Захист без зброї — головна особливість китайських охоронців

Захист без зброї - головна особливість китайських охоронців
У списку «Форбс» за 15-ий рік налічується 168 мільярдерів з Китаю, що значно більше, ніж в торішньому списку — 113. І, як пише медіаресурс Global Times, деякі заможні жителі Китаю побоюються, що через свої гроші вони можуть стати мішенями вимагачів.

«Багато багатих людей вважають, що краще не привертати до себе зайвої уваги. Однак це — помилковий підхід, тому що дуже часто напади відбуваються знайомими людьми, родичами або службовцями», — зазначає в своїй доповіді гендиректор Bojing Security Agency Чжи Зінфень (Shi Xingfeng). Чжи пише, що стався у вересні випадок — напад на Зонга Кінхоу (Zong Qinghou), голови ради директорів Hangzhou Wahaha Group Co., Ltd., великої компанії, що випускає напої, став сигналом заможним підприємцям. «За моїми спостереженнями, в останні роки антрепренери поступово усвідомлюють важливість роботи служб безпеки», — підкреслює дослідник.

Захист без зброї - головна особливість китайських охоронців

Попит на охоронців і охоронний сервіс безперервно зростає. За оцінками Моу Сяулона (Mou Xiaolong), засновника гонконгської компанії Dragon International Bodyguard, на території Китаю діють близько п’яти компаній, що надають охоронців. До всього іншого, ці підприємства пропонують кар’єрні можливості відставним військовим і співробітникам поліції. «Це також один із способів вирішення проблеми безробіття для солдатів і поліцейських», — говорить Моу, що відзначає також, що охоронець заробляє на порядок більше поліцейського або солдата.

Інша справа, що в Піднебесній робота тілоохоронця дещо відрізняється від того, що під цим терміном розуміють в західних країнах. «Побутує певний оману. Через вплив кіноіндустрії багато хто вважає, що охоронці — це громили, готові кинутися в бій по команді клієнта », — розповідає репортерам Global Times один з охоронців по імені Куї. У реальності ж багатьох кращих охоронців не приймають на роботу як таких. Шеррі, представниця прекрасної статі в цій професії, працює під личиною сімейного помічника. Як Шеррі, так і Куї, не тільки добре підготовлені фізично, — у них є знання по частині юридичної сфери, етики та секретарської роботи.

Захист без зброї - головна особливість китайських охоронців

Вихідцям з країн Заходу, які працюють в китайських компаніях, доводиться адаптуватися до специфіки життя Китаю. В охоронному бізнесі ця особливість проявляється в тому, що на курсах підготовки охоронців більше приділяється увага навичкам захисту без використання зброї, а не стрілецької підготовки. У Китаї навички самооборони без зброї і фізична підготовка котируються вище, ніж досвід поводження зі зброєю. І, як результат, середній вік китайських охоронців помітно нижче, ніж на Заході. «Я думаю, що багато компаній, що спеціалізуються в сфері персонального захисту, робили спроби виходу на китайський ринок, проте практикуються іншими компаніями моделі, тут мало застосовні», — пояснює Пен Зайджін (Pan Xiajin), що заснував в 2011 році охоронну фірму Kingdom Bodyguard.