Камери відеоспостереження на вулицях — безпека чи тотальний контроль?

Камери відеоспостереження на вулицях - безпека чи тотальний контроль?
З кожним роком на вулицях великих міст України ми можемо спостерігати зростання кількості камер відеоспостереження. Відеоспостереження всюди. Камери відеоспостереження встановлені на фасадах будівель фінансових установ і великих торгових центрів, заправних станцій і державних установ. Я взагалі мовчу про будівлі, які належать великим корпораціям. І якщо камери відеоспостереження в банківській установі або у великому торговому центрі річ вельми звична, то зростаюче бажання встановити систему відеоспостереження з боку міської влади може зустріти в майбутньому якийсь протест з боку громадян. Давайте розглянемо плюси і мінуси використання спостереження на міських вулицях.

Отже, як я говорив вище, всі ми звикли до камер відеоспостереження. Вони супроводжують нас всюди: в магазинах, банках, державних установах, офісах, складах. Як у будь-якої системи безпеки у відеоспостереження є певні цілі. Зрозуміло, це безпека об’єкта, матеріальних цінностей і функціонування робочого персоналу або службовців. Тобто в даному випадку відеоспостереження виступає в якості наглядової, яка контролює і доказової системи, яка дозволяє дотримати заздалегідь встановлений порядок і захистити інтереси власника і його службовців.

Входячи в таке приміщення ми ознайомлюється з відповідним попередженням і в курсі, що ведеться спостереження, якщо буде приховане або дуже видиме. І входячи ми погоджуємося з цим. Тобто, як би приймаємо умови. Чи не подобається-не входить, чи не працюй там, раз дратує тільки думка про те, що всі ваші рухи тіла в межах досяжності системи безпеки будуть враховані і зафіксовані. З точки зору захисту прав власника все зроблено вірно, на безпеки економити не можна. У наш час деякі надмірно «економні» зайняті підрахунком збитків, проігнорувавши можливість встановити відеоспостереження. Радує різноманітність пропозицій з боку операторів ринку. У наявності розвиток.

Але перейдемо тепер до міських вулицях. Що ми бачимо? А тенденція така, що місто так само прагне запровадити «всевидюче око». Цілі найблагородніші: безпека населення і захист його прав і свобод.

ДТП? Ось вам відео з камер. Правопорушення або злочин? Будь ласка вам запис. І це добре. Але чи не буде у громадян почуття, що вони знаходяться під постійним наглядом? Адже ми живемо в світі високих технологій, і якщо вже зараз на озброєнні правоохоронних і не тільки органів технічний і програмний арсенал, який з легкістю дозволяє ідентифікувати автомобіль за номером, то завтра з’являться камери, які будуть ідентифікувати людину за біометричними даними. І якщо ми зараз відчуваємо турботу про нашу безпеку, то чи не з’явиться зворотне почуття, яке назвуть не інакше, як тотальний контроль?

В Ізраїлі, з огляду на напруженого становища в зв’язку із загрозою терактів, відеокамери спостереження можна побачити всюди, від вулиць до автобусів. І чим більше поширене це явище, тим більше невдоволення простих громадян. адже камера може стояти в самому несподіваному місці. І вельми не ясно, хто володіє доступом до інформації і як нею скористаються. І якщо вже в Ізраїлі у людей виникають такі думки, то що чекати нам Іншого? Дуже б не хотілося, щоб Україна зіткнулася з тим же. Безпека нам нужна- це аксіома! … А ось безконтрольний тотальний контроль навряд чи буде до душі.