Транспортні засоби охоронного агентства

Для виконання своїх обов’язків по охороні майна фізичних і юридичних осіб та життя і здоров’я фізичних осіб, охоронне агентство може мати транспортні засоби (автомобілі). У законодавстві України такі транспортні засоби згадуються як транспорт реагування. Це спеціальний транспорт, що має знаходиться у власності охоронного агентства та відповідати визначеним законодавством вимогам.

Так, транспорт реагування має бути обладнаний засобами зв’язку, такими як радіозв’язок, супутниковий та стільниковий зв’язок. Необхідно зауважити, що існують засоби зв’язку, використання яких можливе лише після отримання відповідного дозволу. Такі засоби зв’язку зазначені у Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, на експлуатацію яких потрібен дозвіл, затвердженому Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 23.12.2014 № 844.

Останні новини щодо змін до ліцензійних умов з охорони:

https://ogp.ua/uk/news-ukr/576-novi-pravila-dlya-okhoronnikh-kompanij

Автомобіль охоронного агентства має мати на собі надписи, які ідентифікують його як транспорт конкретного суб’єкта охоронної діяльності. Такими надписами є скорочене найменування, телефон та емблема охоронного агентства. При цьому заборонено використовувати символіку (елементи символіки) правоохоронних органів, військових формувань та їх підрозділів, інших органів виконавчої влади, наприклад, символіку СБУ, МВС, ЗСУ.

Також автомобіль суб’єкта охоронної діяльності має мати сигнальний пристрій оранжевого кольору та звуковий сигнал. Оранжевий сигнал дозволено вмикати лише при оперативному реагуванні на тривожні сповіщення. Необхідно зауважити, що вищезазначені сигнали не надають переваги перед іншими учасниками дорожнього руху.

Автомобіль обов’язково необхідний при охороні небезпечних і цінних вантажів за умови їх перевезення автотранспортом. У випадку охорони дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та грошей, окрім звичайного транспорту реагування необхідно мати автотранспорт, що має клас захисту не нижче другого. Класи захисту встановлені у ДСТУ 3975-2000. Також необхідний прилад, який буде відстежувати рухомі об’єкти.

Юристи компанії OGP нагадують, що автомобілі охоронного агентства підлягають військово-транспортному обов’язку. Щороку керівник агентства має надавати відповідному військовому комісаріату інформацію про наявність і технічний стан транспортних засобів. При придбанні автомобіля його необхідно поставити на військовий облік. Якщо ж автомобіль має вибути з власності охоронного агентства (продаж, дарування і т.д.), то його необхідно попередньо зняти з обліку.

Наостанок необхідно зазначити, що охоронна діяльність входить до переліку діяльності, що провадиться лише за наявності ліцензії. Суб’єкт, що надає послуги з охорони без наявності відповідної ліцензії, діє незаконно.

Підготовлено юристами OGP.UA