Як вибрати адвоката у кримінальних справах?

Як вибрати адвоката у кримінальних справах?
Адвокат — людина, яка надає грамотний захист на рівні законодавства і робить все можливе, щоб довести невинність свого клієнта, або пом’якшити провину.

Як правило, адвоката шукають тільки тоді, коли в ньому є потреба, але перед подачею на стіл, як це робиться в західних країнах. Термінові пошуки фахівця приводять людину до питання: як вибрати грамотного адвоката і не прогадати? Адже саме від його кваліфікації буде залежати результат справи, а, отже, і подальша доля клієнта.

При підборі фахівця з кримінальних справ необхідно враховувати наступні моменти:

1. Переконайтеся, що людина є тим, за кого себе видає, тобто перевірте наявність адвокатського статусу в офіційному реєстрі адвокатів. Це можна зробити на сайті Міністерства юстиції, або ж в реєстрах адвокатських палат. Це актуально, оскільки тільки наявність адвокатського статусу дозволяє спеціалісту займатися кримінальними справами (що і відрізняє адвоката від юриста). Крім того, в адвоката має бути при собі його посвідчення.

2. Ознайомтеся з відгуками попередніх клієнтів адвоката, а також справами, якими він займався. Чи є досвід ведення кримінальних? Наскільки він великий і успішний? Чи є стаж роботи в інших інстанціях? А в прокуратурі або слідчому комітеті? Зверніть на це увагу!

3. Спеціалізація адвоката. Пізнання — також важливі: якщо фахівець має загальні знання в усіх галузях, то він навряд чи глибоко розбирається в кримінальному праві, тут варто вибрати людину з більш вузьким кругозором, але який в даній сфері почувається як риба у воді. Чи є у нього досвід в справах за тими ж статтями? Який він? Слід зазначити, що зараз адвокатів — багато, але кожен з них орієнтується на певну галузь.

4. Зайдіть на сайт або сторінку адвоката і перегляньте інформацію про нього. Зв’яжіться з колишніми клієнтами, розпитайте їх. Які справи раніше вів Ваш адвокат по кримінальним справам і наскільки успішно?

5. Проаналізуйте мова фахівця, його зовнішній вигляд, поведінка, то, як він дотримується правил адвокатської етики.

Таким чином, зібравши разом всю цю інформацію, Ви зможете скласти загальне враження і визначитися з тим, наскільки розумний і грамотний обраний Вами фахівець і чи зможе він допомогти конкретно у Вашій справі.

Але не слід забувати, що наявність хорошого захисника не дасть Вам 100% гарантії того, що вирок буде винесено в Вашу користь. Найчастіше буває і так, що навіть найкращий адвокат виявляється безсилим проти фактів.