01 04 2015

Моссад вербує розвідників через інтернет

Моссад вербує розвідників через інтернет
У минулі часи бажаючим поповнити ряди секретних розвідвідомств необхідно було потрапити в іноземне посольство, відгукнутися на зашифроване в газетному оголошенні повідомлення, або ж зайти в якесь зовні непривабливе будинок на околиці Тель-Авіва, щоб зустрітися з похмурим вербувальником. Зараз же для отримання роботи в ізраїльському Моссаді потрібно тільки натиснути на кнопку.

Минулого тижня на сайті організації з'явилася форма подачі заяви (на івриті, англійською, французькою, російською, арабською та фарсі) для тих, хто хотів би працевлаштуватися в ізраїльській розвідці. Такий підхід, очевидно, повинен змінити спосіб пошуку потенційних агентів для легендарного розвідвідомства.

«Нам необхідно продовжувати пошук кращих людей, щоб захистити і забезпечити можливість подальшого існування ізраїльської держави, - зазначає шеф Моссада Тамір Пардо у своїй заяві, анонсуючи запуск нового проекту. - Адже якість кадрових ресурсів завжди було основою успіху Моссада».

Моссад в перекладі з івриту означає «інститут» (повна назва: Інститут та спеціальні операції). Глобальний підрозділ ізраїльського розвідтовариства, як вважається, стоїть за одними з найскладніших контртерористичних операцій минулого сторіччя. Але лише деякі з них відомі широкому загалу. Наприклад, ліквідація лідерів "Чорного вересня" - палестинського угруповання, учасники якої скоїли напад на спортсменів з Ізраїлю під час Мюнхенської олімпіади 1972 року й убивали євреїв в Африці, Європі та на Близькому Сході.

Вас можуть зацікавити госзакупки та тендери у Краснодарському краї!

Поряд з успішною діяльністю, ізраїльська розвідка допускала і промахи. Найбільш примітний з таких - невдалий замах на майбутнього лідера ХАМАС Халеда Машаля в 1997 році в Йорданії. Тоді ізраїльські агенти були затримані при спробі впорснути отруту в вухо Машаля.

Але в Моссаді знайдеться робота не тільки для майбутніх Джеймсів Бондів. Новим співробітникам організації, швидше за все, запропонують щось, пов'язане з технологіями, кібербезпекою або ж якусь адміністративну посаду. Але на сайті агентства все ж явно проглядаються відсилання до секретної діяльності: підібраний характерний відеоряд, парять супутники і дрони, чоловіки і жінки в костюмах, зламують комп'ютерні мережі і проводять секретні операції. «Ваша уява - моя реальність», - звучить голос за кадром, а баннер в частині сторінки пропонує «приєднатися до нас, щоб побачити невидиме і зробити неможливе».

У «Моссада» немає прес-служби, з представниками відомства неможливо зв'язатися безпосередньо - всі запити надходять до них з офісу прем'єр-міністра. Крім офіційного оголошення, відомство не надто поширюється про нову медіа-стратегію. Однак з колишніх оперативників Моссада називає це гарною ідеєю.
Гад Шімрон, співробітник розвідки з десятирічним стажем і автор книги «Mossad Exodus», каже, що цей проект дозволить залучити потрібних людей. За його словами, на таке оголошення можуть відгукнутися дивні персонажі і навіть ворожі елементи, але у Моссада є можливості, щоб їх відсіяти. Шімрон пояснює, що перш Моссад був «мережею старих друзів», оскільки співробітники розвідки рекрутували в ряди агентів своїх знайомих і родичів.

Ініціатива Моссада - це новий крок. Але їхні колеги з американського ЦРУ і британського МІ-6 вже давно розміщують на своїх офіційних сайтах інформацію про історію розвідвідомст, також присутні розділи, присвячені кар'єрним можливостям. Служба внутрішньої розвідки Ізраїлю - Шин Бет - з 2006 року шукає кадри за допомогою інтернету. На сайті агентства викладається статистика про випадки тероризму, історичні відомості, детальний опис минулих операцій, є і значний розділ, присвячений потенційним співробітникам.

В даний час на сайті Моссада більше секретності. Укладачі опису діяльності агентства були явно небагатослівні і тому є цілком виразне пояснення. «Інформація про роботу« Моссада »не віддається загальному розголосу, те, що відомо широкій громадськості - лише вершина айсберга», - пояснює директор розвідслужби Тамір Пардо.
Интересные материалы читать все
Вважається, що всі професійні системи відеоспостереження вартують досить великих грошей. Це дійсно так. Але повірте, що воно..
Комплект вуличного бездротового відеоспостереження
21 сентября 0 комментария
Різна відеоапаратура може бути доступна не тільки героям фільмів, але і цілком звичайним людям. Якщо ви хочете завжди бути в..
Комплект зовнішнього відеоспостереження
21 сентября 0 комментария
Забезпечити безпеку своєї квартири від непрошених гостей досить просто і легко в наш час. Це дозволяють зробити комплекти..
Комплекти відеоспостереження для квартири
21 сентября 0 комментария
Щоб бути впевненим у якісному контролі над своїм будинком або квартирою, а також будь-якими об'єктами, важливо не тільки..
Програми відеоспостереження ip
21 сентября 0 комментария