Персональні мобільні пристрої — бомба уповільненої дії для інформаційної безпеки компаній

Персональні мобільні пристрої - бомба уповільненої дії для інформаційної безпеки компаній
Практика BYOD (принеси свій власний девайс) носить масовий характер: офіси, переповнені співробітниками з особистими мобільними пристроями, — ця картина спостерігається повсюдно і не тільки в приміщеннях бізнес-структур. Люди в вестибюлях лікарень, вчителі у школах, робітники на заводах — всі приходять зі своїми девайсами, тим самим, піддаючи компанії і один одного інформаційним витокам і заражень комп’ютерними вірусами.

«Ми вбачаємо потенційну загрозу в мобільних пристроях, — пояснює ЕЛАЙН Фарнсворт (Elaina Farnsworth), генеральний директор Mobile Compply. — Ми намагаємося пояснити суть проблеми власникам компаній або IT-менеджерам, привернути їх увагу до необхідності розробки програм з сертифікації мобільних пристроїв».

Згідно з дослідженням «Лабораторії Касперського», 69% фахівців на північноамериканському континенті вважають, що особисті пристрої становлять загрозу для бізнесу. «Спостерігається бум планшетних комп’ютерів серед менеджерського складу. Важливі дані зберігаються на персональних пристроях. Така ситуація порівнянна з бомбою сповільненої дії», — вважає Костін Райу, керівник центру глобальних досліджень та аналізу загроз« Лабораторії Касперського».

Фінансові втрати від витоків даних, пов’язаних, крім іншого, і з персональними пристроями:
— 60% всіх проломів наносили певний збиток бізнесу;
— 53% постраждалих компаній несли репетиційні втрати;
— 1,7 мільйона доларів — найбільша сума, яку доводилося коли-небудь втрачати компаніям через тимчасову неможливість вести комерційну діяльність.

«Ці цифри проливають світло на те, яку ціну доводиться платити за проломи в системі інформаційної безпеки. Особисто я їх сприймають як доказ необхідності наявності знань і освіти за частиною потенційних ризиків, а також і ефективних технологій », — говорить Девід Емм, старший дослідник« Лабораторії Касперського».

У звіті російської компанії, що розробляє засоби захисту від всіляких комп’ютерних загроз, зазначається, що близько 40% компаній не враховують стандарти IT-безпеки, а їх керуючі навіть не намагаються зрозуміти, навіщо це потрібно. Також і службовці — вони усвідомлюють, що нехтування заходами безпеки може зашкодити компанії та їх особистих даних.

Деякі компанії, такі як CompTia і Mobile Comply, пропонують спеціалізовані підготовчі тренінги та ліцензування, що відноситься до безпечного використання мобільних пристроїв. І, можливо, зараз директорам компаній краще перестати посилатися на брак коштів для покупки захисних технологій, перш ніж мобільні девайси службовців спровокують проблеми, подібні до тієї, яка сталася з американським рітейлером Target.