Охоронці в Абу-Дабі вимагають розширити повноваження співробітників ПОП

Охоронці в Абу-Дабі вимагають розширити повноваження співробітників ПОП
В ОАЕ охоронці скаржаться на те, що їм не вистачає повноважень, щоб належним чином виконувати свої професійні обов’язки.

Співробітник однієї з охоронних компаній в Абу-Дабі каже, що в супермаркетах міста дуже мало охоронців-жінок. Актуальність цієї проблеми виявилася після жорстокого вбивства на острові Аль-Рим американської викладачки Іболії Райан. Її тіло було знайдено у вбиральні торгового центру Boutik Mall. За відомостями поліції, особу вбивці приховував хіджаб.

Деякі співробітники охорони стверджують, що не зможуть в належній мірі надати захист людям, якщо це буде потрібно.

Один з охоронців великого торгового центру, що побажав не називати свого імені, каже, що повноваження охоронців необхідно розширити для того, щоб підвищити ефективність охоронного сервісу. За його словами, коли заможна людина підвищує голос, охоронці тушуються і побоюються, що їхні дії можуть спричинити небажані наслідки.

Він вважає, що ніхто не турбується про охоронців, і багато людей вважають, що їх робота полягає лише в тому, щоб показувати дорогу. «Насправді ж ми тут, щоб забезпечувати безпеку відвідувачів, — пояснює сек’юріті. — Іноді доводиться зупиняти людей, якщо виникають підозри. Потрібно більше розуміння та співпраці з боку громадян».

Ще одна проблема — тривалі зміни. Охоронці здебільшого працюють по 12 годин на добу, сім днів на тиждень. Кожен день керівники їхніх компаній додають до робочої зміни по чотири години, у відповідності з трудовим законодавством ОАЕ.

«Охоронцям необхідно більше відпочивати. Вони не можуть перебувати на ногах стільки часу. Буде правильно, якщо охоронцям нададуть можливість годинної перерви після закінчення кожних чотирьох годин роботи », — вважає сек’юріті.

Салех займає посаду менеджера охоронної компанії в Дубаї. Він каже, що охоронці цього підприємства кожні чотири години мають право відпочити протягом 10-15 хвилин. «Якщо ми надамо їм цілу годину для відпочинку, хто виконуватиме їх роботу, і яким чином вони зможуть забезпечувати безпеку людей?» — Запитує співробітник ПОП.

Тафік Халед, що працює в командному центрі Securiguard Middle East в Абу-Дабі, скаржиться на брак кадрових ресурсів — як чоловіків, так і жінок. За його словами, охоронці цього ПОП проходять тривалу підготовку. «Ми проводимо інтенсивні тренувальні програми для наших сек’юріті. Перш, ніж приступити до роботи, вони стають учасниками відповідних підготовчих курсів, — пояснює Халед. — Крім іншого, передбачені тести для охоронців в представництвах МВС. Але всі наші зусилля зводяться практично до нуля — співробітникам ПОП не вистачає повноважень: щоб уникнути неприємностей, охоронець ніколи не зупинить заможної людини для перевірки того ж багажу». А між тим, вважає Халед, громадяни мають сприяти, коли їх зупиняють для перевірок, оскільки це робиться з метою їх же власної безпеки.