Що таке чорний метал?

Що таке чорний метал?
На вторинному ринку металобрухт розділяється на дві основні категорії: чорний і кольоровий брухт.

До чорних металів належать сплави, вироблені на основі заліза. Основними типами чермета є сталь і чавун. Вони застосовуються практично у всіх сферах діяльності, тому користуються попитом на ринку вторинної сировини. Їх переробка дозволяє підприємствам заощадити бюджет і спростити процес виготовлення продукції. Якщо вас цікавить прокат черных металлов цена, то радимо перейти за даним посиланням.

Класифікація

Сплави заліза відрізняються різноманітністю процентного співвідношення складу. Марка впливає на якісні характеристики і властивості виробів. Чермет класифікується за трьома основними критеріями:

— відсоток вмісту вуглецю;
— наявність легуючих речовин;
— параметри і властивості.

Приблизно 90% вироблених металевих виробів виготовляються на основі сталі або чавуну. Обидва складу вуглецеві. Відсоток вмісту вуглецю впливає на міцність виробу, тому металобрухт розділяється на класи. Вартість брухту на ринку залежить від марки і класу металевих виробів. Найбільш високу ціну має легована сталь, а привабливу вартість має прокат черных металлов в Україні. Додавання до складу цинку, хрому або інших елементів дозволяє підвищити стійкість матеріалу до корозії, збільшити міцність, пластичність та інші характеристики. До речі, купить черный металл Украинаможна, перейшовши за даним посиланням.

Основні види сплавів

Поділ ґрунтується на складі і допустимих цілях застосування. Крім кількості вуглецю, враховується відсоток вмісту інших речовин. Сьогодні чорний метал представлений на ринку наступними видами:

— Чавун. Буває побутовим, господарським і промисловим. Останній використовується для виробництва міцних металоконструкцій, перші два для виготовлення деталей і продукції з унікальними властивостями. Вони поділяються на чотири типи: білий (стандартний вуглецевий); сірий чавун (з графітом глобулярної форми); ковкий (м’який і в’язкий, призначений для випалу); високоміцний (в складі використовується графіт).
Сірий чавун користується попитом в промисловій сфері. Ковкий і високоміцний є варіаціями сірого чавуну.

— Сталь. Найбільш поширений метал, широко використовуваний в сфері будівництва. Його застосовують для виготовлення металоконструкцій, деталей та побутових виробів. Вуглецева легована сталь забезпечує високу міцність і довговічність споруд.

Також легована сталь представлена ​​мідними, магнітними, цинковими і іншими видами сплавів. Типи і співвідношення речовин вказується в маркуванні. Букви говорять про тип речовини в складі, а цифри вказують процентне співвідношення.