Флешка, SSD, карта пам’яті: в чому різниця?

Флешка, SSD, карта пам'яті: в чому різниця?
Кожен тип накопичувачів підійде під певні потреби.

З кожним роком розмір ігор і фільмів стає все більше. Якщо раніше більшості користувачів вистачало одного терабайта під всі потреби, то зараз доводиться замислюватися про збільшення сховища. Найпростіший спосіб — покупка ще одного накопичувача.

Сучасний ринок пропонує кілька типів пристроїв для зберігання даних. Найпопулярніші — твердотільний накопичувач, флешка і карта пам’яті. Кожен варіант хороший по своєму, але наскільки вони взаємозамінні?

SSD

Цей тип пристроїв поступово замінює собою класичні жорсткі диски. Твердотільні накопичувачі відрізняються високою швидкістю передачі даних. Вона в рази вище, ніж у всіх інших типів сховищ. Однак ціна на SSD залишає бажати кращого. За вартість жорсткого диска-терабайтники ви отримаєте у своє розпорядження тільки 250 Гбайт. Тому дані пристрої найкраще підходять для операційної системи і програм (коли регулярно виконується безліч операцій з файлами).

Твердотільники також пропонують покупцеві найбільший пул інтерфейсів для підключення. SSD можна підключити через SATA-кабель і через роз’єм формату M.2. Якщо потрібний інтерфейс відсутній або зайнятий іншим пристроєм, то завжди можна скористатися послугами твердотільного накопичувача, що має зовнішній тип підключення (через USB). Правда, цінник на такий девайс буде ще вище.

Флешка

Старі добрі флеш-накопичувачі з часів своєї появи відчутно поліпшилися. Якщо раніше вони використовувалися для швидкого перенесення невеликих файлів, то зараз з’явилася можливість оперативно переносити великі обсяги інформації. Тому що в природі з’явилися пристрої, у яких на борту хоч цілий терабайт вільної ємності. Правда, за ці ж гроші можна буде купити понад 14 класичних вінчестерів.

Також апгрейд отримав і інтерфейс підключення. Ні, старий добрий USB нікуди не зник. Такі флешки є найпоширенішими на ринку. Йдеться конкретно про Type-C. Цей стандарт дозволив поліпшити пропускну здатність, і тепер швидкість запису даних доходить до 380 Мб/с. Також на ринку можна знайти флешки, мають відразу обидва конектори для підключення. Це дуже зручно, тому що можна швидко скидати інформацію зі смартфона або на нього.

SD-карта

Це накопичувач, який підключається в SD роз’єм. Часто такий є в ноутбуках. За ціною такі пристрої обійдуться так само, як і SSD (при рівному обсязі). Максимальний обсяг, який можна зустріти — 512 Гбайт. Однак швидкість більшості подібних пристроїв знаходиться на рівні 100 Мб/с, так що як знімний носій вони не особливо практичні.

Вся справа в інтерфейсі підключення. Даний накопичувач дуже зручно використовувати з деякими іншими гаджетами: фото, відеообладнання, смартфонами. А замовити карту пам’яті рекомендуємо, перейшовши за цим посиланням https://www.aks.ua/catalog/karta-pamyati/obem-pamyati/128-gb вже зараз.

У підсумку: що вибрати?

SSD накопичувач має високу швидкість і невеликий обсяг, а також є дорогим пристроєм. Тому твердотільник відмінно підійде в якості диска під операційну систему. Також SSD значно прискорить роботу програм. Приросту продуктивності в іграх ви не побачите. А для зберігання великих масивів даних краще вибрати класичний жорсткий диск.

Сучасна флешка незважаючи на новий тип підключення і збільшені обсяги (по порівняння з попередниками) залишається інструментом для швидкого перенесення даних з одного носія на інший. Швидкість щодо інших типів накопичувачів невисока. А ціна на пристрої з великою місткістю, навпаки, завищення.

SD карта — прерогатива деяких професій, працівники якої під рукою мають ноутбук і вузькоспеціалізоване обладнання, що має відповідний слот. Сховище невелике, швидкість теж, але і ціна не кусається.