В ОАЕ пройшла підготовку перша жінка-охоронець

В ОАЕ пройшла підготовку перша жінка-охоронець
27-річна Меріам Мохамад Абдулрахман (Mariam Mohamad Abdulrahman) стала однією з перших жінок в Об’єднаних Арабських Еміратах, які пройшли підготовку для роботи в якості офіцера охорони в цьому регіоні. Ахмед Сала Ель Дін (Ahmed Salah El Din), менеджер проекту, організованого Радою освіти Абу-Дабі, каже, що це унікальне явище для сектора приватної охорони ОАЕ і для бізнесу в цілому.

Абдулрахман є вихідцем з родини правоохоронців: її батько служить у поліції Дубая, сестра — в поліції Аду-Дабі, інші родичі — в армії ОАЕ. За словами дівчини, їй здавалося природним продовжити сімейну традицію, а свою роботу вона вважає обов’язком перед країною. «Я пишаюся тим, що є першою місцевої охоронницею, — говорить Абдулрахман. — Розглядаю це як служіння своєму народу».

Можливість стати співробітником охорони з’явилася у дівчини в 2013 році, коли Рада освіти Абу-Дабі (Adec), що відповідає за роботу приватних і громадських шкіл в ОАЕ, почав проводити програму еміратізаціі, намагаючись залучити більше уродженців країни для роботи охоронцями в навчальних закладах. Як і решта 300 осіб, які подали заявку для участі в цьому проекті, Абдулрахман не потрібно було мати попередній досвід роботи в охоронній сфері. Був необхідний лише атестат про закінчення школи, навички письмового арабської та англійської, а також успішне проходження співбесіди в Adec і найбільшої охоронній фірмі в ОАЕ — G4S (одне з двох ЧОП, що надають охоронний персонал для Adec).

В результаті були відібрані 45 кандидатів. Надалі їм належало пройти п’ятиденний курс підготовки, який організовується компанією G4S, і ще протягом місяця — курс підготовки в Національному інституті охорони в Абу-Дабі. Тренувальні заняття були присвячені таким питанням, як безпека охоронних заходів у шкільних будівлях, пожежна безпека і врегулювання конфліктів. У 254 установах Adec (школи та інші освітні організації) працює близько тисячі охоронців, у тому числі і експатріанти. За роботою офіцерів охорони спостерігають представники G4S і Spark Security Services.

В ОАЕ пройшла підготовку перша жінка-охоронець

Дев’ятигодинний робочий день для Абдулрахман починається о 7 годині ранку. Вона патрулює вестибюлі і класні аудиторії в Al Ezzah in Bani Yas, щоб перевірити, чи все готово для приходу школярів. Частину робочого дня вона проводить в зоні ресепшен біля входу в освітній заклад. Крім іншого, допомагає вчителям підтримувати дисципліну. «Мені подобається працювати в шкільній системі і нести відповідальність за безпеку дітей», — каже Абдулрахман.

За словами Султан Аль Марзукі (Sultan Al Marzooqi), менеджера Adec, з січня, коли охоронниця вперше з’явилася в стінах школи, у неї склалися довірчі відносини зі школярами. «Учні думають, що вона — поліцейський, але добрий поліцейський. Вони називають її леді-офіцер ». Абдулрахман каже, що її мета — зайняти посаду керуючого, щоб дивитися за роботою інших охоронців. Також вона хоче продовжити свою освіту і отримати диплом юриста.
Представники Adec стверджують, що програма еміратізаціі була досить успішною, і протягом року вони сподіваються значно збільшити кількість жінок-охоронниць. «Всі місцеві жінки вважають за честь служити своєму народові», — говорить Ель Дін.