Методи уникнення рейдерського захоплення в Україні

Методи уникнення рейдерського захоплення в Україні
Сьогодні ми поговоримо про рейдерство.

Хоча ні, про рейдерство, як про поняття, існує купа інформації в мережі. Цим в один час просто рясніли всі видання в Україні. Воно і зрозуміло, новина то практично сенсаційна. Те про рейдерство розкажуть, то привернуть увагу громадськості до чергового захоплення (і правильно роблять, треба зауважити). Але як протистояти самому захоплення в реаліях прогалин українського законодавства і специфіки ведення бізнесу? Про це не всі вміють говорити. Куди простіше просторікувати про саму проблему, не даючи слушних порад і пропозицій, і набирати бали, щоб виглядати експертом. Типу обращайтесь- повирішуємо.

Ми вирішили написати в цій статті дії, які якщо і не допоможуть повністю уникнути рейдерських зазіхань, то мінімізувати їх інтерес- напевно. Як говорив Кіркоров: «На прес-конференції до зірок треба приходити підготовленими». Тому, якщо ваша компанія знаходиться в групі ризику-краще підготуватися і прийняти заздалегідь заходи щодо запобігання захоплення.

Заходи протидії рейдерам:

Визначити можливу мету захоплення. Це може бути нерухомість, виробниче обладнання або інші активи.

Розподілити активи на підконтрольних дружніх компаніях. Наприклад обладнання на одне, а сировину на інше підприємство. Продаж нехай ведеться через Торговий Дім з мережею дилерів з однойменною назвою.

Компанію володіє ліквідним майном варто обтяжити зобов’язаннями перед третин дружній стороною.

Особливу увагу приділити установчих документів. Наприклад можна прописати особливу схему виходу засновника або акціонера з товариства.

Визначити особливу схему звільнення генерального директора. Наприклад зробити не реальним звільнення директора без згоди якого-небудь особи, члена суспільства.

Відчуження майна уможливити тільки за рішенням збору членів суспільства або акціонерів з обов’язковим підписом певної людини, наприклад саме цього нотаріуса, а не якогось іншого.

Прописати системи бонусів в статуті звільнення директора або учреітеля. Наприклад, при певних умовах вони отримують компенсацію в розмірі 10 річного окладу.

Не шкодувати гроші на власну службу безпеки і на послуги охоронних компаній. Час бабусь-сторожів давно в минулому.

Найняти штат юристів або укласти договір на юридичне обслуговування зі стоїть компанією. Юристи-ваші рятівники по суті.
У разі намірів не бійтеся піднімати шум в ЗМІ.

Впровадити інструкцію з охорони комерційної таємниці. Саме витікання комерційної інформації з компанії може спровокувати інтерес рейдерів.