Відеокамери, які говорять — новий етап розвитку охоронних систем

Відеокамери, які говорять - новий етап розвитку охоронних систем
Удосконалення систем відеоспостереження призвело до можливості голосових повідомлень, а також можливості моніторингу звуку. Тобто, з’явилася можливість не тільки переглядати зону контролю, але і прослуховувати. У Голландії зараз проводять випробування і оцінку можливостей прослуховування розмов для раннього виявлення початку протиправної поведінки людей за допомогою віддалених мікрофонів.

У Йоганнесбурзі, в житловій зоні, були в порядку експерименту встановлені системи відеоспостереження нового покоління. У цих системах була реалізовані голосові оповіщення через приєднані до телекамер гучномовці. Мета цього — попередження голосом потенційних порушників про те, що за ними ведеться відеоспостереження. Це спрацьовує, як потужний засіб профілактики правопорушень. Таку функцію можна без праці вбудувати в будь-яку цифрову систему, і тому питання «а чи можливо це?» вже не варто, залишається тільки питання «а чи потрібно це?».

У Великобританії стали все частіше ставити так звані «говорять камери відеоспостереження». Це роблять зазвичай в центрі міста. Також з метою стримування злочинних намірів використовується не тільки голос, але і світлові ефекти — дистанційно включається освітлення в охоронній зоні. Це було дуже до речі в обстановці, яка склалася свого часу в Глазго. Наприклад, створювався ефект, нібито виходить з-за рогу нічний сторож, висвітлює ліхтарем групу незнайомих людей і грубо гукає їх. Ефект присутності живої людини, та ще й виконуючого контролюючі функції, мав досить передбачуваний в законослухняною Європі результат. Нові системи охоронного телебачення надають тепер всі можливості для активної протидії протиправним посяганням.

Система охоронного телебачення з гучномовцями була протестована в Мідлсборо. Британське МВС повідомляє, що в найближчі місяці такі камери спостереження з’являться в 20 населених пунктах. Домовласники там зібрали підписи і направили відповідні запити, отримавши при цьому від міністерства засоби для створення на території їх домоволодінь «говорять систем охорони».

Підтримка цієї програми урядом Великобританії — вже вирішене питання: міністр МВС Великобританії Джон Рейд озвучив суму цільового фінансування в 500 тисяч фунтів стерлінгів. МВС повідомляє, що дана програма в Мідлсборо в 2012 принесла негайні і вражаючі результати, знизивши прояви антигромадської поведінки досить помітно. Буквально за кілька останніх тижнів на вулицях припинилися бійки. А розкидачі сміття тепер покірно прибирають після себе.

Зупинені суворим голосом з телекамер скейтбордисти припинили нахабно продиратися через транспортний потік. Такий же ефект спостерігався і в Глазго.
Люди швидко звикають до того, що навколо них камери відеоспостереження і частенько забувають про них. А голосові команди з телекамер зроблять так, що про відеоспостереження будуть пам’ятати все. До речі, деякі гучномовці добре чути на відстані 50 метрів. Громадськість не скрізь вітає «говорить відеоспостереження».

Багато хто бачить в цьому порушення недоторканності приватного життя і перебільшений контроль, інші просто не бажають чути якісь команди на вулиці. Є побоювання, що такі системи будуть сприйматися, як доказ відсутності поліцейських на території. Хоча в МВС заявили, що нова система охорони ніяк не замінює присутності поліції на об’єктах і питання про заміну «говорять телекамерами» патрульних і постових поліцейських навіть не розглядалося.