Деякі особливості забезпечення безпеки житла на час свят

Деякі особливості забезпечення безпеки житла на час свят
Періоди відпусток і святкових днів завжди бувають досить напруженими: поїздки, подорожі, походи за покупками та інше. У свята вдома часто залишаються без належного нагляду, чим можуть скористатися зловмисники. І, можливо, не зайве буде перестрахуватися і приділити час деяким заходам по частині безпеки, навіть в тому випадку, якщо власник будинку або квартири просто йде в супермаркет.

Грабіжники проявляють витонченість і підступність, тому один з головних моментів, на які слід звернути увагу — це спробувати виходити з міркувань, якими керуються злочинці. Представляється важливою і оцінка поточного становища з безпекою. Грабіжники, наприклад, можуть скористатися незахищеністю вентиляційних виходів або ж спеціальними дверима для собак.

Однак парадні двері і чорний вхід все ще залишаються для злочинців основними точками доступу в житло. Тому слід пам’ятати про необхідність наявності надійних замків. Злодії, до всього іншого, можуть скористатися і вікном нижнього поверху будинку.

Від’їзд не варто афішувати. Такі докази, як залишена в поштовій скриньці пошта або газети, можуть вказувати на те, що власність перебуває без нагляду. Деякі власники нерухомості звертаються в поштові компанії з проханням призупинити на час відпустки доставку або ж просять знайомих своєчасно виймати пошту з ящика. Навіть занесена снігом стежка до будинку може розглядатися як сигнал про те, що «нас немає вдома».

Соціальні медіа стали частиною життя, проте публікація інформації в соцмережах зовсім вже без жодного розбору чревата наслідками. Якщо в інтернеті розмістити подробиці про майбутній від’їзді, не виключено, що про це зможуть дізнатися і шахраї. Про такого роду небезпеки необхідно особливо пам’ятати дітям.

Сусіди нададуть велику послугу, якщо доглянуть за будинком когось із знайомих, паркуючи автомобіль на під’їзній дорозі або залишаючи автомобільними шинами свіжі сліди на снігу. Також сусіди можуть повідомляти власникам власності про підозрілу активність. У Сполучених Штатах поширена практика, коли представники спеціальних районних організацій час від часу перевіряють будинок людини, що знаходиться у від’їзді. Періодичне патрулювання біля будинку можуть здійснювати і поліцейські, якщо заздалегідь з ними про це домовитися.

Багато пограбування відбуваються в пізній час доби. Зовнішнє освітлення (особливо ліхтарі з датчиками руху) служать хорошим стримуючим фактором. Система внутрішнього освітлення може автоматично включатися в певний час, наприклад, вечорами. Слід ретельно зашторити вікна і не залишати дорогі речі в салоні автомобіля, оскільки вони можуть привернути увагу сторонніх. Це ж правило поширюється і на коробки з-під електроніки, якісь служать привабливим меседжем для недоброзичливців.

Запасні ключі краще не зберігати в таких кидаються в очі місцях, як квіткові горщики або великі камені, що знаходяться у дворі.
Але головним аспектом у забезпеченні безпеки будинку є, мабуть, правильний вибір, а також і експлуатація системи сигналізації.