У Канаді створили автомат-дробовик з «розумним» прицілом

У Канаді створили автомат-дробовик з "розумним" прицілом
Канадським збройним силам представили проект єдиного модульного автомата. Крім свого основного призначення — автоматичної стрільби патронами — ця зброя може виконувати функції гранатомета або дробовика.

З настільки нестандартними завданнями автомат справляється з допомогою додаткового надствольного модуля. Про новинку повідомляє на своєму сайті Агентство оборонних досліджень і розробок Канади (DRDC). Над незвичайним проектом оборонне підприємство працювало спільно з компанією «Кольт Канада» ще з 2009 року.

Автомат калібру 5,56 міліметра відповідає стандартам НАТО. Залежно від модифікації він оснащується або 40-мілліміровим гранатометом, або дробовиком 12 калібру. При цьому важити він, як стверджують розробники, буде менше, ніж стандартна армійська гвинтівка C7 з підствольним гранатометом M203 (4,26 кілограма). Зменшити масу допомогли компоненти з полімерів.

Нова зброя відрізняється не тільки додатковими стовбурами, але і «розумним» прицілом. Автомат оснащений електронно-оптичним прицілом і датчиками положення цілі. Вони не тільки допоможуть бійцю прицілитися, але і передадуть командирам або іншим солдатам інформацію про розташування противника.
На думку підполковника канадських сухопутних військ Сержа Лапуанта, якого цитує прес-служба DRDC, автомат універсальний. Його можна буде застосовувати в міських умовах, горах, джунглях, пустелі і навіть Арктиці.

Зброя пройшло ряд випробувань. Терміни його прийняття на озброєння поки не відомі.