12 04 2016

Оператор охоронного пульта - професія особлива

Оператор охоронного пульта - професія особлива
Послуги пультової охорони, сьогодні пропонуються багатьма охоронними компаніями або їх об'єднаннями. Ці структури мають в своєму складі однакові компоненти. І всі вони включають в себе так само пульт централізованого охоронного спостереження. У завдання даної служби в складі охоронного підприємства-прийом і ефективне реагування на сигнали з пристроїв та інших охоронних систем, напрямок на охоронюваних об'єкт тривожної групи.

На таких пультах працюють особливі люди-оператори пульта Централізованої Охорони. З одного боку посаду не примітна, але якщо вдуматися, то за ступенем відповідальності може змагатися з багатьма посадами в охоронній компанії. Саме оператор пульта зобов'язаний цілодобово дистанційно контролювати стан об'єктів, що охороняються, правильно зреагувати на сигнал тривоги і зорієнтувати мобільну групу. Технічні засоби охорони, які использутся на об'єкті забезпечують цілодобовий дистанційний контроль за станом об'єктів в режимі реального часу. Але ж людина-це не машина. Його можливості обмежені. Тому, для того, щоб надані охоронні послуги були високої якості, багато охоронних компанії в Україні йдуть на розширення штату і біля пульта чергує 2-3 людини. Це дозволяє виключити елемент стомлюваності і організувати, у разі необхідності, екстрену консультаційну допомогу по телефону. Найчастіше роль одного з операторів пульта виконує юрист. Його функція-надати дистанційну юридичну підтримку, якщо у клієнта виникне в цьому необхідність. Як ми бачимо, оператор-спеціальність, яка вимагає певну універсальність.

Як парадоксально це звучить, але працівник, з огляду на людський фактор, найслабша ланка в системі забезпечення безпеки клієнта. Техніка для охорони і її складові менш вибаглива, вона чітко виконує свої завдання при належному рівні якості і обслуговування. Її не треба вчити. Зате, читаючи інструкцію до цієї техніки, можна прочитати щось типу: проста в обігу, дозволяє швидко підготувати користувача і т.п. Тобто ось ще один нюанс-оператора пульта потрібно не тільки готувати, але і підвищувати рівень його професіоналізму. І це, треба зауважити, за рахунок компанії. Оператор повинен бути так навчений, щоб належним чином реагувати на сигнали системи і взаємодіяти з особовим складом, який направляється на тривожний сигнал.

На даний момент в Україні, особливо це помітно у великих містах, замовники, які мають потребу в послугах ПЦО, встановлюють на об'єктах крім тривожних датчиків охоронне відеоспостереження з виведенням інформації з камер на пульт охоронної компанії. Цей фактор також додає навантаження на оператора. На нього в цьому випадку покладено і візуальний контроль за об'єктом.

Але і це ще не все. Часом оператору пульта централізованої охорони доводиться здійснювати так само і акустичний контроль за об'єктом, що охороняється. Датчики акустичного контролю і зняття звукової інформації в наш час досить поширені.

Так само слід розуміти, що на сигнали по телефону і по іншим засобам зв'язку так само повинен реагувати представник даної охоронної спеціальності. А ще є сигнали і інформація безпосередньо від тривожної групи, яка прибула на об'єкт по сигналу тривоги. Алгоритм взаємодії повинен бути відпрацьований і дотриманий до дрібниць.

Мало не забули ведення, заповнення та складання службової документації у вигляді журналів, рапортів і доповідних. Паперова робота так само лежить на операторах.

Думаємо, даної інформації цілком достатньо, щоб у читача склалося враження про таку професію, як оператор ПЦО. Адже не кожен зможе відповідати всім висунутим вимогам, які ми описали. А якщо копнути глибше, то вимог такого роду буде набагато більше.
Интересные материалы читать все
Юридичні послуги мають широкий спектр послуг, і актуальні як для звичайних громадян, так і для підприємців...
Юридичні послуги: особливості
17 февраля 0 комментария
З послугами митного агентства безпосередньо пов'язаний митний склад, тому варто знати, на яких принципах він функціонує...
Митний склад: що це таке?
17 февраля 0 комментария
Повальная домофонизация с использованием видеодомофонов сподвигла производителей улучшать функционал устройств, да и потребитель..
15 февраля 0 комментария
Домен - більше, ніж просто адресу сайту. Це ідея бізнесу, унікальний знак і ідентифікатор компанії. Домен є потужним..
Як вибрати домен для сайту
10 февраля 0 комментария