31 03 2016

Слабкострумні системи в системі безпеки

Слабкострумні системи в системі безпеки
Системи безпеки підприємства чи іншого об'єкта, складаються з безлічі підсистем. Зрозуміло в даному контексті справедливо припустити, що чим більш сучасними є системи безпеки і чим більше вони інтегровані і зав'язані в один моноліт, тим більше вони ефективні.

Слабкострумової системою називають інженерну систему, яка присутня практично в будь-якій будівлі. Від обсягу і складності слабкострумових мереж залежить якість життєзабезпечення будівлі. Наприклад, серед слабкострумових систем магазину виділяються:

система відеоспостереження;

система оповіщення та система зв'язку;

система захисту від крадіжок;

пожежна сигналізація;

система контролю доступу в підсобні приміщення;

охоронна сигналізація;

система, що інтегрує роботу всіх перерахованих систем.

Як правило, основні труднощі при побудові слаботочной системи виникають на етапі формулювання завдання, тому що сам замовник не завжди усвідомлює і розуміє, що дійсно йому потрібно. Компанії-інсталятори, які спеціалізуються на проектуванні та введенні в експлуатацію, мають на ці випадки, свої напрацьовані системи, сучасні підходи і прилади, що полегшують підбір всього необхідного. Причому, багато що залежить від розмірів торговельної площі, наприклад, для невеликих магазинів і павільйонів основне - пожежна сигналізація, для великих магазинів має місце наявність більшості, з перерахованих вище систем.

Система відеоспостереження

Слабкострумні системи в системі безпеки
Система відеоспостереження вкрай необхідна для будь-якого магазину, особливо, якщо це стосується магазинів з самообслуговуванням, так як суттєво знижує кількість скоєних крадіжок, не тільки сприяючи швидкому розкриттю крадіжки, а й впливаючи психологічно на потенційного злодія серед покупців (можливий навіть варіант установки муляжів відеокамер), завдяки чому її установка окупається швидко і повністю. Виявлення крадіжок співробітниками магазину є більш складним заходом, за умови, що організація таких крадіжок істотно вище, відбуваються вони частіше, а втрати від них, відповідно, більше. Головною проблемою таких крадіжок є вчинення їх в змові, зокрема з охоронцями.

Для запобігання та виявлення подібних крадіжок приймається ряд заходів:

визначення колективної відповідальності (на жаль, майже нездійсненна для магазинів з самообслуговуванням);

перешкода встановленню дружніх відносин між персоналом і охороною;

обмеження доступу для основних співробітників до пульта відеоспостереження;

монтаж прихованих відеокамер, призначених для розслідування крадіжок та інших подій (ці відеокамери не застосовуються для спостереження за підсобними приміщеннями і торговим залом).

Відеоспостереження може бути:

аналоговим - з використанням звичного монітора, відеомагнітофона, відсутністю широкого набору функцій і необхідності у персоналу «володіти комп'ютером», бо його не передбачається;

цифровим - припускає використання передового підходу, звичного для ока людини кольорового відображення на комп'ютерному дисплеї, великих обсягів відео архівів, швидкий пошук по ним, установку певних параметрів роботи, отримання інформації різними каналами зв'язку і інші достоїнства цифрової технології обробки даних.

Вартість цих систем відеоспостереження істотно не відрізняється, тому одним з основних критеріїв для вибору є перевагу роботи з комп'ютером. Однак, варто сказати, що на сьогоднішній день є і цифрове відеоспостереження з некомп'ютерним відео. Такі системи з управління та встановлення схожі з аналоговою технікою, а функціонально аналогічні можливостям цифрового обладнання. При цьому, вартість таких систем досить висока.

Вибір відеокамери і пристроїв управління відеокамерами

Сучасний ринок відеокамер надає покупцеві широкий вибір різноманітних відеопристроїв і відеокамер, здатних задовольнити різні потреби для різного гаманця. Як правило, більшість пристроїв управління відеокамерами не є дорогими, а ось ціни на відеокамери можуть варіюватися в досить великих межах. Вибір відеокамер вимагає ґрунтовного підходу: чіткого уявлення завдань, знання технічних характеристик і особливостей типів відеокамер, можливість їх встановлення на території, що охороняється і багато іншого. Найчастіше, без консультації і допомоги фахівця не обійтися, адже самостійна оцінка зображення на моніторі в ідеальних умовах не завжди відповідає бажаної зображенні в реальних обставинах.

Система оповіщення та система зв'язку

Головними завданнями системи оповіщення в магазині є:

створення музичного супроводу для покупок (фону);

оповіщення відвідувачів про виникнення аварійних, тривожних ситуацій (відбувається автоматично);

інформування відвідувачів і персонал про які-небудь події, наприклад, акції.

Система зв'язку, головним чином з касами, може бути реалізована на підставі принципу селектора або ж за допомогою внутрішньої АТС, причому, останній варіант кращий, так як є більш передовим (прогресивним) і зручнішим.

Система захисту від крадіжок

Слабкострумні системи в системі безпеки
Під системами захисту від крадіжок (система проти крадіжок) розуміються такі системи, які можуть бути встановлені при виході з магазину. Вони вже практично повсюдно використовуються в сучасних магазинах, як невеликих, так і великих. Системи захисту від крадіжок мають наступний принцип роботи: до товару, що знаходиться в торговому залі, кріпиться спеціальна мітка, яка може бути встановлена (визначена) на виході відповідним пристроєм, що представляє собою дві великі, паралельні один одному дуги. При цьому, мітка з товару, сплаченого на касі, знімається або деактивує. Варто сказати, що існують різні типи міток, в залежності від виробника і типу завдань.

Система контролю доступу в приміщення

Слабкострумні системи в системі безпеки
Такі системи доступу (контролю) аналогічні самим звичайним замкам: потрапити в приміщення мають можливість тільки ті, хто володіє ключем, з тією лише різницею, що:

будь-який «ключ» системи є унікальним, не має іншого такого ж;

«Ключ», який використовується в системі, не потребує певному розміщенні, відкривається при одному лише тому, що піднесло (не потрібно чіткого попадання в замкову щілину);

кожен «замок» (система доступу) може бути відкрита лише певними «ключами» з конкретного дозволяє списку.

Головні переваги системи контролю доступу полягають в тому, що вони дозволяють:

практично відразу оновлювати список «ключів»: додавати «ключ» для нового співробітника або видаляти при втраті і звільнення;

контролювати і утримувати двері постійно зачиненими, що не ускладнюючи пересування співробітників об'єкта, так як відкриття здійснюється практично одночасно з піднесенням «ключа»;

використовувати один «ключ» для відкриття відразу кількох дверей.

«Ключем» у всіх операціях системи доступу є різні типи коди носіїв.

Існує два типи систем доступу в приміщення:

з підключенням до комп'ютера, - мережевого тип;

і без підключення до комп'ютера - автономний.

Використання мережевого типу найпереважніше і, відповідно, більш широко застосовується, так як в цьому випадку можна чітко визначити який співробітник, в який час (свята, робочі дні, конкретні години і т.д.) може увійти в систему, дозволяючи вибудовувати і аналізувати графіки заходу / виходу та переміщення співробітників. Також підключення до комп'ютера дає можливість інтегрувати (з'єднувати) будь-яку систему доступу та інші важливі системи, що входять в єдину слабкострумову систему об'єкта.
Интересные материалы читать все
Вважається, що всі професійні системи відеоспостереження вартують досить великих грошей. Це дійсно так. Але повірте, що воно..
Комплект вуличного бездротового відеоспостереження
21 сентября 0 комментария
Різна відеоапаратура може бути доступна не тільки героям фільмів, але і цілком звичайним людям. Якщо ви хочете завжди бути в..
Комплект зовнішнього відеоспостереження
21 сентября 0 комментария
Забезпечити безпеку своєї квартири від непрошених гостей досить просто і легко в наш час. Це дозволяють зробити комплекти..
Комплекти відеоспостереження для квартири
21 сентября 0 комментария
Щоб бути впевненим у якісному контролі над своїм будинком або квартирою, а також будь-якими об'єктами, важливо не тільки..
Програми відеоспостереження ip
21 сентября 0 комментария