Захист бездротових мереж

Захист бездротових мереж
Дуже зручно мати бездротову мережу у себе вдома, так як можна використовувати комп’ютер практично в будь-якому місці, а також підключатися до інших комп’ютерів цієї мережі і виходити в інтернет. Однак якщо бездротова мережа не захищена, це вельми небезпечно. Наприклад, хакерська «хмара» може:

 • перехопити будь-які дані, що одержуються та відправляються ;
 • отримати доступ до ваших файлів;
 • несанкціоновано підключитися до інтернету і повністю використовувати пропускну здатність каналу зв’язку або витратити ліміт трафіку.


Загалом хакер не дивиться на вашу історію пошуку в мережі, тобто будь-який ваш запит не потрапить на публічний огляд, зате ваші дані електронних платежів, паролі та особисті дані — основна здобич при зломі мереж.

Деякі поради з інтернет-безпеки допоможуть вам захистити вашу бездротову мережу. Зробіть кілька простих кроків для захисту вашої бездротової мережі і маршрутизатора:

 • Не використовуйте пароль, встановлений за замовчуванням
  Хакер може легко дізнатися стандартний пароль, заданий виробником для вашого бездротового маршрутизатора, і використовувати його для доступу до вашої бездротової мережі. Розумніше буде змінити пароль адміністратора для бездротового маршрутизатора. При виборі нового пароля спробуйте підібрати складний набір чисел і букв і не використовуйте пароль, який можна легко вгадати.
 • Не дозволяйте бездротовому пристрою повідомляти про свою присутність
  Вимкніть мовлення мережевого імені (SSID), щоб ваш бездротовий пристрій не повідомляв всім про свою присутність.
 • Змініть SSID пристрою
  Хакер може легко дізнатися SSID, встановлюваний за замовчуванням виробником пристрою, і потім використовувати його, щоб знайти вашу бездротову мережу. Змініть SSID вашого пристрою, встановлений за замовчуванням. Не використовуйте для нього ім’я, яке можна легко вгадати.
 • Шифруйте дані
  Переконайтеся, що в настройках з’єднання включена функція шифрування. Якщо пристрій підтримує WPA-шифрування, використовуйте його. Якщо ні, використовуйте WEP-шифрування.
 • Забезпечте захист від шкідливих програм і інтернет-атак
  Обов’язково встановіть надійний антивірус на всіх комп’ютерах і пристроях. Для своєчасного оновлення антивіруса включіть автоматичне оновлення в налаштуваннях продукту.