25 04 2016

Методи уникнення рейдерського захоплення в Україні

Методи уникнення рейдерського захоплення в Україні
Сьогодні ми поговоримо про рейдерство.

Хоча ні, про рейдерство, як про поняття, існує купа інформації в мережі. Цим в один час просто рясніли всі видання в Україні. Воно і зрозуміло, новина то практично сенсаційна. Те про рейдерство розкажуть, то привернуть увагу громадськості до чергового захоплення (і правильно роблять, треба зауважити). Але як протистояти самому захоплення в реаліях прогалин українського законодавства і специфіки ведення бізнесу? Про це не всі вміють говорити. Куди простіше просторікувати про саму проблему, не даючи слушних порад і пропозицій, і набирати бали, щоб виглядати експертом. Типу обращайтесь- повирішуємо.

Ми вирішили написати в цій статті дії, які якщо і не допоможуть повністю уникнути рейдерських зазіхань, то мінімізувати їх інтерес- напевно. Як говорив Кіркоров: «На прес-конференції до зірок треба приходити підготовленими». Тому, якщо ваша компанія знаходиться в групі ризику-краще підготуватися і прийняти заздалегідь заходи щодо запобігання захоплення.

Заходи протидії рейдерам:

Визначити можливу мету захоплення. Це може бути нерухомість, виробниче обладнання або інші активи.

Розподілити активи на підконтрольних дружніх компаніях. Наприклад обладнання на одне, а сировину на інше підприємство. Продаж нехай ведеться через Торговий Дім з мережею дилерів з однойменною назвою.

Компанію володіє ліквідним майном варто обтяжити зобов'язаннями перед третин дружній стороною.

Особливу увагу приділити установчих документів. Наприклад можна прописати особливу схему виходу засновника або акціонера з товариства.

Визначити особливу схему звільнення генерального директора. Наприклад зробити не реальним звільнення директора без згоди якого-небудь особи, члена суспільства.

Відчуження майна уможливити тільки за рішенням збору членів суспільства або акціонерів з обов'язковим підписом певної людини, наприклад саме цього нотаріуса, а не якогось іншого.

Прописати системи бонусів в статуті звільнення директора або учреітеля. Наприклад, при певних умовах вони отримують компенсацію в розмірі 10 річного окладу.

Не шкодувати гроші на власну службу безпеки і на послуги охоронних компаній. Час бабусь-сторожів давно в минулому.

Найняти штат юристів або укласти договір на юридичне обслуговування зі стоїть компанією. Юристи-ваші рятівники по суті.
У разі намірів не бійтеся піднімати шум в ЗМІ.

Впровадити інструкцію з охорони комерційної таємниці. Саме витікання комерційної інформації з компанії може спровокувати інтерес рейдерів.
Интересные материалы читать все
Вважається, що всі професійні системи відеоспостереження вартують досить великих грошей. Це дійсно так. Але повірте, що воно..
Комплект вуличного бездротового відеоспостереження
21 сентября 0 комментария
Різна відеоапаратура може бути доступна не тільки героям фільмів, але і цілком звичайним людям. Якщо ви хочете завжди бути в..
Комплект зовнішнього відеоспостереження
21 сентября 0 комментария
Забезпечити безпеку своєї квартири від непрошених гостей досить просто і легко в наш час. Це дозволяють зробити комплекти..
Комплекти відеоспостереження для квартири
21 сентября 0 комментария
Щоб бути впевненим у якісному контролі над своїм будинком або квартирою, а також будь-якими об'єктами, важливо не тільки..
Програми відеоспостереження ip
21 сентября 0 комментария