ПАР: приватна охорона — загроза національній безпеці країни?

ПАР: приватна охорона - загроза національній безпеці країни?
Міністерство поліції ПАР має намір обмежити діяльність приватних охоронних компаній і провести чітку лінію, що розділяє державний і приватний охоронні сектора, яка, на думку чиновників, на сьогоднішній день залишається досить розмитою.

Так звана «Зелена книга», складена цивільним секретаріатом з питань поліції, закликає до проведення «ретельних перевірок і збалансування» приватної охоронної індустрії. «Приватна охорона все частіше приймає на себе функції, колись що були прерогативою поліції, — наголошується в документах. — Внаслідок чого істотний вплив виявляється на правоохоронну систему країни в цілому. І хоча приватна охорона може заповнити деякі недоліки, повноцінною заміною поліції вона ніколи не стане».

Друзі сайту: можливо вам потрібні якісні та надійні запчасти к сельхозтехнике, які ви можете придбати за доступними цінами!

Проте представники охоронних компаній оскаржують заяви про те, що ПОП виконують роль поліції, і що їх залучення до боротьби зі злочинністю надає негативний ефект на кримінальне судочинство.

Гері Тінтінер, віце-президент охоронної асоціації ПАР і директор відділу маркетингу Blue Security, каже, що не розуміє, якої шкоди завдає поліції приватна охорона. Він вважає, що ПОП не стають заміною поліцейських управлінь, але надають додатковий сервіс місцевим поліцейським дільницям, яким часто не вистачає ресурсів.

«Blue Security і будь-яка інша охоронна фірма, що діє в рамах існуючих законів, таких як, наприклад, закон про контроль за озброєнням, розширюють можливості правоохоронної системи», — говорить Тінтінер, підкреслюючи, що зміцнення ролі охоронних компаній в ПАР повинна приділятися більше уваги .
«Крім основної мети приватної охорони, яка полягає в тому, щоб генерувати прибуток, індустрія ще й отримує деякі владні повноваження держави», — в такому дусі висловлюються укладачі документа, що містить пропозиції щодо майбутньої політики держави.

Інші побоювання полягають у тому, що відповідальність за забезпечення законності і правопорядку несе не держава, а приватний сектор, і що охоронний бізнес не настільки схильний законодавчим обмеженням, як поліція, внаслідок чого збільшується ймовірність порушень прав людини.

Однак Джоан Бюргер, старший співробітник Інституту досліджень, присвячених безпеці, вважає такі допущення «абсолютним нонсенсом», бо власники охоронних компаній не мають права перевищувати свої повноваження. «З цього питання існують розбіжності. Я не знаю напевно, але, схоже, що тут має місце деяке політичне втручання … І тепер ці люди малюють в суспільній свідомості картини розгулюють по вулицях озброєних охоронців, готових у будь-який момент застосувати силу». Однак Бюргер також визнає необхідність в модернізації існуючої системи регулювання охоронного бізнесу, проведенні перевірок ліцензування та реєстрації.