Приклади використання систем контролю доступу

Приклади використання систем контролю доступу
Перш, ніж встановити систему контролю доступу, потрібно розуміти її призначення. Тобто для чого контроль доступу використовується і яке місце в безпеці він займає. Встановлена система контролю доступу результативно бореться з різноманітними проявами протиправної поведінки. Зокрема, перешкоджає крадіжок не тільки матеріальних цінностей підприємства, а й особистого майна. Так само, як випливає з самого визначення цього охоронного обладнання, контроль доступу перешкоджає запобігає багато складових промислового шпигунства, які пов’язані з не санкціонованим проникненням на об’єкт, що охороняється. Так само установка системи контролю доступу попереджає умисне псування і пошкодження цінного майна і обладнання, створює бар’єр, що перешкоджає проходу на територію осіб, які не мають на те повноважень і дозволів. У більшості випадків, така апаратура у пересічних громадян має асоціації з використанням особистих карток, що дають право входу. Зауважимо, що картками все не обмежується, але для початку, щоб не псувати склався стереотип, поговоримо саме про карткових системах контролю доступу та де і як вони використовуються.

Види систем контролю доступу, що працюють з персональними картами

Система достуа з кодом

Використовується для об’єктів з підвищеною секретністю і високими вимогами безпеки. При використанні такої системи, крім використання картки, передбачена функція введення певного коду для проходження на територію. Охороняється кордон оснащується кодовою клавіатурою, за допомогою якої проходить вводить свій персональний код і при правильному введенні відкривається вхідні двері або турнікет. Кожен код є індивідуальним і може змінюватися або самим користувачем або адміністратором системи. Так само клавіатура дає можливість ввести сигнал тривоги при загрозі співробітнику. В такому випадку може бути активована охоронна сигналізація і дали сигнал диспетчеру на вжиття заходів.

Управління дверима

Контроль доступу може давати можливість контролю і керування дверима. Така система може не тільки давати право входу на об’єкт, але і управляти дверима, які оснащені зчитувачами. Наприклад, система може дати сигнал тривоги, якщо двері залишаються відкритими більше, ніж передбачалося. Так само, якщо певна двері були відчинені більшу кількість разів, ніж передбачено. Так само система може дати дозвіл на відкриття дверей в строго певний час і тільки в разі зчитування певної картки. Ігнал з дверей може бути лічений системою сигналізації або іншим обладнанням і привести дію виконавчий механізм, наприклад сирену, камеру відеоспостереження або датчик.

Управління шлюзом проходу.

На режимних об’єктах використовують систему контролю доступу в вигляді шлюзу. У цьому випадку на рубежесістеми встановлюється шлюз з двома зчитувачами карт. Перш ніж увійти, особа активує карткою перші двері шлюзу, а після закриття цих дверей активує другу. Зворотний вихід без активації других дверей неможливий. Така система перешкоджає одночасному проходу двох і більше осіб.

Управлінням доступу до ліфтів

При використанні картки при користуванні ліфтом з’являється можливість заблокувати вхід на певні поверхи особам, доступ яких туди не бажаний або заборонений. Так само за допомогою карти можна виробляти виклик ліфта до певних поверхах, в той час, як інші не мають такої можливості.

Управління потоком відвідувачів

Відвідувачі об’єкта можуть отримати право доступу в строго певний час і в певні кімнати або приміщення. Всі відвідування зберігаються в системі і можуть бути витребувані для проведення експертизи або розслідування. Картка в даному випадку допомагає персоніфікувати прийшов і визначити, чи дозволений йому вхід.

Контроль в’їзду і виїзду автотранспорту

В даному випадку принцип роботи аналогічний роботі системи контролю доступу за допомогою двері. Тільки замість дверей виступає шлагбаум або автоматичні ворота.

Облік робочого часу персоналу

Картки можуть бути використані для реалізації контролю і обліку робочого часу співробітників, які працюють за плаваючим графіком. Дані системи контролю доступу не тільки дають персоналу право на вхід, а й фіксують час входу і виходу. Дані можуть бути використані при розрахунку заробітної плати або як аргумент при проведенні різноманітних внутрішніх службових розслідувань.

Як ми бачимо, система контролю і управління доступом (СКУД) є важливою ланкою в низці заходів щодо забезпечення безпеки об’єкта.