений квартирний відеодомофон може бути також використаний як переговорна трубка аудіодомофона (в разі багатоквартирного цифрового аудіодомофона). Реалізація такої функції відеодомофоном можлива при використанні додаткового спеціального пристрою сполучення, вартість якого коливається від 40 до 60 доларів. Однак, існують моделі моніторів з уже вбудованим пристроєм сполучення.

Додатковою можливістю може бути спеціальний блок пам’яті (докуповувати у вигляді спеціальної приставки до відеодомофону або т.зв. штатні пристрої пам’яті, вбудовані в монітор відеодомофона), на якому може бути збережено від 16 до 64 зображень, які фіксують відвідувачів після натискання кнопки виклику. При цьому, слід враховувати відсутність незалежної пам’яті, а саме: моментальне очищення всієї пам’яті при відключенні напруги. Через це, в разі використання блоку пам’яті, необхідно обладнати систему альтернативним джерелом харчування. Варто сказати, що на сьогоднішній день подібна задача вирішена за допомогою адаптованих флеш-карт, що входять до складу запам’ятовуючих пристроїв з енергонезалежною пам’яттю. Ціна подібних пристроїв з об’ємом пам’яті на 170 зображень відвідувачів становить 100-200 доларів.

Нерідко потрібно дублювання картинки з відеокамери відеодомофона на екран телевізора, що вирішується за допомогою легкої установки модулятора TV сигналу. Такий модулятор дозволяє додавати ( «підмішати») в квартирну мережу разом з сигналом ТВ, перенесений на високу частоту, відеосигнал. Вартість модулятора TV сигналу становить 100-120 доларів.

При побудові будь-якої системи з використанням вищеописаних доповнень підсумкова вартість (в т.ч. і додаткових пристроїв) визначається індивідуально в кожному конкретному випадку. Наприклад, в разі проектування та інсталяції системи для заміського будинку «левову частку» від загальної вартості становитимуть підземні сполучні лінії.

Крім того, під час побудови розширених схем найкраще використовувати тільки стандартне обладнання, так як будь-яке втручання і, тим більше, порушення внутрішніх з’єднань в принциповій схемі може спричинити значне ускладнення в обслуговуванні системи і ремонті. Так, при виході з ладу нестандартних пристроїв іноді доводиться проводити повну заміну всього обладнання системи з витікаючими звідси тимчасовими і фінансовими витратами.

І нарешті, в разі використання відеодомофона не тільки в якості елемента безпеки, але і як предмет декору, статусу і престижу, для чого застосовуються спеціальні кольорові відеодомофони.